Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [95]
Дошкільна освіта [66]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 20.10.2021, 11:48

Головна » Статті » 2015 КО: початкова та дошкільна » Дошкільна освіта

Парціальна програма та методичні рекомендації гуртка з тісто пластики «Чарівні пальчики» для дітей дошкільного віку

Парціальна програма та методичні рекомендації гуртка з тісто пластики «Чарівні пальчики» для дітей дошкільного віку

Чапленко Наталія Іванівна, вихователь, кваліфікаційна категорія «Спеціаліст другої категорії»

Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) «Веселка» Запорізької міської ради Запорізької області.

Адреса закладу: 69050 м.Запоріжжя, вул.Космічна, 118в

Директор: Кузьменко Наталія Степанівна

тел. 7698035

email: dou24zp@gmail.com

Провідна ідея парціальної програми Згідно Базового компонента дошкільної освіти, набуття різноманітних компетенцій дитиною дошкільного віку відбувається в різних видах діяльності, кожен з яких потребує професійно грамотної та творчої організації з боку педагога.

Укладач програми «Чарівні пальчики» пропонує шляхи реалізації творчого потенціалу дітей засобами ліплення тістом, як матеріалом, який допомагає створювати виразні образи, розвиває дрібну моторику руки дитини, виховує художній смак, надає можливість дошкільнику пропонувати оригінальні ідеї, вигадуючи оригінальні композиції.

Обґрунтування актуальності та перспективності програми Актуальність парціальної програми обумовлена особливостями організації освітнього процесу дошкільного закладу, впровадженням Базового компонента дошкільної освіти, сприяє розвитку передумов творчої діяльності дітей дошкільного віку, направлена на виконання варіативної складової освітньої діяльності закладу відповідно до потреб дітей, запитів та побажань батьків.

Науково-теоретична база досвіду Коменський Я.А., Сухомлинський В.О., Ветлугіна Н.А., Лебедєва О.Є. про роль естетичного виховання у всебічному розвитку підростаючого покоління.

Роботи Кононко О.Л., Беха І.Д., Кудрявцева В.Т. про соціально-емоційний розвиток особистості в дошкільному дитинстві, особистісно-орієнтоване виховання.

Стисла анотація досвіду Програма ґрунтується на загальнометодичних принципах науковості, доступності, системності з урахуванням віку дітей, їх творчих здібностей, сприяє модернізації освітнього процесу дошкілля.

В програмі висвітлені: мета, завдання, зміст курсу, перспективне планування, наведені показники, рівні компетенції та надані рекомендації щодо проведення занять з тістопластики для дітей молодшого, середнього та старшого дошкільного віку, рецепти тіста для ліплення.

Результативність впровадження програми Забезпечення збалансованого розвитку у дошкільників фондів «знаю», «хочу», «можу», що складають основу формування особистості дитини.

Репрезентація програми Використання парціальної програми та методичних рекомендацій гуртка з тістопластики «Чарівні пальчики» може бути ефективним у всіх вікових групах дитячих садків для організації самостійної художньої діяльності, на заняттях з ліплення, конструювання, при проведенні інтегрованих занять. Програма може стати в нагоді керівникам гуртків, батькам.

Посилання на матеріали:

https://drive.google.com/file/d/0BwRCQlj2DNBIUUREZmRkeTFlWHc/view?usp=sharing

Категорія: Дошкільна освіта | Додав: kommun (22.01.2016)
Переглядів: 1092 | Рейтинг: 1.0/78
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2021