Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [95]
Дошкільна освіта [66]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 02:59

Головна » Статті » 2015 КО: початкова та дошкільна » Початкова освіта

Використання ІКТ на урокахчитання в початковій школі

Використання ІКТ на уроках читання в початковій школі

 

Вовчук Ірина Станіславівна,
вчитель початкових класів, І категорія
Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №100 Запорізької міської ради Запорізької області
Директор: Доновський Сергій Миколайович
Тел.:  (061) 224-77-25
e-mail: zsh100zp@gmail.com
Сайт школи: http://schkola100-zaporozhye.jimdo.com/

 

 

Провідна педагогічна ідея

Наданий досвід роботи висвітлює , що основною метою всіх інновацій в освітній галузі є сприяння переходу від механічного засвоєння учнями знань до формування вмінь і навичок самостійно здобувати знання. Успішність розв’язання цього завдання значною мірою залежить від мети використання комп’ютера в навчальному процесі, якості й можливостей програмного забезпечення та від того, яке місце посяде комп’ютер в системі дидактичних засобів.


Обґрунтування актуальності  та перспективності досвіду

Актуальність проблеми полягає в тому, що впровадження мультимедійних технологій до освітнього простору є властивість мультимедіа – гармонійне інтегрування різних видів інформації. За рахунок інтенсифікації сприйняття школярами навчального матеріалу стає можливим залучити школярів до процесу пізнання як суб’єктів навчальної діяльності.


Науково – теоретична база досвіду

Теоретичну основу дослідження склали роботи з питань сучасних педагогічних технологій (О.Пометун, Л.Пироженко, Л.Масол, Л.Аристова). Дослідження вчених і педагогів -практиків (Л.Масол, І.Красильникова, І.Гудчина, Р.Петеліна, С.Полозова, В.Едігей, В.Скворцова) переконливо свідчать про те, що використання ІКТ під час навчально -виховного процесу має такі основні переваги: здійснюється диференціація навчального процесу; розширюється контроль за навчальною діяльністю учнів і забезпечується на цій основі зворотний зв’язок; створюються  умови  для підвищення рівня зацікавленостіучнів у навчальній діяльності завдяки внесенню елементів новизни.


Стисла анотація досвіду

У статті автор аргументує необхідність використання ІКТ на уроках у початковій школі. Як показує практичний досвід автора, це дає змогу підвищити якість навчання молодших школярів, формувати у них необхідні ключові та предметні компетентності, навички  практичного  застосування набутих знань, створює умови для ефективної взаємодії педагогів з учнями та батьками, розвиває творчі здібності, що є необхідною умовою подальшої максимальної реалізації особистості в сучасному житті.


Результативність впровадження досвіду:

розробка навчального контенту «Літературне читання 2 клас», який містить презентації до уроків літературного читання за підручником О.Я. Савченко ( за новою програмою) на І і ІІ семестр, який допоможе вчителю легко спланувати урок, допоможе зробити урок цікавим, змістовним, сучасним, інтерактивним, зекономлять час на спілкування з родиною, заняття улюбленою справою.


Репрезентація досвіду:

Проблема використання ІКТ на уроках читання в початковій школі викликає зацікавленість у вчителів початкових класів міста, району та області. У цьому я переконалася на засіданнях кафедри вчителів початкових класів, методичного об’єднання.


Посилання на матеріал:

http://vchitelka.com.ua/

http://schkola100-zaporozhye.jimdo.com/%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BC/%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0/?logout=1

https://yadi.sk/d/Uo3Q-wVYnAnyv

Категорія: Початкова освіта | Додав: LeninRMO (03.01.2016)
Переглядів: 1556 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/21
Всього коментарів: 1
1 Olli  
Дякую за клопітку і дуже важливу працю. Бажаю перемоги!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023