Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [50]
Позашкілля [21]
Психологічний супровід [27]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 02:21

Головна » Статті » Виховання і розвиток » Позашкілля

Виховання почуттів

Технологія перфоменсу як ефективний прийом виховання почуттів сучасної молодіІнформація про автора:
Міхеєнко  Вікторія  Геннадіївна, керівник  театрального колективу    «Синій птах».

Контактна інформація про навчальний заклад:
  Будинок дитячої  та юнацької  творчості Заводського району;  пр. Черепашковий,1;  Будинку дитячої та юнацької творчості  Заводськогорайону. ;  т. 35-53-52.

 Провідна педагогічна ідея:
  Полягає у впровадженні  інноваційних методів  в  навчально-виховній  та творчій діяльності з метою розкриття в кожному вихованці потенційно закладених можливостей, що відповідають індивідуальним здібностям та потребам гуртківців; формуванні  навичок  у дітей  «вибудовувати» роль у собі, переживати  її, тобто діяти «від себе». Для досягнення цієї мети керівник формує внутрішню техніку артистів. А саме виховує та формує у вихованців уявлення про красу навколишнього світу, сповненого розмаїттям звуків, рухів і жестів, які, в свою чергу,  створюють дійову, безсюжетну і сюжетну  композиції в театральному мистецтві. Таким чином педагог створює умови для розвитку творчих здібностей вихованців та їх подальшого професійного самовизначення, формування творчої особистості, яка здатна приймати рішення, діяти і мислити в нових умовах.


Стисла анотація досвіду: Навчально-виховний  процес  та творче середовище театрального колективу   побудовано  як успішне  сходження  до особистісного зростання, розкриття творчого потенціалу та надбання комплексу базових знань з театрального мистецтва. Останнім часом особливої актуальності набуває своєрідний симбіоз технік театрального мистецтва. Бо новації у сфері  театрального мистецтва, яке розвивається в дусі сучасності, наповнюють новим змістом, де великого значення набуває психологічний настрій та індивідуальність виконання, що надає збагачення емоційно-естетичного досвіду виховання у театральній діяльності. Тому важливого значення сьогодні набувають такі видовищні багатолюдні акції, які дозволяють об’єднатися як учасникам  навколо певної ( як правило соціальної) теми, так і звичайним громадянам, що випадково до них долучилися  у громадських місцях. Серед таких акцій флеш-моби  та  перфоманси. Перфоманс  (от англ. Performance – виконання, виступ, вистава, гра) – форма сучасного мистецтва,   у якій витвір складається з дій (слів) актора або групи акторів у певному місці у певний час. Постановка перфомансу «Подивись на мене» вчить дітей самостійно приймати рішення, терпляче торувати шлях до успіху, знаходити шляхи до самореалізації. Впровадження технології перфоменсу важливий педагогічний прийом для створення умов успішного  сходження вихованців до особистісного зростання, розкриття творчого потенціалу та надбання комплексу базових знань з театрального мистецтва.

Результативність та репрезентація досвіду:  Успішна  реалізація групою старших лідерів дитячого самоврядування «Співдружність»  перфомансу «Подивись на мене»  на міському рівні як форми роботи театрального майданчику  в рамках I міського Форумулідерів дитячого самоврядування позашкільних навчальних закладів. Згодом постановка  перфомансу  «Подивись на мене» відбулася в школах Заводського  району, закликаючи дітей і дорослих пильніше придивлятися один до одного і цінувати кожну хвилину свого унікального життя. Діти шкіл району із задоволенням брали участь у постановці запропонованого дійства, а діти-організатори мали чудову можливість відшліфувати свої лідерські  та організаторські можливості.
  

Категорія: Позашкілля | Додав: Pozashkilla (03.02.2014)
Переглядів: 858 | Коментарі: 3 | Теги: перфоманс як форма роботи, організація спільної справи, Майстер-клас, позашкілля, театральне мистецтво | Рейтинг: 2.8/41
Всього коментарів: 3
3 Вікторія  
Я не розумію, чому організатори не розмістили на сайті зміст самого перфомансу. Із самої анотації важко собі уявити це дійство. Прикро.

2 andra_m  
Ідея перфоменсу є дуже актуальною, оскільки така форма вираження емоцій, почуттів, думок найбільш сприятлива для використання в акторській майстерності юнаків та дівчат. Моя підтримка - автору!

1 Алла  
Ідея дуже цікава. Практика перфомансу у нас майже відсутня. Підтримую такий експеримент і бажаю автору успіхів.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023