Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [58]
Позашкілля [24]
Психологічний супровід [39]
Сімейно-родинного виховання [8]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.04.2024, 13:08

Головна » Статті » 2015 КО: виховання і розвиток » Виховна взаємодія

Розвиток життєвих компетенцій на засадах упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в позакласній роботі класного керівника

Розвиток життєвих компетенцій на засадах упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в позакласній роботі класного керівника

Кочергіна Світлана Віталіївна, класний керівник 9-Б класу, учитель української мови та літератури, вищої категорії, старший учитель

Запорізька гімназія №6 Запорізької міської ради Запорізької області

Директор: Бєлік Людмила Володимирівна

Адреса школи: м.Запоріжжя,

вул. Олімпійська буд.2

тел.: (061) 769-80-33 

email: school6.zp@gmail.com

http: http://gymnasium6.zp.ua

Провідна педагогічна ідея досвіду Створення інноваційного середовища у позакласній роботі, яке сприяло формуванню соціальної компетентності учнів, для вирішення головного завдання системи освіти правової держави - підготовці інтелектуального потенціалу демократичного суспільства: ерудованих, цілеспрямованих, упевнених громадян України.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду На сучасному етапі розвитку системи освіти України пріоритетом є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечують підготовку молодого покоління до життєдіяльності в суспільстві.

Сучасний темп розвитку суспільства з його глобалізацією, інформатизацією, технологічністю надзвичайно високий, що приводить до особистісної самотності людини, дезадаптованістюв соціумі.

Науково-теоретична база досвіду Нормативним обґрунтуванням досвіду слугує Національна доктрина розвитку освіти України, Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти. Науковим обґрунтуванням досвіду є педагогічні дослідження теорії та практики формування соціальної компетентності педагога (В. Андрущенко, В. Бабич, А. Веряева, О.Варецької, Г. Воронцова, Н. Крилова, В. Розіна, Е. Семенюк, І. Шалаєв та інші); наукові розробки із застосування компетентнісного підходу, який передбачає формування якісного результату через сукупність різного виду компетентностей (Е. Акаєва, В. Басова, І. Ісаєв, Н. Кузьміна, В. Сластеніна та ін.),формування соціальної компетенції( І.Іваній,О.Варецька).

Стисла анотація досвіду У досвіді пропонується система роботи класного керівника з вихованцями в напрямі формування соціальної компетенції засобами ІКТ.

Метою діяльності класного керівника є формування у учнів соціальної компетентності  як складової життєвої компетентності, спрямованого на розвиток особистості учня, проектування і становлення унікального образу його життєдіяльності, зацікавленості кожної дитини у виявлені свого життєвого досвіду, прояву  індивідуальності.

Формування соціальної компетенції учнів відбувалося шляхом створення відповідних умов засобами ІКТ.

Під час виховних заходів учні отримують завдання з пошуку, систематизації, узагальнення інформації за допомогою використання ІКТ.

Технологія реалізації проблеми передбачає такі форми як: тренінг, ділові ігри, вечора відпочинку, екскурсії, бесіди з використанням ІКТ.

Результативність впровадження досвіду Підвищення рівня сформованості соціальної компетенції учня.

Репрезентація досвіду Отриманні результати від  розробленої та впровадженої програми виховної діяльності пройшли апробацію на ІVМіжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» 20-27 квітня 2015 року у м. Запоріжжі(збірник КЗЗОІППО, випуск № 3 (21) 2015р.; матеріали рекомендовано до друку вченою радою КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» (протокол 2 № від 10.06.2015р.).

Посилання на матеріал

http://svkochergina.wix.com/webquest?fb_ref=Default

http://sopinairina.wix.com/quests#!statti/cwk4

http://virtkafedra.ucoz.ua/el_gurnal/pages/tyt21.pdf

Категорія: Виховна взаємодія | Додав: kommun (26.01.2016)
Переглядів: 2207 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 1.0/391
Всього коментарів: 2
2 svkochergina  
Дякую за оцiнку роботи

1 IRISKA  
Дякую за цікаву роботу! Успіхів у подальшій роботі!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024