Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Технології та управління [44]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.09.2024, 14:08

Головна » Статті » Технології та управління » Технології та управління

Реалізація міжпредметних зв’язків при проведенні навчальної практики в 5-8, 10 класах

Реалізація міжпредметних зв’язків при проведенні навчальної практики
в 5-8, 10 класах




Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №49 Запорізької міської ради запорізької області.
Директор – Метеленко Любов Василівна , 
69097, м.Запоріжжя, в.Будьонного 16а, т. 2869192, 
ел.адреса – school_49_zp@mail.ru

Провідна педагогічна ідея досвіду:
Апробація адаптованої системи організації навчальної практики, побудованої на засадах Положення про навчальну практику учнів з використанням міжпредметного матеріалу; інтеграція практики в навчальні заняття з предмету, проведення навчальної практики протягом навчального року. Формування досвіду індивідуальної і колективної дії та вміння діяти з позицій різних навчальних предметів, створення умов для зростання пізнавальної мотивації учнів. 
Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:
Навчальні екскурсії та навчальна практика є обов′язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, спостереження та дослідження учнями явищ  природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду школярів, формування в них життєво-необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно - орієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу. Організація діяльності школярів під час проведення навчальної практики повинна бути орієнтована на допрофільну підготовку, реалізацію індивідуального підходу до учнів, поглиблення теоретичної та практичної складових профільних дисциплін. Тому особливу увагу авторами було приділено розробці основних складових системи проведення навчальної практики, які б змогли створити умови для реалізації вищезазначених завдань.

Науково-теоретична база досвіду:
Теоретичним обґрунтуванням досвіду є «План реалізації інноваційного освітнього проекту «Логіка природи», «Циклограма роботи за інноваційним освітнім проектом «Логіка природи», лист МОН №1/9-97 від 07.03.2001 «Про прядок проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів ЗНЗ», лист МОН  від 06.02.2008 №1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики ЗНЗ».

Стисла анотація досвіду:
Досвід містить в собі результати діяльності творчої групи вчителів-предметників «міжпредметні зв’язки при проведенні навчальної практики в 5 -8 класах» в межах реалізації інноваційного освітнього проекту «Логіка природи». Група працювала над створенням та приймала участь в апробації Положення про навчальну практику, Індивідуального плану учня з проходження навчальної практики (маршрутний лист), розробкою рекомендацій до оформлення різного виду робіт.
Досвід роботи творчої групи використовується у ЗЗОШ №49 для організації та проведення навчальної практики для учнів 5-8, 10 класів.

Результативність впровадження досвіду: 
За результатами діяльності творчої групи в школі створено:
- Рекомендацій щодо організації та проведення навчальної практики з предметів, 
-«Положення про навальну практику»;
-система моніторингу навчальних досягнень учнів з навчальної практики, 
-система контролю за відповідністю змісту і форм діяльності запропонованих вчителем, віковим особливостям  та можливостям учнів, наданим рекомендаціям, 
-«Типова схема розподілу годин та закріплення керівників навчальної  практики».

Репрезентація досвіду: 
Досвід роботи групи було представлено на обласній педагогічній виставці в квітні 2013 року.
Категорія: Технології та управління | Додав: Stas (30.01.2014)
Переглядів: 708 | Коментарі: 1 | Теги: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН УЧНЯ З НАВЧАЛЬН, ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАВЧАЛЬНУ ПРАКТИКУ, НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА, МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ'ЯЗКИ | Рейтинг: 2.3/28
Всього коментарів: 1
1 marynadruzh  
Цікаво, актуально.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024