Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Технології та управління [44]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.09.2023, 22:19

Головна » Статті » Технології та управління » Технології та управління

Організація діяльності школи щодо формування здорового способу життя на всіх етапах шкільного навчання
Організація діяльності школи щодо формування здорового способу життя на всіх етапах шкільного навчання
Бисько Ірина Володимирівна, 
директор, кваліфікаційна категорія ”спеціаліст вищої категорії”,  педагогічне звання ”старший учитель”

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.. №38 Запорізької міської ради Запорізької області

Директор Бисько Ірина Володимирівна

вул. Парамонова, 7-А, м. Запоріжжя, 69059
тел. (061)7698019
Сайт: school38.zp.ua
    
Провідна педагогічна ідея досвіду: управління школою укріплення здоров’я забезпечує здоровий спосіб життя шкільного колективу шляхом створення здоров’язбережувального та здоров’яформувального освітнього середовища. Вирішення завдань здоров’язберігаючої освіти  зводиться до реалізації єдиної системи безперервної освіти та виховання, які орієнтовано на розуміння та вирішення проблем взаємодії людини та оточуючого середовища, формування відповідальності за своє здоров’я та оточуюче середовище. Основна мета такої освіти - формування культури здоров’я  засобами підвищення здоров’язберігаючої компетентності особистості.
    
Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:
Сьогодення потребує, щоб сучасні форми освіти та виховання як духовні складники особистості обов’язково включали формування культури здоров’я та життєвого  середовища. Стратегічними завданнями визначено: вдосконалення культури здоров’я суб'єктів освітнього середовища; підвищення рівня фізичного, психічного та соціального здоров’я учнів і учителів; створення здоров’язбережувального та здоров’яформувального середовища; формування в учнів, їх батьків та учителів позитивної мотивації здорового способу життя; виховання в учнів відповідальності за особистий розвиток та стан здоров’я.
    
Науково-теоретична база досвіду:
Досвід створено відповідно до районного плану реалізації проекту ”Школа сприяння здоров’ю” на основі моделі Школи здорового способу життя за програмою дослідно-експериментальної діяльності з теми ”Технологія формування навичок самовдосконалення учнів різного віку в умовах освітнього закладу – Школи сприяння здоров’ю” (науковий керівник - О.П.Аксьонова, к.п.н., доцент ЗОІППО).

За інноваційним потенціалом  досвід є модифікаційним. 
Представлено скоординованість та дієвість планування роботи навчального закладу, результати роботи колективу школи щодо формування здорового способу життя учнів різного віку, формування дидактичного компоненту моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю, використання проектних технологій у навчальній та виховній діяльності, спортивній та оздоровчій діяльності  навчального закладу, систему моніторингу щодо сформованості навичок здорового способу життя  школярів. 
    
Результативність впровадження досвіду: 
* Навчальний заклад є переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу ”Школа сприяння здоров’я” у 2009 та 2012 роках.
* За результатами дослідницької діяльності педагогів  школи підготовлено методичний посібник ”Навчання заради здоров’я” / Методичний посібник для педагогів-практиків /Відп. За випуск О.П. Аксьонова, І.В. Бисько, О.В. Панченко, Ю.В. Півненко. – Запоріжжя: ”Диво”, 2012. – 92 с. 
* Участь педагогів школи в Інтернет-марафоні уроків культури здоров’я (адреса: http?//kfkis-zp.blogspot.com/p/blog-page_20.html).
* Запроваджено в початковій школі курс ”Абетка харчування. Їмо правильно”. Навчальний заклад отримав Подяку Генерального Директора Nestle в Україні за вагомий внесок та плідну співпрацю у програмі ”Абетка харчування” та формування в українському суспільстві цінності здорового способу життя.  
* Запроваджено програми фізкультурного виховання учнів різного віку за програмою ”Лідер”. 
* Уведено динамічні паузи на уроках, перервах та оцінювання якості проведення динамічних пауз учнями.
    
Репрезентація досвіду:
* На обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу ”Школа сприяння здоров’ю” у 2012 році презентовано відеофільм ”Школа здоров’я очима дітей”, створений старшокласниками ЗОШ № 38 
* На Дванадцятій міжнародній виставці навчальних закладів ”Сучасна освіта в Україні-2009” у номінації ”Науково-пошукова діяльність експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів України як стратегічний напрям інноваційного розвитку освіти” у складі творчого колективу з темою інноваційної розробки ”Дидактичний компонент моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю: Науково-методичний посібник для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів, коледжів”;
* На районному етапі Всеукраїнського конкурсу  ”Вчитель року – 2014” у номінації "Директор школи”,  презентація досвіду на семінарі для керівників навчальних закладів територіального відділу освіти, молоді та спорту Комунарського району
Категорія: Технології та управління | Додав: kommun (20.01.2014)
Переглядів: 1082 | Коментарі: 3 | Теги: Комунарський, формування свідомості щодо культури, модель школи здорового способу житт | Рейтинг: 3.5/91
Всього коментарів: 2
2 Ольга Лях  
Актуальність обраної теми беззаперечна. Приємно вражає спроможність керівника особисто займатися розробкою інновацій. Це стиль сучасного керівника. Успіхів!

1 Елена Аксёнова  
Майбутнє належить тим педагогам, хто дійсно дбає про збереження здоров'я своїх учнів, а не просто красиво описує означений процес. Саме такий колектив Педагогів очолює Ірина Володимирівна. Низькій Вам уклін.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023