Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 24.04.2024, 09:31

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Трудове навчання

Створення у навчально-виховному процесі умов для стимулювання практичної діяльності учнів
Створення у навчально-виховному процесі умов для стимулювання практичної діяльності учнів та формування компетентностей через проектну діяльність 

Шульпекова Вікторія Геннадіївна,  вчитель технологій, спеціаліст  першої категорії.

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 78 Запорізької міської ради Запорізької області.

Директор Череповська О.В.

Адреса: м. Запоріжжя, Бульвар Центральний 12-А,
34-35-33
E-mail shool_78@bk.ru





Провідна педагогічна ідея досвіду:  
Провідною ідеєю досвіду є використання на  уроках  технологій  проектного  навчання  через організацію роботи над дослідницькими  проектами, творчими   проектами,  інформаційними   проектами, практично-орієнтованими  проектами. Проектні технології забезпечують досягнення якісних результатів навчання, так як основним критерієм діяльності учнів є пізнавальний інтерес школярів.

Обґрунтування актуальності  та перспективності  досвіду
Формування та розвиток у учнів  ключових компетентностей стало основним завданням сучасної школи. Ця проблема набуває актуальності у зв'язку з тим, що сучасний світ характеризується стрімким соціальним, технологічним і політичним розвитком, який потребує від людини здатності робити духовно-моральний вибір, мобільності та відповідальності у прийнятті рішень, вміння ефективно спілкуватися та бути успішним. Впровадження проектних  технологій  навчання  на уроках технологій  дозволяють формувати  знання  у тісному зв'язку з реальною життєвою практикою,  розвивають у учнів  специфічні  уміння  і навички  завдяки системній організації проблемно-орієнтованого навчального пошуку.   Проектні технології дозволяють вчителю створити  в навчальному процесі  умови діяльності, які максимально наближені до реальних.

Науково-теоретична  база досвіду

В основі досвіду – організація навчально – виховного процесу за інтерактивними  методами навчання,  принципи навчання Міжнародної  асоціації   продуктивних шкіл.

Стисла анотація  досвіду
В досвіді розкриваються механізми залучення всіх учнів до активної розумової діяльності. В досвіді викладено теоретично – методичне обґрунтування впровадження проектних технологій навчання (психолого – педагогічні аспекти та організаційні умови ) та практичні розробки уроків на основі  технологій  проектного навчання.   Дидактико – методичні розробки  розкривають механізм організації на уроках  за проектними технологіями, які сприяють активності, самостійності учнів, створенню атмосфери співпраці, доброзичливості, реалізації творчих можливостей учнів. Метод проектів навчає вибирати найоптимальніші й водночас конкурентоспроможні варіанти розв'язання поставленої проблеми, що особливо актуально в умовах профільного навчання.  Проектна технологія дає можливість педагогові, застосувавши розмаїття інтерактивних вправ, змінити роль авторитарного транслятора інформації на координатора навчального процесу. Крім того, учні здобувають знання, порівнюючи, зіставляючи, оцінюючи   інформацію, суспільні та культурні явища і процеси,  вчинки, стосунки людей, спостерігають і роблять власні висновки. Вчителем розроблено ряд тренінгових занять, спрямованих на формування професійно значущих якостей учнів.

Результативність впровадження досвіду
Свідомий вибір учнями профілю навчання.  Позитивна динаміка  КВ - показників з технологій.

Репрезентація  досвіду
Поширення досвіду через роботу у  шкільному та районному методичному об’єднанні вчителів технологічного напрямку.

Категорія: Трудове навчання | Додав: OrdgonRMO (19.01.2014)
Переглядів: 727 | Теги: Орджонікідзевський | Рейтинг: 1.8/33
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024