Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 20:02

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Фізика, астрономія

ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ ВИКЛАДАННІ ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ
ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ ВИКЛАДАННІ ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ (MasterTool та ESB Editor)


Остапенко Тетяна Миколаївна, 
вчитель фізики та інформатики, вища категорія, вчитель-методист


 Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 95
Запорізької міської ради  Запорізької області
Директор:   Сьомушкін В.М.
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Мікояна, 16
Телефон: (0612) 67-04-14

Провідна педагогічна ідея досвіду: впровадження в навчально-методичний процес сучасних  інтерактивних спеціально призначених  для викладачів програм Easy School Book (ESB) та системи MasterTool.  
ESB дозволяє зберігати разом в одному файлі всі об’єкти уроку: конспект, план, методичні рекомендації, дидактичні інтерактивні матеріали, вправи, тести, аудіо, відео, тощо. MasterTool – система, яка надає можливість створювати різноманітні інтерактивні навчальні матеріали і використовувати їх на будь-яких інтерактивних дошках, на комп’ютері учителя з підключеним проектором, а також на учнівських комп’ютерах. 

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:
Виходячи з власного досвіду використання програм MasterTool та ESB Editor (на протязі вересня – грудня 2013 р.), можна зробити наступні висновки про те, що вже сьогодні  доцільно використовувати ці сучасні інноваційні програмні засоби.  Програми MasterTool та ESB Editor допомагають створювати електронні уроки нового рівня. Вони прості у підготовці вчителем, легкі у зберіганні, перенесенні, відтворенні. Для використання програм достатньо лише вчительського комп’ютера, проектора та будь-якого екрану, який відразу отримує властивості інтерактивної дошки. Електронні конспекти уроків можна застосовувати при викладанні нового матеріалу, повторенні,  фронтальному опитуванні  та для організації індивідуальної перевірки знань учнів за комп’ютерами (при їх наявності в кабінеті).

Науково-теоретична база досвіду:  використання сучасних програм електронної книги Easy School Book (ESB) та MasterTool  у навчальному процесі.

Стисла анотація досвіду: вчитель створює сучасні інноваційні програмно-методичні комплекти – набори  електронних навчальних матеріалів з використанням програмних засобів електронної книги Easy School Book (ESB) та MasterTool для проведення інтерактивних уроків фізики 7 клас та повністю створено ПМК «Астрономія 11 клас. Рівень стандарту».
 Електронний збірник конспектів уроків до курсу Астрономії 11 класу містить вправи MasterTool, презентації, відеоматеріали в форматі електронної книги ESB Editor. На сьогодні вчитель використовує його при викладанні астрономії в 11 класі.  Використання електронних  конспектів уроків ESB Editor,  підтверджує його простоту у застосуванні, можливість цікаво організувати інтерактивний урок, залучити учнів до активного сприйняття знань (робота учнів  у групах чи презентація теми  вчителем з переходами до інтерактивних вправ), невимушено організувати закріплення матеріалу за інтерактивними плакатами чи перевірку знань за різними видами тестів. Використання відео файлів дозволяють переключити вид діяльності на уроці, мотивувати вивчення нової теми, показати сучасні погляди на світ очима всесвітньо відомих астрономів чи провести віртуальні екскурсії в історію астрономії. Учні позитивно сприймають такі уроки, приймають активну форму роботи, як щось належне і цікаве.
На виставку пропоную наступні матеріали:
  • ПМК «Фізика 7 клас. Тема 1» (електронний збірник конспектів уроків).
  • Електронні конспекти уроків (№ 1, 2, 6 з електронної книги «Астрономія. 11 клас. Конспекти уроків (рівень стандарту)» представлена на сайті видавництва http://bhv-osvita.com .
Результативність впровадження досвіду: 
Досвід вчителя було представлено на засіданні РМЦ вчителів фізики Шевченківського району м. Запоріжжя. Рекомендовано до впровадження.
Електронна книга «Астрономія. 11 клас. Конспекти уроків (рівень стандарту)» представлена на сайті видавництва http://bhv-osvita.com  як перший авторський ПМК в Україні в розділі НОВЕ.
Комплект  містить 16 конспектів уроків з астрономії для 11-го класу та дидактичні матеріали до них у вигляді документів MasterTool, презентацій та відео. Зміст уроків відповідає чинній навчальній програмі та підручнику "Астрономія: 11 кл.: підручник для загальноосвіт. навч. закл.: рівень стандарту, академічний рівень (авт. М.П. Пришляк) Уроки складено для рівня стандарту.
  •  Розгорнуті конспекти уроків
  •  Інтерактивні вправи, тести
  •  Відео та презентації
  •  Завдання для роботи в парах

Репрезентація досвіду: 
  •  районний семінар РМЦ вчителів фізики; 
  •  державний рівень: Електронна книга «Астрономія. 11 клас. Конспекти уроків (рівень стандарту)» представлена на сайті видавництва http://bhv-osvita.com  як перший авторський ПМК в Україні в розділі НОВЕ;
  •  приймала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Розвиток сучасної природничо-математичної освіти: реалії, проблеми якості, інновації», яка проходила з 21 по 28 жовтня 2013 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР. Теги «Використання сучасних інноваційних технологій в природничо-математичній освіті (MasterTool та ESB Editor)» (Сертифікат, блог семінару , тези). 

Категорія: Фізика, астрономія | Додав: shevchenko (30.01.2014)
Переглядів: 1592 | Коментарі: 1 | Теги: Каталог електронних навчальних мате, Шевченківський, MasterTool, електронна книга Easy School Book ( | Рейтинг: 2.8/62
Всього коментарів: 1
1 tomkovicht  
Дуже гарний досвід!!!!Молодець!!!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023