Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.03.2024, 09:58

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Хімія, біологія, екологія

Підвищення ефективності сучасного уроку як основної форми навчально-виховного процесу
Підвищення ефективності сучасного уроку як основної форми навчально-виховного процесу


Поливанюк Оксана Миколаївна, 
вчитель біології, «спеціаліст вищої категорії»


 Запорізький навчально-виховний комплекс № 63
 Запорізької міської ради  Запорізької області
Директор:   Циганов Г.В.
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Пархоменка, 12-А
Телефон: 67-80-16



Провідна педагогічна ідея досвіду: пріоритетним напрямком педагогічної діяльності вважати гармонійне поєднання інноваційних підходів до викладання, сучасних педагогічних технологій та класичних методів викладання, що мають органічно поєднуватися з провідними принципами педагогіки.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: актуальність теми «Підвищення ефективності сучасного уроку як основної форми навчально-виховного процесу» визначається тим, що її дослідження пропонує критерії, які вказують на підвищення ефективності уроку та визначає пріоритетні напрямки педагогічної діяльності вчителя, в контексті підвищення ефективності уроку з використанням сучасних педагогічних технологій та інноваційних підходів до викладання. Таким чином, педагогічна діяльність вчителя зорієнтована на розвиток особистості учня шляхом підвищення ефективності сучасного уроку.

Науково-теоретична база досвіду: роботи педагогів Максимюк С.П., Фіцула М.М., Прокопенко І.Ф., Макаренко А.С., Підласий І., Сластьонін В.

Стисла анотація досвіду
За інноваційним потенціалом досвід – комбінаторний.
В контексті методичної теми навчального закладу ЗНВК №63 «Компетентнісно орієнтований підхід до реалізації змісту та організації навчально-виховного процесу закладу на основі моделі розвитку особистості людини» доцільно зорієнтувати своє дослідження на розвиток особистості учня шляхом підвищення ефективності сучасного уроку. Актуальним завданням стає пошук інноваційних форм і методів педагогічних технологій, що сприяють підвищенню ефективності уроку та впливають на розвиток особистості учня. В ході дослідження визначено: критерії ефективності уроку, що залежать від вчителя та від учня; сформовані пріоритетні напрямки педагогічної діяльності на шляху вдосконалення сучасного уроку. Домінуючим напрямком роботи є органічне поєднання інноваційних підходів до викладання предмету та використання сучасних педагогічних технологій із класичними методами викладання та системою принципів сучасної дидактики.

Результативність впровадження досвіду: підвищення мотивації та пізнавального інтересу до вивчення предмету; підвищення середнього балу оцінювання навчальних досягнень учнів; їх залучення до участі в предметних олімпіадах та конкурсах природничого спрямування.

Репрезентація досвіду:
- участь у міській конференції «Розвиток екологічної культури вихованців в природно-науковому освітньому процесі» 2013р.;
- публікація доповіді у збірнику матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Запоріжжя, 2011р.;
- публікація доповіді у збірнику тез та доповідей Всеукраїнських педагогічних читань, м. Дніпропетровськ, 2010р.
Досвід розглянутий та затверджений  на засіданні методичної ради  (протокол № 3 від 15.12.2013р.). Матеріали зберігаються в методичному кабінеті закладу.

Категорія: Хімія, біологія, екологія | Додав: shevchenko (29.01.2014)
Переглядів: 1230 | Теги: педагогічні технології, Шевченківський, принципи сучасної дидактики, пріоритетні напрямки педагогічної д, ефективний урок | Рейтинг: 3.4/141
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024