Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [50]
Позашкілля [21]
Психологічний супровід [27]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 02:39

Головна » Статті » Виховання і розвиток » Виховна взаємодія

Взаємодія з батьками як умова побудови комфортного середовища

Взаємодія з батьками як умова побудови комфортного середовища та забезпечення успішності у навчанніХижняк Олена Вікторівна

вчитель початкових класів
спеціаліст вищої  категорії
старший вчитель

Запорізька гімназія № 11 Запорізької міської ради Запорізької області  

Директор: Непрядкіна Світлана Юнатівна 

Адреса: м. Запоріжжя, вул.Горького, б.4, 
Тел.764-14-29 

Провідна педагогічна ідея досвіду: Побудова та впровадження ефективної моделі  партнерських взаємовідносин суб’єктів освітньо-виховного процесу. Апробація сучасних форм психолого-педагогічної освіти батьків в умовах модернізації змісту освіти. Напрямки роботи з батьками: організаційна робота вчителя із сім’єю та підвищення педагогічної культури батьків. 

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Сучасний вчитель працює в умовах відсутності єдиної національної ідеї. Як наслідок, із сучасної школи зникла ідея виховання. Тобто у вигляді певного фантома вона присутня (озвучується). Але будь-яка виховна робота базується на цінностях. Важливо, які цінності зараз превалюють у суспільстві. Розгляд виховної роботи, психолого-педагогічної просвіти батьків – не є тільки набором певних заходів, додаткових стосовно урочистої діяльності. Ця робота є невід’ємною складовою цілісного освітнього процесу, пронизує всі форми відносин і взаємодій між її суб’єктами, природним чином вона входить у сам зміст сучасної освіти, а якщо із системи прибрати хоча б один елемент, вона перестає бути системою.

Науково-теоретична база досвіду: В основу досвіду покладено теоретичні розробки В.О. Сухомлинського, А.С. Макаренко, Н. Щуркової з питань самовизначення та виділення значимих цінностей виховання підростаючого покоління. 

Стисла анотація досвіду: За інноваційним потенціалом досвід модифікаційний. В досвіді визначені основні завдання, принципи, форми роботи з родиною, батьками, учнями. Сім’я – один із головних виховних інститутів, значення якого у формуванні особистості дитини важко переоцінити. Значний діапазон впливу і унікальність методів педагогічної психологічної дії сім’ї робить її одним з найпотужніших засобів сучасного процесу виховання.   Вибудовування комфортного психолого-педагогічного середовища у власному класі – це творча діяльність. Ніхто крім вчителя, не зможе цього зробити, і ніхто не зробить це так, як саме цей вчитель, саме у своєму класі. Однією з поширених в освітянському середовищі, перевірених часом ефективних форм підвищення педагогічної культури сім’ї є позакласні заняття з батьками, головна мета яких – допомагати батькам ростити і виховувати здорову, духовну і творчу особистість – громадянина України, носія національних і загальнолюдських цінностей, наукових надбань. Складовими успішності побудови партнерських взаємовідносин є:
  • вивчення родин майбутніх учнів;
  • педагогічна просвіта батьків;
  • забезпечення участі батьків у підготовці та проведенні колективних справ у класі;
  • педагогічне управління діяльністю батьківської ради класу;
  • індивідуальна робота з батьками;
  • інформування батьків про хід і результати навчання, виховання й розвитку учнів.
В практичній частині досвіду представлені матеріали організації перших зборів та занять в адаптаційний період, підсумкової зустрічі наприкінці випускного класу початкової школи; розробки нетрадиційних батьківських зборів, які можуть бути проведені в будь-якому класі початкової школи; за потребою та запитом батьків практикуми, семінари, анкетування.

Репрезентація досвіду: на засіданні ШМО класних керівників у 2013 р.

Категорія: Виховна взаємодія | Додав: Zhovt1 (31.01.2014)
Переглядів: 755 | Коментарі: 1 | Теги: початкова освіта, комфортне психолого-педагогічне сер, Жовтневий, психолого-педагогічна просвіта бать, успішність навчання | Рейтинг: 2.0/31
Всього коментарів: 1
1 Anna-g  
Отличная работа, стоит внедрять в пед.дкятельности

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023