Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [71]
Історія і правознавство [37]
Математика [30]
Фізика, астрономія [11]
Географія та економіка [13]
Інформатика [16]
Іноземні мови [94]
Хімія, біологія, екологія [37]
Фізичне виховання та основи здоров’я [19]
Музика, образотворче мистецтво [16]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 20.04.2024, 11:32

Головна » Статті » 2015 КО: специфіка навчальних предметів » Іноземні мови

Соціальні мережі як інструмент формування іншомовної мовленнєвої компетенції та взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу

Соціальні мережі як інструмент формування іншомовної мовленнєвої компетенції та взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу

Калієвська Олена Леонідівна, вчитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель

Запорізький навчально-виховний комплекс № 63 Запорізької міської ради  Запорізької області

Директор:   Циганов Г.В.

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Пархоменка, 12-А

Телефон: 67-80-16

email: znvk63@i.ua

http://zpschool63.ucoz.ua/

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду полягає  в забезпеченні інтерактивності і діалогового характеру навчання,  психологічного комфорту на уроках за рахунок створення комбінаторних моделей «Соціальна мережа + Flipping Class», «Соціальна мережа + WEB – квест» та «Соціальна мережа + традиційна технологія формування іншомовної мовленнєвої компетенції».

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: загальновідомо, що останнім часом компетентнісний підхід в освіті отримав значне поширення на противагу традиційному дискурсу знань, умінь, навичок, що пов’язано, насамперед, із стрімкою динамічністю сучасного світу. Інформаційне середовище є чи не найдинамічнішою сферою модернізації освіти. Сучасна інформатизація освіти передбачає використання технічних розробок, зокрема, соціальних сервісів, як засобу створення та обміну інформацією у процесі навчання.

Науково-теоретична база досвіду. Провідні цілі та завдання реформування освітньої системи України, пріоритетні напрями й способи модернізації  освіти визначені Конституцією України, Державною національною програмою «Освіта» (Україна ХХІ століття), Законами України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти, Національною стратегією розвитку освіти 2012-2021. Нині діють такі документи як Закон України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» (2007), Закон України «Про Національну програму інформатизації» (2012), «Стратегія  розвитку інформаційного суспільства в Україні» (2013), Закон України «Про Концепцію Національної програми інформатизації» (2013), Закон України «Про інформацію» (2014) та інші.

Науковим підґрунтям для впровадження соціальних мереж у роботу педагога стали  праці іноземних науковців та практиків: R.Burt, M.Kinsey, P.Kupfer, P.Rutledge, J.Walsh, S.Wood, які вивчають методи роботи та технології навчання з використанням соціальної мережі «Facebook», а також це питання досліджується Е. Бондаренко,        О.А.Клименко, Г.В.Можаєвою, А.Прохоровим та ін. У роботах вітчизняних авторів Малицької І. Д., Остапенко М. А, Іванюк І. В., Литвинової С. Г. та ін. обґрунтовано питання використання освітніх віртуальних спільнот викладачами і вчителями.

Стисла анотація досвіду. В роботі виявлено та досліджено освітні можливості соціальних мереж, сучасні технології формування іншомовної мовленнєвої компетентності за допомогою соціальних мереж; скомбіновано традиційні методи роботи по формуванню мовної, мовленнєвої та соціокультурної компетентності, технологію Flipping Class та WEB – квест з роботою у соціальних мережах. Представлено розробки уроків на реалізацію створених комбінаторних моделей. Визначено потенціал впровадження досвіду в підвищенні мотивації учнів, у формуванні іншомовної мовленнєвої компетенції та ефективному залученні всіх учасників навчально-виховного процесу. За інноваційним потенціалом досвід є комбінаторним, бо передбачає конструктивні поєднання ідей зарубіжних та вітчизняних науковців.

Результативність впровадження досвіду. Досвід переконливо свідчить про доцільність використання соціальних мереж у навчально-виховному процесі з англійської мови, що, в свою чергу, сприяє формуванню іншомовної мовленнєвої компетенції, підвищенню мотивації навчання, збагаченню соціокультурної компетенції учнів, розвитку творчих здібностей школярів, удосконаленню їх загальнонавчальних умінь. Система роботи вчителя, за умови її творчого впровадження креативним педагогом, гарантує отримання позитивних результатів, сприяє  формуванню   в учнів  як позитивної мотивації, так і стійкого  пізнавального інтересу до предмета.

Репрезентація досвіду: досвід було заслухано на районному засіданні методичного об’єднання вчителів іноземної мови. Матеріали досвіду були представлені на конференції, яка проводилася під час проходження курсової перепідготовки (01.10.2015) в КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР. Досвід був представлений на педагогічній раді школи (Протокол№12 від 30.11.2015).На основі досвіду було проведено майстер клас для вчителів району. Досвід брав участь у конкурсі «Учитель року 2016»

Посилання на матеріал: http://kolye8119.blogspot.com/p/self-education.html



Джерело: http://kolye8119.blogspot.com/p/self-education.html
Категорія: Іноземні мови | Додав: tetyana013 (28.01.2016)
Переглядів: 4453 | Коментарі: 15 | Теги: Шевченківський район | Рейтинг: 1.0/1273
Всього коментарів: 15
12 tania_ivanova  
Thank you for useful and interesting information. Good luck.

13 kolye8119  
I'm very glad that my work is interesting for you. The most important point for me that it is USEFUL!!!

15 kotiy_natasha  

14 kotiy_natasha  
Опыт, действительно, невероятно интересный   bye

11 ohromiy_i  
Тема актуальна, сучасна, має практичне значення. Бажаю успіху!

10 dibrova807  
Викладений матаріал є досить змістовним, цікавим і вказує на іноваційний та сучасний підхід до педагогічної практики в рамках нового Держстандарту.

8 aster  
Интересная и увлекательная работа. Очень актуальна для детей компьютерного поколения, которые не хотят просто сидеть за книжками. Спасибо Елена Леонидовна за такой опыт,которым вы искренне делитесь с коллегами. Удачи, вдохновения и конечно же победы))))

9 kolye8119  
Буду рада, якщо робота стане вам у нагоді) Буду чекати відгуків, як це запрацює у вас)

5 Танюшка  
Очень интересная работа... Имеет широкий практический аспект, действительно ПОЛЕЗНАЯ методика работы с современными детьми, "зависающими" в социальных сетях сутками... Желаю успехов автору...

6 kolye8119  
Дякую! Соціальні мережі є дійсно потужним інструментом як для вчителя (будь-якого фаху), так і для класного керівника

4 oksanampol  
Соціальні мережі - це сучасно!!! Відчувається подих сьогодення, подих 21 ст. Досвід перспективний та переконливий!!! Коли вчитель спрямовує діяльність учня та стимулює його до пошуку - це модернізує освітню галузь.

7 kolye8119  
Дякую! Можна використати досвід і для роботи з батьками, що теж є актуальним на сьогодні)

3 svetlanababenko6327  
Даний досвід має дуже актуальне значення і заслуговує на увагу і впровадження на практиці.

2 масяня  
[size=12][/size]Дякуємо за прекрасний досвід.

1 lilijanikolaevna  
Досвід дійсно інноваційний і заслуговує уваги.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024