Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [58]
Позашкілля [24]
Психологічний супровід [39]
Сімейно-родинного виховання [8]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 04:15

Головна » Статті » 2015 КО: виховання і розвиток » Виховна взаємодія

Громадянсько-патріотичне виховання шляхом проведення позакласних заходів в гімназії.

Громадянсько-патріотичне виховання шляхом проведення позакласних заходів в гімназії.

 Пащенко Інна Миколаївна

 Педагог-організатор, спеціаліст; учитель української мови і літератури, спеціаліст ІІ категорії

 Запорізька гімназія № 93 Запорізької міської ради Запорізької області

 Директор:   Іванова Тетяна Іванівна

 Адреса: м. Запоріжжя, вул. Полякова, 9

 Телефон: 67-44-15

 E-mail: school93-60@ukr.net

 Сайт: gymnasium93.zp.ua 

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду

Створення умов для формування життєвих компетентностей особистості на позакласних заходах. Виховати свідомого громадянина України, який поважає історичне минуле свого народу і дбайливо ставиться до культурних, національних надбань рідного народу через засоби та форми інтерактивного та нетрадиційного навчання. Сформувати в особистості здатність до співпошуку, самодосліджень, рефлексії, творчого розвитку шляхом реалізації творчого потенціалу через застосування пізнавальної активності учнів.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду

Одним із показників духовно-морального розвитку особистості є ставлення до своєї країни, її духовних та культурних цінностей, до співвітчизників. Зміни, що відбулися в суспільній свідомості за останні роки, невизначеність і суперечливість у питаннях державотворчої ідеологічної доктрини призвели до того, що наше суспільство фактично позбавилося ціннісних орієнтирів, суперечливими стали його духовні і моральні ідеали. У зв'язку з цим виховання патріотизму як духовно-моральної якості  учнівської молоді, майбутньої інтелектуальної, культурної, політичної, бізнесової еліти України, є сьогодні одним з пріоритетних завдань не тільки у педагогічній науці, але й у процесі державотворення.

Науково-теоретичною базою досвіду є ряд нормативних документів: Конституція України, Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті, Закон України «Про  загальну середню освіту»; Державний стандарт базової і середньої освіти,  Указ Президента України «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні». У своїй роботі  спираюсь на досвід таких вчених, як: В.Хотинець,  В.Поплужного, Ю.Римаренко, М.Шульги, Л.Дробіжевої, В.Левкович, В.Панкової, В.Хотинець, Г.Бійчук, Ю.Бондаренка, Є.Пасічника, Б.Степанишина.

Стисла анотація досвіду

За характером інноваційного потенціалу досвід є комбінаторним. В основі досвіду покладено евристичний (пошук інформації, її осмислення та інтерпретація), дослідницький (дослідження проблеми, її актуальності), пояснювально-рецептивний (сприймання, осмислення, запам’ятовування), проектний метод. У досвіді систематизовано розробки сценаріїв свят різних типів, направлених на формування свідомого громадянина.

Результативність впровадження досвіду

Досвід використовується при проведенні різноманітних КТС (колективних творчих свят), запропоновані форми роботи спонукають до активного пізнання та осмислення прочитаного і побаченого, формуючи тим самим громадянську компетенцію.

Репрезентація досвіду

Вчителі гімназії ознайомлені з досвідом роботи на засіданні МО класних керівників; під час проведення педагогічних рад; відкриті позакласні заходи. Діє блог вчителя української мови та літератури і педагога-організатора: http://elsaokean.blogspot.com/    http://elsaokeanua.blogspot.com/   http://english-93zp.blogspot.com/

Посилання на розміщення досвіду  https://drive.google.com/file/d/0B7dn--PVput1Wjh0eDJOdk1HQnM/view?usp=sharingДжерело: https://drive.google.com/file/d/0B7dn--PVput1Wjh0eDJOdk1HQnM/view?usp=sharing
Категорія: Виховна взаємодія | Додав: tetyana013 (16.01.2016)
Переглядів: 1181 | Коментарі: 5 | Теги: Шевченківський район | Рейтинг: 1.0/141
Всього коментарів: 5
5 elsa  
Цікаво, актуально, змістовно! Гарна робота!

4 luchik1970  
класному керівникові просто необхідно використовувати у роботі з дітьми!

3 innapashenko2009  
Виховати патріота України на сучасному етапі є справжнім вкладом у відродженні традицій народу.

2 kristinakorotkova11  
Мені подобається! Дуже цікава і змістовна робота!

1 nastyalogvin  
Корисна добірка матеріалу.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023