Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [50]
Позашкілля [21]
Психологічний супровід [27]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 06.06.2023, 23:07

Головна » Статті » Виховання і розвиток » Виховна взаємодія

Формування громадянської компетентності учнів у сучасному освітньому середовищі

Формування громадянської компетентності учнів у сучасному освітньому середовищі

Мацкуляк Юлія Вікторівна 

Вчитель математики, спеціаліст І категорії.

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Запорізької міської ради Запорізької області 

Директор  Гончаренко Роман Вікторович

Адреса  м. Запоріжжя, Заводський р-н, вул. Історична, буд. 92 

Телефон  (0612) 36-56-10

e-mail shkola75@i.ua 

адреса сайту zzosh75.ucoz.ru.


Провідна педагогічна ідея досвіду 

У Державній національній програмі "Освіта" ("Україна XXI століття"), Законах України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" як стратегічні визначаються завдання виховання в особистості любові до Батьківщини, усвідомлення свого громадянського обов'язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей, утвердження якостей громадянина-патріота України для збагачення і примноження на цій основі культурного і творчого потенціалу нашого народу. 

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду 

Із проголошенням самостійності і незалежності Україна стала на шлях переходу до громадянського суспільства, кожен член якого має право одержати вільний розвиток особистості. Без людини з розвинутою громадянською свідомістю жодна країна не може розвиватись. І саме школі випадає відповідальна місія підготувати до життя громадянина демократичної держави. З огляду на це дуже важливим і актуальним є проблема формування у школярів громадянської свідомості, високих громадянських якостей, наявність яких дасть їм повне право називатися громадянами Української держави. Для формування громадянської компетентності в учнів потрібен системний комплексний підхід, що передбачає дотримання певних принципів, які потрібно використовувати у виховній роботі.

Науково-теоретична база досвіду 

Положення наукових праць, у яких розкриваються особливості та закономірності громадянського виховання (М.Грушевського, А.Макаренка, Г.Сковороди, В.Сухомлинського, К.Ушинського); праць провідних учених, присвячених проблемі становлення громадянськості у підростаючого покоління (М.Болдирєва, М.Гончарова, М.Стельмаховича, В.Сеніної, О.Сухомлинської, І.Тараненко, К.Чорної та ін.).

Стисла анотація досвіду 

За характером інноваційного потенціалу досвід є комбінаторним. В основі досвіду покладено евристичний (пошук інформації, її осмислення та інтерпретація), дослідницький (дослідження проблеми, її актуальності), пояснювально-рецептивний (сприймання, осмислення, запам’ятовування), проектний метод. У досвіді представлені різноманітні позакласні заходи, спрямовані на розвиток громадянської свідомості, активної громадянської позиції учнів.

Результативність впровадження досвіду 

Розробки позакласних заходів використовуються при проведенні батьківських зборів, диспутів, «круглих столів», годин спілкування, літературно-музичних віталень, індивідуальних бесід, уроків Мужності, Милосердя, класних виховних годин, спонукають до формування громадянської компетентності учнів у сучасному освітньому середовищі.

Репрезентація досвіду

 

Досвід представлений на засіданні шкільного методичного обєднання ЗОШ №75, на районному конкурсі «Класний керівник року».


https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObWmpJMC1Rc1ZVbjA/edit Формування громадянської компетентності учнів у сучасному освітньому середовищі; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObSlpDRHhURDViajg/edit ; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObMEtBbnNkYmZNNW8/edit Пам’яті будьте гідні;   https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObWlJFX3A0dm95anM/edit   Україна - наш спільний дім; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObRDV3YVNoLXQ2Y2c/edit   Україна - наш спільний дім; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObc1RzdjBlZWJyZVE/edit  Співвідношення понять: Людина, Особа, Громадян; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObV3VjMVJhZVVBakE/edit  Ніколи,  ніколи не буде Вкраїна рабою фашистських катів!; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObdk1uRmRxSUZjZ1k/edit Вічна пам'ять жива; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObRlJUdGMxZGltT0k/edit Героизм и творчество: наследие и современность; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObTUZFWTFicHdxN0U/edit Летопись войны: семейные воспоминания; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObZ0JkRERXdEpGX2s/edit Конкурсанти; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObZHZzSlRPREpHZ2c/edit Про що говорять вулиці рідного міста? ;https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObZm4yaTNrVTQyUEE/edit Про що говорять вулиці рідного міста?; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObNW5WbzZGRU92ek0/edit Моральний вчинок у моєму житт; https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObX1JFeUhWX2N1Qzg/edit Молодь і закон ;https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObOV96UzNybWNlVFE/edit Факти та стереотипи;https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObUVNaNnBXdGl0cUU/edit  Що означає бути громадянином своєї держави;https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObbUFGOHZnWmFEVU0/edit Анкети з громадянського виховання;https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObR3MzQnQ3NUxURUU/edit Вас закликаємо ми, здоров’я своє берегти!;https://docs.google.com/file/d/0B_TZ9z3UXgObRFVNaDcwY2Rtd2s/edit Спорт – це життя!               


    
Категорія: Виховна взаємодія | Додав: zavod (29.01.2014)
Переглядів: 1585 | Коментарі: 1 | Теги: патріот, Заводський, свідомий громадянин, правова та політична культура, толерантність, громадянська компетентність, гуманізм, моральні принципи | Рейтинг: 3.6/156
Всього коментарів: 1
1 Олена  
В сучасних умовах є дуже важливим усвідомлення учнями свого громадянського обов'язку, духовних цінностей та громадянської свідомості. Саме з цих причин досвід вважаю актуальним, сучасним та перспективним.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023