Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [71]
Історія і правознавство [37]
Математика [30]
Фізика, астрономія [11]
Географія та економіка [13]
Інформатика [16]
Іноземні мови [94]
Хімія, біологія, екологія [37]
Фізичне виховання та основи здоров’я [19]
Музика, образотворче мистецтво [16]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 05:05

Головна » Статті » 2015 КО: специфіка навчальних предметів » Іноземні мови

Розвиток творчих здібностей учнів шляхом впровадження ІКТ та роботу в мережі онлайн на уроках іноземної мови

Розвиток творчих здібностей учнів шляхом впровадження ІКТ та роботу в мережі онлайн на уроках іноземної мови

Харченко Юлія Юріївна
вчитель англійської мови, спеціаліст II категорії
Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 72 з поглибленим вивченням хімії та білогії Запорізької міської ради Запорізької області
Адреса: 69005, м.Запоріжжя, вул.Лермонтова 21, тел.: 233-41-10
Директор: Усова Тетяна Миколаївна 

email:  school72@ukr.net          Сайт: http://72zp.ucoz.ru/

 

 

 

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду: Головне завдання сучасного уроку іноземної мови полягає у формуванні позитивного ставлення до вивчення іноземної мови. Саме тому основним завданням вчителя є створення позитивних умов для розвитку творчої особистості учня, допомогти учням у розкритті власного «я»,  допомогти школярам у розкритті креативного потенціалу.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: В умовах інтеграції суспільства, коли англійська мова є однією з міжнаціональних мов спілкування, урокам іноземної мови приділяється велика увага. Формування творчих здібностей учнів  на уроках іноземної мови розширює кругозір сучасного учня, дає змогу проявити учню свій потенціал. Використання ІКТ на уроках іноземної мови відкривають нові можливості для творчого розвитку вчителя та учнів, дають можливість зробити урок ефективним, поліфункціональним, сучасним, яскравим.

Науково-теоретична база досвіду: В основу досвіду покладено наукові дослідження з розвитку творчих здібностей учнів у навчальному процесі: Л. Виготського, Г. Костюка, Т. Кудрявцева, Л. Леонтьева, А. Пономарьова, М. Левітова, В. Сидоренка.

Стисла анотація досвіду: За кілька останніх десятиліть світ докорінно змінився. Нові знання та використання нових технологій створили нові послуги та попит. Саме ці зміни вимагають від вчителів постійно знаходити нові форми та методи щоб розкривати творчий потенціал сучасного школяра. Творчість – це розумова та практична діяльність, результатом якої є створення оригінального, унікального продукту, проекту. Розвиток креативного потенціалу сучасного школяра є необхідним елементом сучасного уроку.

На своїх уроках я впроваджую постійне використання проектних технологій, робота та обмін з учнями матеріалами у мережі інтернет, залучаю учнів до творчої групової та індивідуальної роботи з проблемних тем.

Результативність впровадження досвіду: Учні є постійними учасниками Всеукраїнських конкурсів «Олімпус», «Пазл». В результаті впровадження творчих елементів з використання ІКТ  на уроках англійської мови учні стали проявляти активний інтерес до вивчення мови та підготовки до заняття. У 2014-2015 навчальному році учні активно прийняли участь у міському конкурсі на кращий відгук на прочитану книгу і перемогли у першому етапі. Учні є активними учасниками різноманітних конурсів у мережі онлайн, постійно створюють творчі презентаці, проекти до тем.

Репрезентація досвіду

  1. Друкована публікація у фаховому журналі «Англійська мова та література у школі», квітень 2014 року.
  2. Досвід роботи «Формування лексичної компетенції за допомогою використання ІКТ на уроках іноземної мови», міська педагогічна виставка 2013-2014.
  3. Досвід представлений через авторький блог http://englishgerman75zp.blogspot.com/, через публікації робіт на порталі «Учительський журнал он-лайн» , «Методичний портал он-лай».

Посилання на матеріал: Авторський блог  http://englishgerman75zp.blogspot.com/

 

 
Категорія: Іноземні мови | Додав: jenya2016 (23.01.2016)
Переглядів: 1852 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 1.0/119
Всього коментарів: 4
4 yuliyabirhova89  
ДОСВІД РОБОТИ З ТВОРЧИМИ ПРИКЛАДАМИ ТА ДОДАТКАМИ ЗА ПОСИЛАННЯМ http://englishgerman75zp.blogspot.com/2015/12/blog-post.html

3 udovichenkolesia  
Работа заслуживает внимания, так как здесь поднимаются очень важные вопросы,а главное,что все подкреплено собственными наработками и примерами!

2 hurov97  
Хорошая информативная статья!

1 ludahryhorchuk  
Цікавий досвід роботи! Дуже багато цікавого матеріалу репрезентовано на авторському сайті вчителя!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023