Козацькому роду нема переводу!
Єна Ганна Василівна, вихователь-методист, спеціаліст вищої категорії, старший вихователь
Санаторний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №129 «Конвалія» Запорізької міської ради, Запорізької області.
Завідувач: Максименко Людмила Володимирівна.
Адреса СДНЗ : 69040 м. Запоріжжя , вул. Ясільна буд.18.
Тел.: (0612)769-80-59
Е-mail: sdnz129@gmail.com
Провідна педагогічна ідея проекту: Формування у дошкільників повної системи знань про минуле українського народу, історичні події пов’язані зі створенням «Запорізької Січі»та козацтва. Сприяти вихованню поваги до родини, пошану до літніх людей, бережливе ставлення до природи. Використання елементів козацької гімнастики «Спас» на заняттях з фізичної культури, сприяти зміцненню здоров’я, розвитку фізичних якостей та формуванню здорового способу життя.
Обґрунтування актуальності та перспективності проекту: Національна ідея є провідною в історичному бутті кожного народу, нації. Вона проходить через всю педагогічну спадщину минулих епох.
Провідними в національній системі козацької педагогіки були і є такі ідеї козацького руху, як свобода і незалежність України, непорушність прав людини і народу, суверенітет особистості, народовладдя.
Особливе місце в козацькій педагогіці посідає родинне виховання. Воно утверджувало високий статус батька, матері, дідуся, бабусі, роду і народу. Всі ці надбання відображені в змісті древньої козацької гімнастики слов’ян «Спас».
Науково-теоретична база проекту: М.Г. Стельмахович: «Народна педагогіка українців в своїм корінні сягає у сиву давнину життя і побуту, вдачу, звичаї і віру українського народу».
В. Сухомлинський : «Народ – живе, вічне джерело педагогічної мудрості».
О.Костянтинова: «Визвольний козацький дух породив унікальне явище світової культури - козацьку педагогіку, високо духовні принципи якоїі з плином століть набувають дедалі більшої ваги.».
Б.Сушинський: «Козацтво стало найдосконалішою формою впливу генетично закодованих здібностей і можливостей українського народу».
Стисла анотація проекту: Відродження духовних богатст в українського народу, культурно-історичних цінностей, виховання любові та гордості за свою Вітчизну, повагу до національних традицій, зміцнення здоров’я та загартування дошкільнят, через використання на заняттях з фізичної культури елементів козацької гімнастики «Спас», донесення в кожну родину принципів козацької моралі.
Результативність впровадження досвіду За умови впровадження сімейного проекту «Козацькому роду нема переводу» значно підвищилась обізнаність батьків та педагогів щодо використання в оздоровленні дітей та вихованні в дусі національних традицій українського народу древньої козацької гімнастики слов’ян «Спас».
Репрезентація проекту: Проект репрезентовано в дошкільному закладі та на районному методичному об’єднання інструкторів з фізичної культури (2014 р.).
Матеріали з теми «Козацькому роду нема переводу» (сімейний проект) розглянуто та затверджено на засіданні науково-методичної ради КЗ «ЗОІППО» ЗОР (протокол №2 від 25.03.2014р.).
Посилання на матеріали:
https://drive.google.com/folderview?id=0BwRCQlj2DNBIcDR6RmFMbHZXaG8&usp=sharing
|