Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 06:29

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Українська та російська філологія

Презентації до уроків з української літератури в 11 класі
Презентації до уроків з української літератури в 11 класі
Діденко Зоя Василівна, 
учитель української мови та літератури, вища категорія, учитель-методист

Запорізька загальноосвітня школа I-IIIступенів №84 Запорізької міської ради Запорізької області

Директор: Діденко Зоя Василівна

Вул. Північнокільцева, 16-А, м. Запоріжжя, 69104
Тел./факс: (0612) 769-80-34, 

Провідна педагогічна ідея досвіду: Предметні уроки з використанням комп’ютера сприяють підвищенню пізнавального інтересу та творчої активності учнів, дозволяють здійснювати особистісний підхід, поетапне застосування знань, умінь і навичок.  

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Новий підхід у викладанні філологічних дисциплін вимагає працювати у творчому режимі, нестандартних напрямах, постійно вдосконалювати свою професійну діяльність, спрямовувати свою роботу на розвиток творчих можливостей учнів, їхніх талантів з метою отримання певного освітнього результату. На екрані комп’ютера можна бачити не тільки друкований текст, а й різноманітні ілюстрації до нього та проблемні питання, над якими слід подумати, дати відповідь, виразити свою думку. Такий матеріал підвищує ефективність уроку, активізує навчальну діяльності учнів, підвищує інтерес  до предмета, дає можливість розвитку навичок самостійної та спільної діяльності. 

Науково-теоретична база досвіду: Технологія досвіду містить у собі  поєднання традиційної та інноваційної діяльності вчителя та учнів на уроці і в позаурочний час. Особливо цінним є творчий підхід  до  роботи на різних етапах уроку в залежності від його типу та навчального матеріалу. На відміну від класичного уроку, урок з проведенням презентації сприяє глибшому засвоєнню навчального матеріалу, викликає інтерес до предмету, бажання самостійно працювати.

Стисла анотація досвіду: Готуючи уроки з використанням комп'ютерних технологій,  ставиться  завдання підвищити їх ефективність, створити умови для високоякісного засвоєння навчального матеріалу. Завдяки мультимедіа (презентацій, добору ілюстрацій, використання кіно- чи відеофрагментів) навіть сухий теоретичний матеріал оживає, стає цікавим, наочним. Використання електронних  презентацій у процесі вивчення української літератури сприяє активізації навчально-пізнавальної та творчої діяльності учнів. Пропонований комплект презентацій до уроків з української літератури в 11 класі відповідає вимогам діючих програм  для загальноосвітніх навчальних закладів ( академічний рівень ) і є доречним матеріалом для використання на уроках.

Результативність впровадження досвіду: Оптимальна діяльність вчителя та учня, що є результатом творчого пошуку. Несе в собі елементи новизни, спрямована на вирішення актуальних завдань навчання і виховання, забезпечує стійку ефективність навчально-виховного процесу як у межах існуючих форм роботи, так і на основі їх удосконалення.

Репрезентація досвіду: обмін досвідом на ШМО, педагогічна виставка у навчальному закладі,  протягом трьох років поспіль матеріал публікується на Методичному порталі.
Категорія: Українська та російська філологія | Додав: kommun (28.01.2014)
Переглядів: 1233 | Коментарі: 1 | Теги: наочність, етапи уроку, мультимедія, українська література, предмет, Комунарський, матеріал до уроків, ілюстрації, презентація, 11 клас | Рейтинг: 3.4/85
Всього коментарів: 1
1 валентина  
Успеха во всем!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023