Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 07.06.2023, 00:45

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Фізика, астрономія

Підвищення ефективності шкільної освіти з астрономії (інтерактивні форми і методи навчання на уроках астрономії із використанням ІКТ)
Підвищення ефективності шкільної освіти з астрономії (інтерактивні форми і методи навчання на уроках астрономії із використанням  ІКТ)
Козачук Емма Давидівна, 
учитель фізики та астрономії, спеціаліст вищої категорії, вчитель – методист

Запорізький навчально–виховний оздоровчий комплекс № 110 Запорізької міської ради Запорізької області 

Директор школи: Демченко Аркадій Григорович

вул. Стешенка, 19 м. Запоріжжя, Запорізька область, 69118, 
тел. (061)289 – 78 – 15, факс 289 – 78 – 17, 
Е – mail: sh110@ukr.net

Провідна педагогічна ідея досвіду: Стрімкий перехід сучасного суспільства до ери глобальної комп?ютерізації не може не викликати змін у викладанні навчальних предметів, в тому числі астрономії. Сучасний світ вимагає від сучасної молоді вміння користуватись комп’ютерною технікою, володіти певними знаннями новітніх інформаційних технологій і застосувати їх у різних сферах життєдіяльності. Досить актуальне впровадження нових технологій у навчальний процес сприяє всебічному розвитку особистості, активізує навчальну діяльність учнів, сприяє творчому зростанню учня.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Комп’ютерізація системи освіти – це не  просто «введення» комп’ютерів у традиційний процес навчання, а кардинальна перебудова всієї системи освіти. Змінюється зміст діяльності учителя і учнів, структура і організація навчального процесу, формуються інші методологічні, психологічні, дидактичні основи викладання і навчання. Поки що в наших школах комп’ютерізація носить швидше кількісний характер, системний підхід тільки формується. Ця ситуація виправиться тим швидше, чим швидше сформується ІКТ – компетентність шкільного вчителя.

Стисла анотація досвіду: В матеріалах досвіду представлено наробки вчителя астрономії з використання ІКТ – технологій на уроках. Використання нових методик – засіб підтримати зацікавленість предметом астрономії. Зокрема, мультимедійні засоби не тільки підтримують бажання пізнавальної діяльності, а й усучаснюють предмет, роблять його наочнішим. Комп’ютер для учня – не тільки джерело нової навчальної інформації, а й інструмент інтелектуальної діяльності. Робота на комп’ютері може і повинна розвивати такі особистісні якості, як рефлективність, критичність до інформації, відповідальність, вміння приймати самостійні рішення, толерантність, креативність та ін. Комп’ютер для вчителя – сучасний засіб розв’язання дидактичних задач організації нових форм розвивального навчання. Ефективність застосування комп’ютерних технологій прямо залежить від рівня ІКТ – компетентності учителя – предметникам і рівня комп’ютерної суб’єктивності ( тобто самостійності, творчої активності) учня.

Науково-теоретична база досвіду:
Програми для загальноосвітніх навчальних закладів з астрономії,
Підручник з астрономії
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, 
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з астрономії,
Методика створення тестів з астрономії,
Сайти з астрономії

Результативність впровадження досвіду: Використання інформаційних технологій дозволяє учителю спілкуватися з учнями на сучасному технологічному рівнях, зробити навчальний процес більш привабливим, емоційним, ефективним та об’єктивним.

Репрезентація досвіду: Упровадження передового педагогічного досвіду здійснюється через районний методичний центр вчителів фізики та астрономії.
Категорія: Фізика, астрономія | Додав: kommun (31.01.2014)
Переглядів: 1103 | Теги: тестові завдання на уроках астроном, астрономія, ІКТ - технології, Комунарський, сучасні технології на уроках астрон | Рейтинг: 2.7/32
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023