Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.04.2024, 21:08

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Фізика, астрономія

Зошит „Лабораторні роботи з фізики для 7-го класу” за новими програмами
Зошит „Лабораторні роботи з фізики для 7-го класу” за новими програмами

Куликовський Микола Борисович, вчитель фізики, „Спеціаліст вищої категорії”, „Учитель – методист”

Запорізька гімназія № 71 з поглибленим вивченням іноземної мови
Запорізької міської ради Запорізької області

Керівник закладу: Терновська Л.І.

пр. Маяковського, 8 т.: 233-87-11

URL: www.school-71.zp.ua

E-mail: school-71@ukr.net


Провідна педагогічна ідея: Основна ідея створення зошита „Лабораторні роботи з фізики для 7-го класу” полягає в тому, щоб своєчасно підготовитись учителю фізики до проведення лабораторних робіт при викладанні фізики в 7-х класах за новими програмами. Розроблений зошит допоможе вчителю фізики своєчасно підготувати матеріальну базу для формування й розвитку в учнів експериментальних вмінь й дослідницьких навичок, уміння описувати й оцінювати результати спостережень, планувати й проводити досліди та експериментальні дослідження, здійснювати вимірювання фізичних величин, робити узагальнення й висновки.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Як відомо, фізика ґрунтується на експерименті. Тому ця її характеристика визначає низку специфічних завдань шкільного курсу фізики, спрямованих на засвоєння наукових методів пізнання. Завдяки навчальному фізичному експерименту учні оволодівають досвідом практичної діяльності людства в галузі здобуття фактів та їх попереднього узагальнення на рівні емпіричних уявлень, понять і законів. За таких умов експеримент виконує функцію методу навчального пізнання, завдяки якому у свідомості учня утворюються нові зв’язки й відношення, формується особистісне знання. Саме через навчальний фізичний експеримент найефективніше здійснюється діяльнісний підхід до навчання фізики.

Науково-теоретична база досвіду: Навчальний фізичний експеримент як органічна складова методичної системи навчання фізики забезпечує формування в учнів необхідних практичних умінь, дослідницьких навичок та особистісного досвіду експериментальної діяльності, завдяки яким вони стають спроможними у межах набутих знань розв’язувати пізнавальні завдання засобами фізичного експерименту. У системі навчального фізичного експерименту особливе місце належить лабораторним роботам, які забезпечують практичну підготовку учнів. Виконання лабораторних робіт передбачає оволодіння учнями певною сукупністю умінь, які в цілому складають узагальнене експериментальне вміння.

Стисла анотація досвіду: Даний досвід демонструє „Зошит для лабораторних робіт з фізики для 7-х класів” за новими програмами в друкованому й електронному вигляді. В даній роботі  надано методичну основу по підготовці і проведенню лабораторних робіт в 7-х класах, використовуючи найпростіші устаткування, навіть саморобні прилади й побутове обладнання, дотримуючись правил безпеки життєдіяльності.

Результативність впровадження досвіду: Наслідком використання „Зошита для лабораторних робіт з фізики в  7-х класах” за новими програмами може бути поява нового аспекту – особистого аспекту розвитку, самоорганізації та саморозвитку в побудові професійної кар’єри.
Зошит дозволяє своєчасно і на належному рівні підготуватись вчителю фізики до проведення лабораторних робіт в 7-х класах за новими програмами.

Репрезентація досвіду: Конференція РМЦ вчителів фізики Орджонікідзевського району   м. Запоріжжя.


Категорія: Фізика, астрономія | Додав: OrdgonRMO (18.01.2014)
Переглядів: 2911 | Коментарі: 1 | Теги: РМЦ вчителів фізики Орджонікідзевсь, Орджонікідзевський | Рейтинг: 3.2/44
Всього коментарів: 1
1 Іван.(24.02.14)  
Успіху втворчих начинаннях!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024