Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [98]
Дошкільна освіта [29]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 11.08.2020, 08:21

Головна » Статті » Початкова та дошкільна » Початкова освіта

Бути здоровим та комунікабельним - це модно!
Бути здоровим  та комунікабельним - це модно!


Осипенко Світлана Миколаївна, 
вчитель початкових класів, вища категорія , старший учитель


 Запорізька спеціалізована школа фізичної культури І-ІІІ ступенів №18 
Запорізької міської ради Запорізької області
Директор:    Молчанов Віктор Олександрович
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Вороніхіна 8А
Телефон: 65-41-42

Провідна педагогічна ідея досвіду : Важливим завданням вчителя є: формування  і розвиток  уявлень дітей про здоров’я, мотивування позитивного ставлення до збереження і зміцнення здоров’я, формування основних життєвих навичок щодо ведення здорового способу життя та безпечної поведінки, потреби  у  збереженні здоров’я, як важливої життєвої цінності, використання здоров’язберігаючих технологій навчання, дотримання режиму рухової активності, організація збалансованого харчування, заміна авторитарного стилю спілкування вчителя з учнями  на стиль  співробітництва, створення  позитивної емоційної атмосфери навчання, сприяння усвідомленню учнями  та їх батьками цінності здоров’я.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Від ставлення дитини до здоров’я багато в чому  залежить збереження  і зміцнення його організму. Тому навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я, є сьогодні одним із  провідних напрямів державної політики в галузі освіти.

Науково-теоретична база досвіду: Реалізація  здійснюється за допомогою навчально-методичного комплекту для 1-4 класів «Абетка харчування» авторів Ващенко О.М., Свіриденко С.О., Чорновіл О.В, схваленого комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної Ради Міністерства освіти і науки України. (методичні матеріали для вчителя, зошити для учнів).  Зміст навчально-методичного комплекту укладено відповідно до вікових фізіологічних та психологічних особливостей дітей, які навчаються у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів; базується на відповідних наукових дослідженнях у галузі харчування.

Стисла анотація досвіду: Форми і методи реалізації уроків «Абетки Харчування» мають ігровий характер, що забезпечує  активну участь дітей у процесі  навчання. Вчитель пропонує  такі види роботи, як: інсценування, вікторини, конкурси, ребуси, кросворди, роботу з таблицями. Завдання, які пропонуються  дітям, орієнтовані  на творчу роботу  учнів. Це і  самостійна, і колективна  діяльність, робота в групах, з батьками. Використання цих форм, в свою  чергу, має позитивний вплив на підвищення  пізнавального процесу.    Робота сприяє  формуванню  корисних умінь і навичок  у сфері раціонального споживання їжі, готовності  дотримуватись правил  здорового харчування, утвердженню певних смакових переваг дітей, впливає  на організацію та структуру харчування в сім’ях.  Враховуючи сучасні  тенденції освіти, а саме Державний  стандарт початкової загальної освіти, діти здобудуть особистий досвід культури спілкування і співпраці в різних видах діяльності,зможуть  самовиразитись  у творчій діяльності.   

Результативність впровадження досвіду:  раціональне споживання їжі,   дотримування правил  здорового харчування, утвердження певних смакових переваг дітей, вплив  на організацію та структуру харчування в сім’ях.

Репрезентація досвіду:
Проведення циклу  відкритих уроків : 
з  2009-2010н.р.- апробація програми «Абетка Харчування»- навчальний заклад, районний, міський рівні, ЗОІППО. 
 Публікації у фахових виданнях:
Початкова освіта №2(530),січень 2010р.;
Здоров’я та фізична культура №6(174), лютий 2010р.;
Початкова освіта №3(579),січень 2011р.

Категорія: Початкова освіта | Додав: shevchenko (25.01.2014)
Переглядів: 2577 | Коментарі: 25 | Теги: Шевченківський, абетка харчування, здоров’язберігаючі технології, раціональне щоденне харчування школ | Рейтинг: 3.7/355
Всього коментарів: 251 2 3 »
25 Anna-g   [Матеріал]
Действительно актуальная тема: Быть здоровым - модно. Но ещё и необходимо.
Спасибо автору за работу.

24 Олена   [Матеріал]
Дякуємо за Ваше бажання щось змінювати в сучасній школі. Матеріал цікавий. Бажаємо успіхів та перемог!

23 Анастасия   [Матеріал]
*****

22 *****   [Матеріал]
Большое Вам спасибо!!!

21 Ірина Миколаївна   [Матеріал]
Дуже цікава тема! Чим ми можемо Вам допомогти?
Хотілось би зозвинути цей напрямок.

20 Антон Трофимов   [Матеріал]
Осипенко Світлана Миколаївна учитель от бога!По результатам обучения ее класс показывает достаточно большие успехи, хотя в 1 класс приходят не вундеркинды. Она дает возможность раскрыться каждому ученику. На детей не кричит, не давит, но держит в строгости :), а главное, дети ее любят. Родители тоже :) Спасибо за Ваши ОЧЕНЬ ОЧЕНЬ нужные инновации и успехов в их продвижении!

19 Світлана   [Матеріал]
Дуже гарна тема!Вже маємо позитивні результати!!!Дякуємо Вам!!!

18 Елена   [Матеріал]
Очень актуальная тема, интересный подход.

17 Наталия   [Матеріал]
Молодец!

16 Билаш Оля   [Матеріал]
=)))))))

1-10 11-20 21-25
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2020