Використання інноваційних технологій (проектної роботи та презентацій) під час навчання мовлення німецькою мовою та для реалізації стратегії розвитку інноваційної особистості, соціально адаптованої, здатноїдо саморозвитку, самореалізації
Ремига Тамара Прокопівна
вчитель німецької мови, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель
Запорізька гімназія №71 з поглибленим вивченням іноземної мови
Запорізької міської ради Запорізької області
Директор: Терновська Людмила Іванівна
Адреса: 69035 м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 8
т.: (061) 233-87-11, (061) 233-73-82, (061) 233-71-32
Сайт: www.school-71.zp.ua E-mail: school-71@ukr.net
Провідна педагогічна ідея досвіду: Провідною в процесі навчання іноземних мов є практична мета, спрямована на формуванні у учнів комунікативної компетенції, яка визначає мову як засіб спілкування.
Життя ставить перед учителем нові вимоги до організації навчально-виховного процесу, при якій вибір педагогічних засобів враховує індивідуальні особливості учнів, що дозволяє повністю адаптувати зміст і методи навчання до дитини, слідкувати за кожною дією та операцією при вирішенні конкретних завдань, вносити своєчасно необхідні корективи в діяльність як учня, так і вчителя.
Обгрунтування актуальності та перспективності досвіду: Сучасний стан міжнародних зв’язків України, вихід у світовий простір, нові політичні, сочіально-економічні та культурні реалії вимагає радикальних змін у галузі навчання іноземних мов, статус яких у нашій країні постійно зростає.
Основною метою навчання іноземної мови є формування у учнів комунікативної компетенції, що означає оволодіння мовою як засобом міжкультурного спілкування.
Крім того, готування особистості до спроможності застосовувати засвоєні знання й набуті уміння у нестандартних ситуаціях, «готовність і уміння діяти, здатність до саморозвитку».
Науково-теоритична база досвіду: Данний досвід базується на Загальноєвропейських Рекомендаціях з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання; методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки України.
Стисла анотація досвіду:
- проаналізовано поняття комунікативної компетенції у вивченні іноземної мови;
- проаналізовано поняття інноваційної технології;
- розглянуто застосування інноваційних технологій на уроках німецької мови в базовій та старшій школі;
- розглянуто особливості розвитку комунікативної компетенції учнів в ході роботи над проектами і презентаціями;
- розроблено алгоритм роботи над проектами та презентаціями на уроках німецької мови.
Результативність впровадження досвіду: Завдяки комунікативній спрямованості, застосування проектної роботи та презентацій на уроках стимулюють творчість, ініціативу учнів. Формування мовленевої компетенції має прогресуючий характер.
Репрезентація досвіду: Досвід був репрезентований на засіданні шкільного методичного об’єднання вчителів іноземних мов та на семінарі слухачам курсів підвищення кваліфікації при ЗОППО.
Теги: Запорізька гімназія №71, «Компетентісна освіта: специфіка навчальних предметів». Секція «Іноземні мови», комунікативна компетенція, інноваційні технології, проектна робота, презентація.
|