Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Технології та управління [44]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 02:25

Головна » Статті » Технології та управління » Технології та управління

Впровадження сучасного підходу до змісту форм і методів організації навчально-виховного процесу

Впровадження сучасного підходу до змісту форм і методів організації навчально-виховного процесу 
 

Качуровська Наталія Іванівна
Заступник директора з навчально-виховної    роботи, спеціаліст вищої категорії, старший учитель

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 33 Запорізької міської ради Запорізької області 

Директор Булат Лариса Леонідівна
Адреса: 69067 м. Запоріжжя, вул. Ніжинська, 40 
тел./факс: (061) 236-62-18, 236-56-08

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду

Модернізація системи освіти в Україні зумовлює потребу в оновленні професійної підготовки працівників, підвищення рівня їх готовності працювати в інноваційному режимі. Провідною ланкою в системі підвищення компетентності вчителів є внутрішньошкільна науково-методична робота, якісна організація якої забезпечує підготовку вчителів до здійснення інноваційної діяльності. 

Провідна педагогічна ідея досвіду

Надання реальної, дієвої допомоги вчителям  у процесі розвитку їхньої професійної майстерності через наукову організацію самоосвіти, яка  потребує сучасних підходів, нових досягнень у педагогічній науці; наданні умов щодо підвищення професійної компетентності вчителів; вибору оптимальних варіантів методичних заходів з урахуванням особливостей складу педагогічного, учнівського колективів та ефективних форм репрезентації свого досвіду.

Науково-теоретична база досвіду 

Указ Президента України від 25.06.2013 №344 «Про Національну стратегію розвитку освіти України на період до 2021 року», наказ Міністерства освіти і науки України від 14.08.2013 №1176 «Про затвердження галузевої Концепції розвитку неперервної педагогічної освіти», Державні освітні стандарти, галузеві Програми. Роботи науковців: Крижко В.В., Павлютенко Є.М., Конаржевский Ю.А., Попова О.В., Мармаза О.І..

Стисла анотація досвіду 

Одним із завдань сучасної шкільної освіти є вміння учня орієнтуватися у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці просто неможливо, тому доречно проводити масові заходи, які являють собою комплекс різноманітних форм позакласної роботи з предметів. Під час проведення таких загальношкільних заходів ми обов’язково звертаємо увагу на учнів, які вперше демонструють свої знання і вміння на належному рівні. Фактично, це резерв майбутніх учасників олімпіад, турнірів, змагань.
Як приклад, пропонуємо проведення Предметного тижня в рамках нашого навчального закладу. Традиційно і стандартно в школі в березні-квітні місяці проводився Предметний місячник або Предметна декада (відкриті уроки і позакласні заходи). Але з певних причин (анкетування вчителів про вибір форм показу співпраці з учнями, зменшення кількості педагогічного і учнівського колективів, наявність по одному класу в паралелі, аналіз потреб учнів) предметні декади показали недоцільність проведення такої форми роботи протягом 10 днів або місяця. Тому ось уже декілька років поспіль ми колективно плануємо і проводимо Предметний тиждень.
Досягти цього неможливо без відповідного організаційно-методичного забезпечення. Відповідно до шкільного Положення про Предметний тиждень, чітко виконуються організаційні моменти і саме проведення Тижня.
В додатках вміщено матеріали роботи творчої групи, приклади анкетування щодо готовності колективу до інноваційної діяльності, План проведення Предметного тижня, розробки матеріалів, фотоматеріали

Репрезентація досвіду 

Загальноосвітні навчальні заклади, шкільні методичні об'єднання вчителів, практичний семінар в межах навчального закладу, публікація в фахових журналах.

Категорія: Технології та управління | Додав: zavod (16.01.2014)
Переглядів: 1288 | Коментарі: 4 | Теги: масові загальношкільні заходи.Завод, організаційно-методичного забезпече, Предметний тиждень | Рейтинг: 3.5/222
Всього коментарів: 4
4 viktorija_mihe  
Як активний учасник масових заходів, наголошую на їх високій організації, продуманості, дієвій підтримці та творчому підході до процесу. То є чиста правда. Плюс комфортний психологічний мікроклімат. Дякую за допомогу.

3 Вікторія  
А де колажі? Де посилання?

2 Ольга Васильевна  
Фотоколлажи понравились. Увидела знакомые лица педагогов школы и деток. Спасибо.

1 В@ленtин@  
Запропонована тема є цікавою і практичножиттєвою. Дійсно, сучасні обставини вимагають мобільності і своєчасної конструктивності в організаційній діяльності з боку адміністрації закладу.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023