Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [95]
Дошкільна освіта [66]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 30.04.2024, 07:54

Головна » Статті » 2015 КО: початкова та дошкільна » Дошкільна освіта

Музично-ритмічна та танцювальна діяльність як засіб розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку

Музично-ритмічна та танцювальна діяльність як засіб розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку

Уманець Олена Миколаївна, музичний керівник, кваліфікаційна категорія «Спеціаліст», педагогічне звання «Вихователь-методист»

Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) «Веселка» Запорізької міської ради Запорізької області.

Адреса закладу: 69050 м.Запоріжжя, вул.Космічна, 118в

Директор: Кузьменко Наталія Степанівна

тел. 7698035

email: dou24zp@gmail.com

Провідна ідея досвіду Розробку укладено на виконання варіативної частини Базового компонента дошкільної освіти (освітня лінія «Хореографія»).

Укладач пропонує шляхи усвідомлення та сприйняття мистецтва дітьми як результату творчої діяльності людини, підведення дітей до оволодіння пластикою спілкування та емоційного стану, прагне допомогти дітям повірити в свої творчі здібності.

Обґрунтування актуальності та перспективності методичної розробки Чим раніше дитина набуває соціально-культурного досвіду, чим швидше навчається його перетворювати, тим більш значущою стає як особистість. Важливе завдання дошкільної освіти – сформувати особистісну культуру дитини через відкриття їй світу культури, залучення до нього та його творче освоєння, що й передбачає освітня лінія «Дитина у світі культури». Актуальність методичної розробки також обумовлено особливостями організації освітнього процесу центру розвитку дитини в сучасних умовах, впровадженням нових програм, запитом громадськості.

Науково-теоретична база Н.Ветлугіна, К.Тарасова, Т.Баришева про особливості сприйняття музики та творчого сюжетного танцю дошкільниками. Роботи Л.Виготського, Б.Теплова про специфіку музичних переживань дітьми, сприйняття ними музики за допомогою рухових реакцій. П.Чайковський, Р.Шуман, Е.Гріг про необхідність створення для дітей яскравих, колоритних, національно наближених музичних образів.

Анотація методичної розробки Автор розробки розв’язує завдання знайомства дітей з мовою ритмічних рухів, принципами побудови танцювальної композиції, близької їм по життєвому досвіду, але виконуваної під музику танцювально, допомагає дітям повірити у свої сили. У методичній розробці також розкриваються вікові особливості ритмічної, танцювальної діяльності дітей дошкільного віку, вимоги до музичного репертуару та ритмічних рухів дошкільнят. Автором розроблена методика розучування танцювальних композицій, надані приклади образних етюдів, конспекти занять, сценарії музичних свят з використанням музично-ритмічних рухів.

Результативність впровадження методичної розробки:

  • діти проявляють творчість у виразному виконанні танцювальної композиції різних тематик та характерів, уміють імпровізувати у відповідності з ситуаціями повсякденного життя;
  • дошкільнята творчо передають дії персонажів в танцювальних етюдах, із задоволенням перевтілюються в різні образи;
  • за допомогою батьків та вихователів виготовляють атрибути та костюми до танців;
  • уміють радіти успіхам інших дітей, вносити вклад в загальний успіх.

Репрезентація досвіду Репрезентовано на   районному методичному об’єднанні музичних керівників у 2014-2015 навчальному році. Матеріали методичної розробки представлені на блозі вихователів ДНЗ Комунарського району.

 http://metoksana.blogspot.com/p/blog-page_45.html

Методична розробка може бути використана музичними керівниками, керівниками гуртків, вихователями дошкільних закладів на музичних заняттях, заняттях хореографічного гуртка, в індивідуальній роботі з дітьми дошкільного віку.

Посилання на матеріал

https://drive.google.com/folderview?id=0BwRCQlj2DNBISEdfTHJmdm95Q3c&usp=sharing

Категорія: Дошкільна освіта | Додав: kommun (22.01.2016)
Переглядів: 1447 | Рейтинг: 1.0/94
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024