Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.09.2023, 22:20

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Іноземні мови

Розвиток комунікативної компетенції на уроках англійської мови засобами автентичних підручників
Розвиток комунікативної компетенції на уроках англійської мови засобами автентичних підручників (НМК "Welcome”, "Click On” видавництва Express Publishing)
 
Московчук Людмила Юріївна ,  учитель англійської мови, «Спеціаліст вищої категорії»

Запорізька гімназія №71 з поглибленим вивченням іноземної мови Запорізької міської ради Запорізької області.

Директор: Терновська Людмила Іванівна,
 
адреса: м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 8
т: 233-87-11

URL: www.school-71.zp.ua

E-mail: school-71@ukr.net  


Провідна педагогічна ідея досвіду: Провідною в процесі навчання іноземних мов є практична мета, спрямована на формування в учнів комунікативної компетенції, яка визначає мову як засіб спілкування.  Життя ставить перед учителем нові вимоги, завдання, проблеми. Зокрема — проблема якості уроків, проведення яких неможливе без різноманітних форм і методів. Але й важливе значення у цьому питанні має й такий фактор, як вміло підібраний підручник.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Основною метою навчання іноземної мови є формування в учнів комунікативної компетенції, розвиток умінь використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Комунікативно орієнтоване викла¬дання мов має на меті не тільки дати учням практичні знання граматики та лексики мови, що вивчається, але також розвинути у них розуміння того, як відповідна мова використо-вується для спілкування.

Науково-теоретична база досвіду: Даний досвід базується на Загальноєвропейських Рекомендаціях з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання; методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки України.

Стисла анотація досвіду: проаналізовано поняття комунікативної компетенції у вивченні іноземної мови;
  • розглянуто особливості розвитку комунікативної компетенції учнів початкової та основної школи на уроках англійської мови засобами підручників видавництва Express Publishing;
  • проаналізовано особливості завдань на формування комунікативної компетенції за НМК "Welcome”, "Click On”;
  • розроблено алгоритми формування комунікативної компетенції учнів при навчанні аудіювання, діалогічного та монологічного мовлення в початковій та основній школі;
  • розглянуто застосування технологій інтерактивного навчання на уроках англійської мови в початковій та основній школі;
  • розроблено власні матеріали для застосування на уроках англійської мови в початковій та основній школі з метою покращення навичок спілкування та кращого запам’ятовування лексичного матеріалу за різними темами.
Результативність впровадження досвіду: Завдяки комунікативній спрямованості, застосуванню великої кількості різноманітних вправ, які містять в собі НМК видавництва Express Publishing, автентичності матеріалів та застосуванню інтерактивних методів навчання при роботі з даними НМК, які стимулюють творчість, ініціативу учнів і комунікативну спрямованість вивчення англійської мови, формування мовленнєвої компетенції учнів має прогресуючий характер.

Репрезентація досвіду: Досвід був репрезентований на засіданні шкільного методичного об’єднання вчителів іноземних мов,  районного методичного об'єднання вчителів англійської мови.
 

Категорія: Іноземні мови | Додав: OrdgonRMO (18.01.2014)
Переглядів: 2166 | Теги: комунікативна компетенція, технології інтерактивного навчання, автентичні навчальні матеріали, Орджонікідзевський | Рейтинг: 3.5/185
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023