Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [98]
Дошкільна освіта [29]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 18:57

Головна » Статті » Початкова та дошкільна » Початкова освіта

Бути здоровим та комунікабельним - це модно!
Бути здоровим  та комунікабельним - це модно!


Осипенко Світлана Миколаївна, 
вчитель початкових класів, вища категорія , старший учитель


 Запорізька спеціалізована школа фізичної культури І-ІІІ ступенів №18 
Запорізької міської ради Запорізької області
Директор:    Молчанов Віктор Олександрович
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Вороніхіна 8А
Телефон: 65-41-42

Провідна педагогічна ідея досвіду : Важливим завданням вчителя є: формування  і розвиток  уявлень дітей про здоров’я, мотивування позитивного ставлення до збереження і зміцнення здоров’я, формування основних життєвих навичок щодо ведення здорового способу життя та безпечної поведінки, потреби  у  збереженні здоров’я, як важливої життєвої цінності, використання здоров’язберігаючих технологій навчання, дотримання режиму рухової активності, організація збалансованого харчування, заміна авторитарного стилю спілкування вчителя з учнями  на стиль  співробітництва, створення  позитивної емоційної атмосфери навчання, сприяння усвідомленню учнями  та їх батьками цінності здоров’я.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Від ставлення дитини до здоров’я багато в чому  залежить збереження  і зміцнення його організму. Тому навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я, є сьогодні одним із  провідних напрямів державної політики в галузі освіти.

Науково-теоретична база досвіду: Реалізація  здійснюється за допомогою навчально-методичного комплекту для 1-4 класів «Абетка харчування» авторів Ващенко О.М., Свіриденко С.О., Чорновіл О.В, схваленого комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної Ради Міністерства освіти і науки України. (методичні матеріали для вчителя, зошити для учнів).  Зміст навчально-методичного комплекту укладено відповідно до вікових фізіологічних та психологічних особливостей дітей, які навчаються у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів; базується на відповідних наукових дослідженнях у галузі харчування.

Стисла анотація досвіду: Форми і методи реалізації уроків «Абетки Харчування» мають ігровий характер, що забезпечує  активну участь дітей у процесі  навчання. Вчитель пропонує  такі види роботи, як: інсценування, вікторини, конкурси, ребуси, кросворди, роботу з таблицями. Завдання, які пропонуються  дітям, орієнтовані  на творчу роботу  учнів. Це і  самостійна, і колективна  діяльність, робота в групах, з батьками. Використання цих форм, в свою  чергу, має позитивний вплив на підвищення  пізнавального процесу.    Робота сприяє  формуванню  корисних умінь і навичок  у сфері раціонального споживання їжі, готовності  дотримуватись правил  здорового харчування, утвердженню певних смакових переваг дітей, впливає  на організацію та структуру харчування в сім’ях.  Враховуючи сучасні  тенденції освіти, а саме Державний  стандарт початкової загальної освіти, діти здобудуть особистий досвід культури спілкування і співпраці в різних видах діяльності,зможуть  самовиразитись  у творчій діяльності.   

Результативність впровадження досвіду:  раціональне споживання їжі,   дотримування правил  здорового харчування, утвердження певних смакових переваг дітей, вплив  на організацію та структуру харчування в сім’ях.

Репрезентація досвіду:
Проведення циклу  відкритих уроків : 
з  2009-2010н.р.- апробація програми «Абетка Харчування»- навчальний заклад, районний, міський рівні, ЗОІППО. 
 Публікації у фахових виданнях:
Початкова освіта №2(530),січень 2010р.;
Здоров’я та фізична культура №6(174), лютий 2010р.;
Початкова освіта №3(579),січень 2011р.

Категорія: Початкова освіта | Додав: shevchenko (25.01.2014)
Переглядів: 2945 | Коментарі: 25 | Теги: Шевченківський, абетка харчування, здоров’язберігаючі технології, раціональне щоденне харчування школ | Рейтинг: 3.7/357
Всього коментарів: 251 2 3 »
25 Anna-g  
Действительно актуальная тема: Быть здоровым - модно. Но ещё и необходимо.
Спасибо автору за работу.

24 Олена  
Дякуємо за Ваше бажання щось змінювати в сучасній школі. Матеріал цікавий. Бажаємо успіхів та перемог!

23 Анастасия  
*****

22 *****  
Большое Вам спасибо!!!

21 Ірина Миколаївна  
Дуже цікава тема! Чим ми можемо Вам допомогти?
Хотілось би зозвинути цей напрямок.

20 Антон Трофимов  
Осипенко Світлана Миколаївна учитель от бога!По результатам обучения ее класс показывает достаточно большие успехи, хотя в 1 класс приходят не вундеркинды. Она дает возможность раскрыться каждому ученику. На детей не кричит, не давит, но держит в строгости :), а главное, дети ее любят. Родители тоже :) Спасибо за Ваши ОЧЕНЬ ОЧЕНЬ нужные инновации и успехов в их продвижении!

19 Світлана  
Дуже гарна тема!Вже маємо позитивні результати!!!Дякуємо Вам!!!

18 Елена  
Очень актуальная тема, интересный подход.

17 Наталия  
Молодец!

16 Билаш Оля  
=)))))))

1-10 11-20 21-25
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023