Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [50]
Позашкілля [21]
Психологічний супровід [27]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 31.01.2023, 08:47

Головна » Статті » Виховання і розвиток » Психологічний супровід

Академія щасливого батьківства для мам і тат, які виховують малят

Академія щасливого батьківства для мам і тат, які виховують малят
Береза Тетяна Сергіївна

практичний психолог
спеціаліст першої категорії

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №164 «Золотий ключик» Запорізької міської ради Запорізької області 

Завідувач Панченко Світлана Анатоліївна

Адреса: вул. Гоголя, 175, м. Запоріжжя, 69095 
Тел. (061) 62-11-31

Провідна педагогічна ідея досвіду: 
«Тільки разом з батьками, спільними зусиллями, педагоги можуть дати дітям велике людське щастя»        В.Сухомлинський. 
Створення єдиного освітнього простору «ДНЗ та родина» щодо     забезпечення   гармонійного розвитку вихованців; забезпечення умов, що спонукають батьків до об’єднання зусиль із педагогами для досягнення позитивних результатів у питаннях розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку; пошук сучасних форм і методів співпраці з формування активної батьківської позиції.    

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:  
Впровадження Базового компоненту дошкільної освіти потребує оновлення стратегії й тактики взаємодії педагогів з батьками, зміни її векторів та акцентів, надання зустрічам більшої щирості, відвертості, конструктивності, звільнення від надмірної декларативності. Об’єднання зусиль педагогічних працівників та батьків допоможе створити широкий розвивальний простір, сприятливий для повноцінного буття дитини в сім’ї та дошкільному закладі, розкриттю нею своїх сутнісних сил, становленню як активного суб’єкта індивідуальної та колективної діяльності.

Науково-теоретична база досвіду: Педагогічна спадщина гуманістів – просвітників наповнена цінними порадами щодо виховання малюків та дітей у родинах: «Материнська школа» Я. Коменського; «Думки про виховання”» Д. Локка; «Еміль, або про виховання» Ж.-Ж. Руссо;  «Як Гертруда вчила своїх дітей”» Й. Песталоцці. На важливість родинного виховання вказували відомі діячі Г. Сковорода, С. Русова, Т. Шевченко, П. Куліш, Б. Грінченко, І. Франко, О. Духнович, Л. Українка, Т. Лубенець, Г. Ващенко.

Стисла анотація досвіду: В досвіді роботи представлено:  освітній проект  з  організаційно-методичного забезпечення  психолого-педагогічної просвіти батьків вихованців дошкільного навчального закладу, матеріали проведення
партнерських занять зі співпраці батьків та дітей: семінар-практикум «Грааль», плани-сценарії проведення тренінгів для дітей та батьків «ПАПАМАМАлогія», план роботи  школи батьків майбутніх першокласників  «На порозі шкільного життя», матеріали проведення засідань консультаційного центру для батьків дітей неохоплених суспільним дошкільним  вихованням «Діти та соціум». 

Результативність впровадження досвіду: Система роботи  Берези Тетяни Сергіївни характеризується стабільними позитивними результатами, що підтверджується відгуками батьків, систематичним відвідуванням тренінгів взаємодії та семінарів - практикумів,   кількістю переглядів сторінки практичного психолога та сторінки консультаційного центру «Діти та соціум» на сайті дошкільного закладу. 

Репрезентація досвіду: Матеріали з досвіду роботи практичного психолога номінувались у конкурсах обласного та районного рівнів:
2009 рік - матеріали з досвіду роботи «Корекційно-розвиваюча робота з дітьми дошкільного віку за методом казкотерапії «Вчимося у казки» є складовою досвіду колективу дошкільного навчального закладу № 164 «Виховання гуманістично-спрямованої особистості дошкільника на засадах педагогічної спадщини В.Сухомлинського в освітній моделі дошкільного навчального закладу гуманітарного напряму», який посів І місце у обласному конкурсі «Методист року-2009», 
2010 рік -  імідж-проект по взаємодії з батьками посів І місце на IV міській  виставці педагогічних досягнень;
2011 рік - освітній проект «Стежинками казки у світ людських стосунків» з формування емоційно-ціннісної сфери дошкільників посів І місце у ІІ обласному конкурсі освітніх проектів;
2013 рік - освітній проект «Академія щасливого батьківства для мам і тат, які виховують малят» посів І місце на районній виставці педагогічного досвіду «Майстерня довкілля-2013».
Рішенням педагогічної ради закладу визначено надати матеріали з досвіду роботи практичного психолога Берези Т.С.  на Міську педагогічну виставку в номінацію «Компетентнісна освіта: виховання та розвиток», секцію  «Психологічний супровід»


Категорія: Психологічний супровід | Додав: Zhovt1 (28.01.2014)
Переглядів: 941 | Теги: освітні послуги, взаємодія з батьками, партнерські заняття, діти і соціум, тренінги для батьків, Жовтневий, просвіта батьків, психологічний супровід | Рейтинг: 2.7/46
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023