Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [71]
Історія і правознавство [37]
Математика [30]
Фізика, астрономія [11]
Географія та економіка [13]
Інформатика [16]
Іноземні мови [94]
Хімія, біологія, екологія [37]
Фізичне виховання та основи здоров’я [19]
Музика, образотворче мистецтво [16]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 28.03.2024, 22:07

Головна » Статті » 2015 КО: специфіка навчальних предметів » Інформатика

Використання дидактичних ігор на уроках інформатики в початковій школі

Використання дидактичних ігор на уроках інформатики в початковій школі

Фурсова Тетяна Анатоліївна 

вчитель початкових класів, вчитель інформатики, спеціаліст, старший - вчитель

Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 72 з поглибленим вивченням хімії та білогії Запорізької міської ради Запорізької області
Адреса: 69005, м.Запоріжжя, вул.Лермонтова 21, тел.: 233-41-10
Директор: Усова Тетяна Миколаївна 

email:  school72@ukr.net          Сайт: http://72zp.ucoz.ru/

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду: На сучасному етапі розвитку суспільства першочерговим завданням школи є виховання всебічно розвиненої людини. Важливою складовою частиною цього завдання є боротьба за високу якість знань і вмінь учнів, формування навичок самостійної праці, виховання творчої особистості. Роль початкової школи в розв'язанні цього завдання вирішальна. У молодших класах закладаються основи знань, умінь і практичних навичок, які необхідні для дальшого навчання, формуються моральні риси і якості, вміння дітей самостійно оволодівати знаннями, пробуджується інтерес до навчання, до творчих пошуків.

Предмет «Інформатика» в школі починається з других класів. Обов'язково потрібно наповнювати викладання даного предмета теоретичними відомостями, візуальною демонстрацією пояснень і різноманітними завданнями на комп'ютері і без нього. Щоб підвищити «насиченість» дисципліни в умовах невеликої кількості годин відведених на його вивчення, необхідно ретельно продумувати методику підготовки до уроків, подачі матеріалу, систему практичних завдань на комп'ютері. Така робота може стати ще більш цікавою, якщо «перетворити» урок на гру.

Гра розглядається як важливий засіб підвищення інтересу учнів до предмета, отримання навичок роботи в малих групах, а також як один із способів формування почуття відповідальності за свої вчинки.

Особливостями гри для дітей є націленість дитини на самоствердження перед суспільством, гумористична забарвлення подій, прагнення до розіграшу, орієнтація на мовну діяльність.

Використання ігор на уроці інформатики необхідно проводити в початкових так і в старших класах. Найчастіше вчителям самим доводиться виділяти час на пошук і нетрадиційних форм проведення уроків.

Всім відомий факт, що при проведенні ігор діти швидше і легше розуміють і запам'ятовують інформацію. У зв'язку з цим ігри є неодмінною частиною на уроках інформатики.

Обґрунтування актуальності і перспективності досвіду: У зв'язку з тим, що уроки  інформатики стали проводитися в початковій школі, постало питання: в якій формі проводити уроки, які методи і технології краще використовувати при роботі з учнями початкової школи, як зацікавити їх і як зробити урок інформатики по-справжньому цікавим і захоплюючим для молодших школярів.

Науково – теоретична база досвіду: Проблеми використання ігор на уроках початкових класах, їх педагогічне значення досить досконало були розглянуті плеядою вчених: Ш.О. Амонашвілі, М.Т. Бахарєва, Л.С. Виготський, І.А. Кравцова, О.М. Леонтев,В.О.Сухомлинський, С.А Швець, Л.Р. Шпачук, А. Арсірієм, В. Бадером, О.М. Біляєвим, Л.О. Варзацькою, І. Діваковою, Т.К. Донченком, Р.І. Жуковською, Л.С. Ільяницькою, С.О. Караман, М.І. Пентилюком, Т. Чумак, П. Щербанем та іншими.

Стисла анотація досвіду: На своїх уроках я застосовую різноманітні дидактичні ігри з метою стимулювання пізнавального інтересу молодших школярів на уроці до вивчення інформатики, надаю можливість кожному учневі спробувати себе в різних видах діяльності,  гармонійної взаємодії вчителя та учня, створюю найкращі умови для розвитку мотивації творчої, емоційної, експериментальної діяльності учнів, а також  сприятливого емоційного поля.

Результативність впровадження досвіду: Наслідок використання дидактичних ігор на уроках інформатики - активність учнів при  подачі матеріалу проявляється яскраво, носить тривалий характер й «змушує їх бути активними», а також  зростання кількісних і якісних показників підготовленості учнів, їх успішності. Вміння учнів працювати малими групами. Створення збірки дидактичних ігор. Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Урок ХХІ століття».

Репрезентація досвіду: Досвід був представлений  на засіданні методичного об’єднання школи, розглянутий і погоджений на кафедрі «Початкова освіта» в ЗОІППО, розглянутий на семінарі керівників шкільних методичних об’єднань району.

Посилання на матеріал:  http://72zp.ucoz.ru/         

 

 

Категорія: Інформатика | Додав: jenya2016 (23.01.2016)
Переглядів: 2264 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 1.0/61
Всього коментарів: 3
3 Lola  
Дуже цікавий досвід.

2 frezi-2015  
Дякую за цікаву інформацію!

1 nezvanova_neto4ka  
Цікаво та корисно!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024