Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [50]
Позашкілля [21]
Психологічний супровід [27]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 24.06.2024, 11:28

Головна » Статті » Виховання і розвиток » Виховна взаємодія

Розвиток творчих здібностей школярів в театральній діяльності
Розвиток творчих здібностей школярів в  театральній діяльності

Балаш Людмила Анатоліївна, вчитель початкових класів,
 вчитель  вищої категорії, старший вчитель
Запорізька загальноосвітня школа І – ІІІ ст.. № 69 
Запорізької міської ради Запорізької області, 
керівник Борисенко Людмила Михайлівна;
69096 м. Запоріжжя, вулиця Ладозька, 2 
тел.222-77-33 school692007@rambler.ru

Провідна педагогічна ідея проекту: Основною ідеєю лялькового театру, в незалежності від його виду і форми, є здатність за допомогою ляльок створити виставу, що може бути розвагою, культурною подією з дидактичним, інформаційним або іншим акцентом. 

Актуальність проекту: Ляльковий театр може зіграти  велику роль у формуванні особистості дитини. Він доставляє багато радості, приваблює своєю яскравістю, барвистістю, динамікою, впливає на глядачів. За допомогою ляльок актори лялькового театру (називаються лялькарі) здатні створити яскраві о́брази, передати характерні риси людського характеру або форми поведінки, актори вкладають в «уста» ляльок повчальний зміст, важливу інформацію або навіть соціальні маніфести. Ляльковий театр  рано починає привертати увагу дітей і таїть у собі великі можливості для їх всебічного розвитку.
Науково-теоретична база проекту: Питанням управління театральною діяльністю школярів різного віку присвячені науково-методичні дослідження В. Абрамяна, А. Єршової, Г. Жураковського, І. Зайцевої, Л. Оселедчика, Г. Переухенко, Ю. Рубіної, М. Татаренко, В. Шахрай. Проблеми мистецтва театру ляльок розглядалися у різних вимірах: як феномен духовної культури, як засіб розвитку естетичного смаку школярів, як процес морально-естетичного виховання підлітків, як засіб художнього виховання в позакласних та позашкільних заходах.

Стисла анотація проекту
За інноваційним потенціалом досвід – комбінаторний.
Проект "Розвиток творчих здібностей школярів в  театральній діяльності" спрямований на реалізацію потреб дітей у самовираженні, спілкуванні, пізнані себе через відтворення різних образів.  Кожне заняття має свою мету, а також запропоновані завдання, ігри та вправи, що допомагають в реалізації основних змістовних ліній розвитку дитини.
Найважливіше завдання проекту - збагатити душу дитини добром, адже театралізація - це інтегрована діяльність, у якій дії уявної ситуації пов'язані з реальним спілкуванням, що спрямоване на самостійність, активність, творчість, регулювання дитиною власного емоційного стану.

Результативність впровадження проекту: 
  • Поглиблення знань дітей про види мистецтва
  • Ознайомлення із специфікою лялькового театру, театральною лексикою
  • Вміння справедливо оцінювати свої і чужі вчинки, передавати голосом, жестами характер дійових осіб, своє відношення до них;
  • Виховання впевненості у своїх можливостях
Репрезентація досвіду: навчальний заклад ЗОШ № 69, районний, обласний. 
2011-2012 р.- участь в обласному семінарі директорів "Інтеграція теорії та практики в акмеології післядипломної педагогічної освіти" (вистава лялькового театру «Веселун»);
      - участь у педпрактиці для вчителів рос. мови та літератури слухачів курсів ЗОІППО (виступ лялькового театру «Веселун»).
2012 – 2013 р.  - участь у педпрактиці для вчителів  укр. мови та літератури-слухачів курсів ЗОІППО (вистава лялькового театру «Веселун»).
2013-2014 р. - участь у педпрактиці для вчителів  укр. мови та літератури-слухачів курсів ЗОІППО (вистава лялькового театру «Веселун»)
          -  участь в обласному семінарі директорів «Інновація   в сучасній освіті. Підвищення рівня професійної компетентності педагогів у діяльності навчальних закладів» (вистава лялькового театру «Веселун»)
Форми репрезентації:  ЛЯЛЬКОВА ВИСТАВА
Категорія: Виховна взаємодія | Додав: LeninRMO (31.01.2014)
Переглядів: 1052 | Коментарі: 3 | Теги: ляльки, виховання дітей, свято, глядач, надія, ляльковий театр, театр, Ленінський, лялькар, ширма | Рейтинг: 2.5/53
Всього коментарів: 3
3 Марта Романовна  
Всегда интересны занятия такого рода, возможность проявить себя, развить различные способности. Отличная идея, так держать!

2 Марта Романовна  
всегда было интересно занятия такого рода интересные, развивающие, активные.

1 Юлія  
А найголовніше, що такі заходи так подобаються дітям!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024