Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [58]
Позашкілля [24]
Психологічний супровід [39]
Сімейно-родинного виховання [8]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.04.2024, 17:03

Головна » Статті » 2015 КО: виховання і розвиток » Психологічний супровід

Програма занять з елементами тренінгу «Профілактика шкідливих звичок» (для роботи з дітьми підліткового та юнацького віку)

Програма занять з елементами тренінгу «Профілактика шкідливих звичок» (для роботи з дітьми підліткового та юнацького віку)

Морозова Оксана Вікторівна, практичний психолог, «Спеціаліст ІІ категорії»

Вечірня загальноосвітня школа ІІ- ІІІ ступеню № 20

Директор: Майоров Володимир Миколайович

Адреса :  м. Запоріжжя вул. Снайперська, буд 39.

Тел.: (0612)769-80-10

E–mail  evening_school_20@ukr.net

 

Провідна педагогічна ідея парціальної програми: Проведення превентивної роботи щодо боротьби з палінням серед тієї категорії молоді, яка ще не почала палити чи палить експериментально.

Обґрунтування актуальності та перспективності парціальної програми: Аналіз результатів опитування, дав змогу виявити тенденцію зростання ризиків серед молоді: вживання алкоголю та наркотиків, відсутність фізичної активності, паління, хронічні захворювання, небезпечний секс, надлишкова вага, психологічний дискомфорт. Поширення різних чинників ризику для здоров'я молодіжного середовища неоднакова. Особливу тривогу викликає паління, оскільки цей чинник зростає у процесі дорослі­шання молоді.

Науково-теоретична база парціальної програми: На думку Простудіна І.Ю. , Генкова Л.Л., Славкова Н. Б., нікотин — одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. Смертельна доза нікотину для людини — 50-70 мг (1 мг на кілограм маси тіла). Відомо, що кількість нікотину, який надходить із тютюнового диму в організм, становить приблизно 1/25 вмісту його в тютюні. Важливе значення має те, як часто роблять затяжки під час куріння. Людина дістає смертельну дозу нікотину. Викурюючи 20-25 сигарет на день фізична та психологічна залежність від нікотину розвивається набагато швидше, ніж від алкоголю.

Стисла анотація парціальної програми: Робота полягає у проведенні занять з елементами тренінгу, в результаті яких необхідно: ознайомити учнів з небезпечними наслідками паління; виділити найефективніші способи утримання молоді від паління; довести, що той, хто обирає здоровий спосіб життя, не менше поважаться суспільством, ніж той, хто палить; що паління  - не метод для самоствердження в підлітковому середовищі; навчити приймати усвідомлене рішення; ознайомити з результатами наукових експериментів; навчити робити вільний вибір за повної поінформованості.

Результативність впровадження парціальної програми: Завдяки проведенню занять з елементами тренінгу було ознайомлено учнів з небезпечними наслідками паління. Школярі (підлітки) отримали уявлення, що паління  - не метод для самоствердження в підлітковому середовищі; навчилися приймати усвідомлене рішення, маючи інформацію з даної проблеми.

Репрезентація програми: Програма репрезентована на рівні району (2015 р. – ШМО практичних психологів). Програма затверджена науково-методичною радою ІАМЦ (протокол №2 від 24.11.2015р.)

Посилання на матеріал:

https://drive.google.com/folderview?id=0BwRCQlj2DNBIcm1LMVRVdEdIY3c&usp=sharing

Категорія: Психологічний супровід | Додав: kommun (26.01.2016)
Переглядів: 1049 | Рейтинг: 1.0/59
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024