Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [58]
Позашкілля [24]
Психологічний супровід [39]
Сімейно-родинного виховання [8]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 19:07

Головна » Статті » 2015 КО: виховання і розвиток » Сімейно-родинного виховання

«Родинне коло – колиска маленьких патріотів» Формування патріотичних почуттів дошкільників

«Родинне коло – колиска  маленьких патріотів» Формування патріотичних почуттів дошкільників шляхом організації взаємодії з батьківським загалом

Ляпіна Олена Олександрівна,
вихователь-методист, категорія вища, «старший вихователь»

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 130 «Казка»

Завідувач ДНЗ №130: Шинкаренко Лариса Пилипівна
Адреса: вул. Жуковського, 66-А, м. Запоріжжя,  69063 
Тел. (061) 764-43-24, 764-57-65
е-mail: skazka_130@mail.ru 
Сайт: http://dnz130.edukit.zp.ua/

 

Провідна педагогічна ідея досвіду полягає у створенні системи тісної взаємодії з батьківським загалом з використанням інтерактивних методів,  спрямованих на формування ціннісного ставлення учасників освітньо-виховного процесу  до українського народу, Батьківщини, держави, нації; посилення патріотичного виховання дітей, формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей; готує до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України.
Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду
Виховання суб’єкта громадянського суспільства, громадянина – патріота України є гострою потребою в умовах сьогодення. Інтеграційні процеси, що відбуваються в Україні, європоцентричність, пробудження громадянської і громадської ініціативи, розповсюдження волонтерської діяльності, відбуваються на тлі сплеску інтересу і прояву патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, релігії, традицій і звичаїв українського народу. Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Сім’я у вихованні дитини має велике значення. «Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді» (2015р) орієнтує на необхідність активного залучення  батьків вихованців до патріотичного виховання  дітей.  
Науково-теоретична база досвіду                                                                            
Питання сімейного виховання та впливу взаємовідносин у сім’ї на дитину досліджувались у межах психолого-педагогічного підходу провідними науковцями К.Д.Ушинським, А.С.Макаренко, В.А. Сухомлинським, Є.А.Аркиним, О.В.Запорожцем, О.В.Запорожцем та інш. Методологічною основою досвіду стали наукові праці В.Сухомлинського з питань виховання, концептуальні  засади Базового  компоненту дошкільної освіти, сучасні нормативно-правові документи (Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді» ( 2015 р); Методичні  рекомендації з організації патріотичного  виховання дітей та учнівської молоді у 2014-2015 навчальному році (лист МОН України від 27.11.2014 № 9-614) тощо.

Стисла анотація досвіду
В практиці своєї роботи  я організовую різноманітні  заходи з  батьками вихованців, спрямовані на формування патріотичних почуттів всіх суб’єктів  освітнього  процесу. Організоване дозвілля - спільні свята, виставки -  сприяє встановленню доброзичливих взаємовідносин з сім’ями. Батьки є активними учасниками, не споглядачами на святах: вони відбирають та презентують інформацію для дітей про рідне місто, країну, формують уявлення  про  різні  професії, виховують повагу до  праці, знайомлять дітей  з  видами народно-ужиткового мистецтва.
Однією із ефективних форм роботи є інтерактивні  форми роботи  з батьками: соціально-педагогічний проект, тематичні та благодійні акції.  Завданнями соціально-педагогічного  проекту виступають формування  пізнавального  інтересу  у дошкільників, експрес-діагностика рівня  розвитку дошкільників, стиля  сімейного виховання,  а також  створення  умов для отримання  батьками досвіду конструктивного, позитивного  стилю взаємодії  з дитиною в цілому та у напрямку  патріотичного виховання. В досвіді презентовані сценарії підсумкових заходів  проектів: «Творча майстерня: птах – оберег  сім’ї», «Запоріжжя – моє улюблене місто», «Я люблю Україну».
Тематичні  та благодійні  акції спрямовані  підвищення ролі та відповідальності  батьків у напрямку  громадянської освіти та виховання дитини. 
Результативно використовую  метод проектів, коли  батьки залучаються до участі в освітніх проектах, таких як «На гостини до народних майстрів», «Лялька - мотанка – народний оберіг».    
Організація сімейного художньо-творчого проекту «Карнавал  українських казок»  дозволяє розкрити  творчий потенціал  сімей, познайомити їх  з мистецтвом  українського  народу.
Залучення  батьків до  створення  газет та організації виставок до  державних свят сприяє усвідомленню та демонстрації громадянської  позиції  дорослих, що є прикладом для наслідування. 

Результативність впровадження досвіду
Про ефективність роботи  свідчить рівень обізнаності батьків щодо  значення та змісту  патріотичного  виховання: 78% батьків довіряють дошкільному закладу і вважають за потрібне  здійснення роботи по формуванню громадянина, 100% батьків дітей старшого дошкільного віку вважають, що дітей  потрібно знайомити з символікою держави, традиціями, пам’ятними датами. Підвищилась  громадянська позиція батьків: сім’ї є активними учасниками благодійних акцій «Новорічний та пасхальний  кошик для воїнів АТО», «Подарунок солдату до Дня захисника Вітчизни», «Збираємо пластикові кришечки для протезів воїнам», «Бібліотека воїна», «Напиши листівку   захиснику»

Репрезентація досвіду 
Внутрішньосадковий фестиваль «Родинне коло-колиска маленьких патріотів», презентація досвіду роботи слухачам курсів підвищення кваліфікації КЗ «ЗОІППО» Запорізької обласної ради (2015р), висвітлення інформації на сайтах ТВО та дошкільного закладу.

Посилання на матеріал: http://dnz130.edukit.zp.ua/pedagogicheskaya_vistavka/opit_semejnij_krug-kolibelj_malenjkogo_patriota/Джерело: http://dnz130.edukit.zp.ua/pedagogicheskaya_vistavka/opit_semejnij_krug-kolibelj_malenjkogo_patriota/
Категорія: Сімейно-родинного виховання | Додав: Zhovt2 (24.01.2016) | Автор: Ляпіна Олена Олександрівна E W
Переглядів: 997 | Коментарі: 3 | Теги: батькиПровідна педагогічна ідея дос, маленькі патріоти, дошкільники, Жовтневий, родинне коло | Рейтинг: 1.0/23
Всього коментарів: 3
3 dnz182zp  
Актуальна i важлива тема сьогодні!!! Виховання суб’єкта громадянського суспільства, громадянина – патріота України є гострою потребою сьогодення. Молодець!

2 LYAPINAELEN  
ефективний шлях роз'вязанння проблеми

1 LYAPINAELEN  
Дуже актуальний досвід!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023