Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [71]
Історія і правознавство [37]
Математика [30]
Фізика, астрономія [11]
Географія та економіка [13]
Інформатика [16]
Іноземні мови [94]
Хімія, біологія, екологія [37]
Фізичне виховання та основи здоров’я [19]
Музика, образотворче мистецтво [16]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 24.04.2024, 19:32

Головна » Статті » 2015 КО: специфіка навчальних предметів » Фізичне виховання та основи здоров’я

Формування фізичної культури особистості школярів засобами української етнопедагогіки

Формування фізичної культури особистості школярів засобами української етнопедагогіки (на прикладі використання елементів фізичного виховання запорізьких козаків)

 

Ішков Олексій Васильович,
вчитель фізичної культури, категорія – спеціаліст


Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №100  Запорізької міської ради Запорізької області
Директор школи: С. М. Доновський


Адреса школи:69069, м. Запоріжжя, вул.. Ладозька , 2а.
тел.: (061) 224 75 25
e-mail: zsh100zp@qmail.com
Сайт школи: http://schkola100-zaporozhye.jimdo.com/

 

 


Упродовж багатовікової історії українського народу значна увага приділялася вихованню в підростаючого покоління любові до рідної землі, поваги до героїчних подвигів українців, готовності до захисту свого народу. Важливою складовою української етнопедагогіки є народна фізична культура, яка включає види рухової активності та методи їх використання, які історично склалися в середовищі українського етносу з метою адекватного біологічного, психологічного, морального впливу на природний розвиток людини, її пристосування до навколишнього середовища, підготовки до трудової діяльності та військової справи.


Актуальність і перспективність досвіду:
Актуальність теми полягає в необхідності відродження козацького виховання на відновлення кращих своїх здобутків у практиці тіловиховання і духовності сучасної молоді. Успіх буде гарантовано за умови творчого підходу до практичної реалізації теоретичних узагальнень потреби відновлення на високому рівні козацького гарту, тіловиховання і гармонійного розвитку молоді що є визнані й апробовані у світі.
Правильно організоване виховання формує повноцінну цілісну особистість, індивідуальність, яка високо цінує свою громадянську, національну і особистісну гідність, совість і честь.


Науково-теоретична база досвіду
Проблему козацької педагогіки вивчали Ю.Д.Руденка, М.Г.Стельмаховича, Г.В.Біленької, О.Т.Губка, П.Р.Ігнатенка, В.Г.Кузя, М.І.Кравчука, Є.І.Сявавко, Д.Т.Федоренка, педагогів-практиків, методистів Л.К.Білецької, О.В.Вронської, В.М.Гамажана, В.І.Каюкова, О.В.Ковальчука, Д.М.Погребенник,особливий внесок для козацької педагогіки зробив В.О. Сухомлинський.


Стисла анотація досвіду
В системі фізичного вдосконалення козаків переважали ігрові змагальні форми використання фізичних вправ; часто в поєднанні з піснями або музикою.
Вже попередній аналіз матеріалів, щодо побуту запорізьких козаків показує, що одним з найсильніших, найбільш впливових чинників формування своєрідного козацького устрою життя були надзвичайно міцні народні традиції.
На основі аналізу традиційної системи фізичного виховання запорізьких козаків за літературними джерелами та з урахуванням досвіду і можливостей використання її елементів при формуванні фізичної культури школярів, нами була розроблена розважально-пізнавальна програма в традиціях запорізького козацтва «Козацькі забави».

 

Результативність впровадження досвіду: 
Використання елементів традиційної етнопедагогіки може зіграти важливу роль у житті сучасного суспільства, і, особливо, у формуванні світосприйняття дітей шкільного віку.
Мета запропонованого заходу – розширити знання учнів про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї. Виховувати шанобливе ставлення до надбання запорожців, спонукати до наслідування їх кращих рис характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості. Розвивати такі фізичні якості виховання як: спритність, силу, витривалість; сприяти проявам кмітливості, активності, наполегливості.
Використання ігрової, розважальної форми проведення заходу у запропонованій розробці, сприяє засвоєнню елементів національної культури без зайвого насильства над дитиною, у комфортній атмосфері та на високому емоційному рівні.


Репрезентація досвіду: 
-    виступ на всеукраїнській олімпіаді з фізичної культурі та спорту у Києві (березень 2013 року)
-    проведення «Козацьких забав» для учнів ЗСШ №100 (червень 2015 року)


Посилання на матеріали: 

http://schkola100-zaporozhye.jimdo.com/%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BC/%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0/?logout=1

https://drive.google.com/file/d/0BwVp9rVVSPsXNW5YOGZ2Q0R1V1k/view?usp=sharing

Категорія: Фізичне виховання та основи здоров’я | Додав: LeninRMO (22.01.2016)
Переглядів: 926 | Рейтинг: 1.0/50
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024