Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [71]
Історія і правознавство [37]
Математика [30]
Фізика, астрономія [11]
Географія та економіка [13]
Інформатика [16]
Іноземні мови [94]
Хімія, біологія, екологія [37]
Фізичне виховання та основи здоров’я [19]
Музика, образотворче мистецтво [16]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 03:21

Головна » Статті » 2015 КО: специфіка навчальних предметів » Українська та російська філологія

Збірник текстів для диктантів та переказів “З любов’ю до України” (російською мовою)

Збірник текстів для диктантів та переказів “З любов’ю до України” (російською мовою)

Колпакова Олена Василівна

вчитель російської мова та літератури, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист

Запорізька гімназія №71 з поглибленим вивченням іноземної мови 

Запорізької міської ради Запорізької області

 Директор: Терновська Людмила Іванівна

Адреса: 69035 м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 8

т.: (061) 233-87-11, (061) 233-73-82, (061) 233-71-32 

Сайт: www.school-71.zp.ua     E-mail: school-71@ukr.net

 

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду: Побудова нового демократичного, гуманного суспільства, яке орієнтується на високі національні і загальнолюдські цінності, набуває, насамперед, виховного характеру. Особливо це стосується підростаючого покоління, якому в недалекому майбутньому відстоювати та примножувати здобутки нашої незалежності. Нині, коли відбувається активний розвиток демократизації держави, громадянське виховання є одним із найважливіших завдань, які розв'язує система освіти. Формується національна демократична держава, і однією з передумов її існування є лояльний до держави громадянин, що дотримується демократичних цінностей та настанов у своїй поведінці.  

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Одним із пріоритетних напрямів сьогодення є активізація нової загальноосвітньої політики, спрямованої на гармонійне виховання  підростаючого покоління  в дусі національного  самосвідомого громадянина України. Реальний стан даної проблеми надзвичайно суперечливий, оскільки диктується складністю всіх процесів, які відбуваються в державі.

Проблема громадянського виховання школярів переростає у проблему громадянського виховання нації, яка з кожним днем набуває все більшої актуальності.

Стисла анотація досвіду: Подано збірник матеріалів на допомогу вчителю російської мови для проведення  диктантів та переказів. У навчальному виданні подаються уривки з художніх творів і науково-популярних статей російських та українських авторів, яки розповідають про культуру та традиції українського народу, життя і творчість видатних українців тощо. Запропоновані матеріали допоможуть вчителеві створювати  належні  умови  для  реалізації  принципів  національного  й  полікультурного  виховання,формування громадянської самосвідомості учнів , виховання у них патріотичних почуттів згідно з положеннями КОНЦЕПЦІЇ національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Збірник складається з двох частин. У першій  частині подано тексти диктантів, у другій частині запропоновані  матеріали  для переказів.  Представлені тексти можуть бути використані у якості дидактичних матеріалів протягом навчального року у школах України з російською  мовою навчання.

Репрезентація досвіду: Досвід був репрезентований на засіданні шкільного методичного об’єднання вчителів,  районного методичного об'єднання вчителів російської мови та літератури.

Тегі:  Запорізька гімназія № 71, «Компетентісна освіта: специфіка навчальних предметів». Секція: «Російська мова та література», збірник текстів, патріотичне виховання.

Посилання на матеріалиhttps://vk.com/public112462579 

Категорія: Українська та російська філологія | Додав: jenya2016 (22.01.2016)
Переглядів: 840 | Рейтинг: 1.0/50
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023