Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
технології та управління [33]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.04.2024, 21:45

Головна » Статті » 2015 КО:технології та управління » технології та управління

Системний підхід в організації викладання курсу "Захист Вітчизни" в умовах відділення допризовної підготовки юнаків і дівчат
Системний підхід в організації викладання курсу "Захист Вітчизни" в умовах відділення допризовної підготовки юнаків і медико-санітарної підготовки дівчат ЗНВК "Освіта"

Шендрик Світлана Григорівна, директор ЗНВК «Освіта», вчитель російської мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист
Тищенко Лариса Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель російської мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист

Запорізький навчально-виховний комплекс «Освіта» Запорізької  міської ради Запорізької області
Керівник закладу: Шендрик Світлана Григорівна
Адреса: 69071, м. Запоріжжя вул. Пархоменка, 19
Телефон: 0 (612) 67 - 82 – 23
E-mail: zom5@i.ua
http://znvkosvita.ucoz.ua/

Провідна педагогічна ідея досвіду створення ефективної моделі організації роботи районного центру  допризовної підготовки юнаків і медико-санітарної підготовки дівчат, забезпечення інноваційними, продуктивними  шляхами розвитку навчального закладу.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду 
      Нинішній стан справ вимагає концептуального визначення єдиних підходів до виховання захисника Батьківщини з урахуванням економічної, суспільно-політичної, демографічної ситуації, становища молоді у суспільстві, формування нового світогляду, морально-етичних, національно-історичних, патріотичних основ поведінки. Молодих юнаків хвилює багато питань для подальшого їхнього проходження служби в лавах Збройних Сил України. Серед молоді зростають антисоціальні явища. Надання необхідних консультативних, інформаційних, правових послуг, допомога у прийнятті правильного рішення потрібна у кожному конкретному випадку. Відсутня нормативна база, яка регламентує функціонування районних відділень допризовної підготовки, що вимагає розробки. 
Науково-теоретична база досвіду: 
* Конституція України ;
* Закон України “Про військовий обов'язок і військову службу”;
* Закон України „Про оборону України” ;
* Закон України „Про Збройні Сили України” ;
* Указ Президента України від 25 жовтня 2002 року № 948/2002 „Про концепцію допризовної підготовки і військово патріотичного виховання молоді ”
* «Положення про допризовну підготовку юнаків ”, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2000 року  № 1770, 
* Постанова Верховної Ради України від 17.04.2014р. №1220-VІІ «Про додаткові заходи для зміцнення обороноздатності України»
* Програма курсу «Захист Вітчизни»;
* Накази, нормативні документи органів освіти та місцевих органів військового управління;
* Навчально – методичні рекомендації органів освіти і військового управління з допризовної підготовки.
Стисла анотація досвіду 
Автори намагаються окреслити основні інструменти та засади створення ефективної моделі організації роботи районного центру допризовної підготовки юнаків і медико-санітарної підготовки дівчат протягом навчального року, починаючи з організації діяльності на рівні району, закладу. Надаються зразки внутрішніх документів, які регламентують роботу, дії механізмів і методів  внутрішньошкільного контролю з отримання  об’єктивної  інформації про ефективність управлінського впливу за здійсненням компетентнісного підходу вчителів-предметників з питань якості викладання предмету «Захист Вітчизни». 
За інноваційним потенціалом  досвід є модифікаційним. 

Результативність впровадження досвіду 
Центр з допризовної підготовки юнаків та медичної підготовки дівчат забезпечує розвиток особистості учнів, формування їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій. Набуття учнівською молоддю військових знань і практичних навичок в обсязі, необхідному для успішного засвоєння програми. Щорічно 90-95 % учнів показують результати навченості на високому і достатньому рівнях. Кожен рік учні шкіл району беруть участь у міському фіналі військово-спортивного конкурсу «Патріот Вітчизни» і займають призові місця (2014-2015 н.р. – ІІІ місце в місті).

Репрезентація досвіду 
Система роботи відділення допризовної підготовки неодноразово презентувалась на семінарах обласного рівня, заняттях для слухачів курсів підвищення кваліфікації при Запорізькому інституті післядипломної педагогічної освіти. Так, 15.09.2015р. на базі ЗНВК «Освіта» відбувся обласний семінар для керівників РМО та осіб, які відповідають за вивчення предмету «Захист Вітчизни» в районах  та містах Запорізької області.

Посилання на матеріал    https://drive.google.com/folderview?id=0B22AVcCb3YloWFlFVmQtall6aUE&usp=sharing

Категорія: технології та управління | Додав: shevchenko (22.01.2016)
Переглядів: 1077 | Коментарі: 2 | Теги: Шевченківський район | Рейтинг: 1.0/127
Всього коментарів: 2
1 tomkovicht  
Дуже гарний досвід!!!Молодці!!!

2 Val-grig-ua  
Отличный материал ,который имеет практическую направленность,так как представлена модель организации центра на уровне района. Особенная ценность опыта в настоящее время в том ,что определены приоритеты государственной гуманитарной политики национального воспитания путём реализации через предмет "Захист Вiтчизни"!Чётко представлены разделы контроля и анализа.,рекомендации психологической службы и т.д.В общем создан алгоритм организации работы центра. Молодцы!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024