Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [71]
Історія і правознавство [37]
Математика [30]
Фізика, астрономія [11]
Географія та економіка [13]
Інформатика [16]
Іноземні мови [94]
Хімія, біологія, екологія [37]
Фізичне виховання та основи здоров’я [19]
Музика, образотворче мистецтво [16]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 19.04.2024, 03:37

Головна » Статті » 2015 КО: специфіка навчальних предметів » Іноземні мови

Використання відеоматеріалів для реалізація комунікативно-діяльнісного підходу у навчанні іноземної мови в середній загально-освітній школі

Використання відеоматеріалів для реалізація комунікативно-діяльнісного підходу у навчанні іноземної мови в середній загально-освітній школі 

 Антонова Валентина Петрівна

 вчитель німецької мови вищої кваліфікаційної категорії

 Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 41 Запорізької міської ради Запорізької  області

 Адреса школи: 69037,Запоріжжя, вул. Миру,6, тел.: (061) 224 33 90      

 Директор школи: Бобруль Тетяна Олексіївна

 еmail:, zosh41@mail.ru

 

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду Реалізація комунікативно-діяльнісного підходу у навчанні іноземної мови в поєднанні з використанням відеоматеріалів.

Обгрунтування актуальності та перспективності досвіду. Актуальність використання відеоматеріалів під час діяльнісного навчання  полягає в підвищенні ефективності процесу навчання  як за рахунок можливостей відеоперегляду ( поєднання зорових та звукових образів)

 так і організації відеоперегляду таким чином, щоб учні  виконували вмотивовані дії з мовленнєвим матеріалом, вирішуючи при цьому комунікативні завдання.

Науково-теоретична база досвіду Комунікативно-діяльнісний підхід передбачає органічне поєднання свідомих та підсвідомих компонентів у процесі вивчення іноземної мови, тобто засвоєння правил оперування іншомовними моделями відбувається одночасно з оволодінням їх комунікативно-мовленнєвою функцією. Ця технологія визначилася в результаті методичного осмислення наукових досягнень у галузі лінгвістики (теорія комунікативної лінгвістики) і психології (теорія діяльності). Найбільш вагомий внесок в обґрунтування методу зробили найпослідовніші його прихильники і насамперед  Г.Уідоусан, У.Літлвуд (Англія),   Г.Е. Піфо (Німеччина),    Ю.І.Пассов, С. Р. Шатілова, Г.В. Рогова, Г.А.Китайгородська ( Росія) та інші.

Стисла анотація досвіду Реалізуючи комунікативно-діяльнісний підхід в роботі з відеоматеріалами мною застосовується технологія «активного перегляду», суть якої в тому, що перед переглядом та після нього учням даються комунікативні завдання, які роблять  цей перегляд цілеспрямованим та активним.

Результативність впровадження досвіду Результатом впровадження досвіду є підвищення мотивації учнів до вивчення іноземної мови та ефективності засвоєння матеріалу.

Репрезентація досвіду   Творча курсова робота«Реалізація комунікативно - діяльнісного  підходу в роботі з відеоматеріалами на уроках іноземної мови в середній загально - освітній школі»;

статті «Використовуємо презентації», «Три етапи роботи з навчальними відеофільмами  на уроках іноземної мови», «Цікавинки» на уроках іноземної мови», «Із досвіду роботи у літньому  мовному пришкільному таборі «Веселка»

Посилання на публікацію: http://zosh41.ucoz.ua/metoda/prezentacija_dosvidu_antonova_v.p..pdf

 

 

Категорія: Іноземні мови | Додав: jenya2016 (21.01.2016)
Переглядів: 1080 | Рейтинг: 1.0/110
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024