Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [95]
Дошкільна освіта [66]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 24.02.2024, 06:35

Головна » Статті » 2015 КО: початкова та дошкільна » Дошкільна освіта

Художньо-естетична діяльність в старшій групі (6 рік життя). Малювання, аплікація та Художньо-естетична діяльність в підготовчій групі

«Художньо-естетична діяльність в старшій групі (6 рік життя). Малювання, аплікація»  та «Художньо-естетична діяльність в підготовчій групі (7 рік життя). Малювання, аплікація конструювання з паперу»

Чернова Олена Петрівна, вихователь логопедичної групи, спеціаліст вищої категорії,  педагогічне звання «вихователь – методист»

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 166 «Ракета» Запорізької міської ради Запорізької області, 
 
завідувач Пилипенко Ірина Петрівна
 
адреса:  69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 108 -б,
телефон: 7698023, 
електронна адреса: zav.raketa166@gmail.com

Провідна ідея методичного посібника: Ідея даного посібника – всебічна методична допомога батькам, вихователям, небайдужим дорослим що опікуються проблемами розвитку художньо-творчої діяльності дітей дошкільного віку, формуванням творчої, інтелектуально розвиненої особистості. В посібнику надані рекомендації щодо організації занять, консультації для батьків, план-конспект заняття, фізмінутки, пальцеві ігри, вірші, загадки за всіма лексичними темами логопедичних груп, зразки творчих робіт та результати проведених занять - фото з виставок дитячих робіт.

Обґрунтування актуальності та перспективності методичного посібника: Проблема розвитку емоційної, художньо-естетичної діяльності у дітей дошкільного віку не нова, але вона як і раніше актуальна. Для успішного рішення проблеми розвитку художньо-творчої діяльності дітей - велике значення має розвиток творчих здібностей, дитячої активності, самостійності. В кожній дитині закладені здібності, наше завдання своєчасно їх виявляти та максимально розвивати.

Науково – теоретична база: Сучасні дослідження стверджують, що малювання, аплікація – важливий засіб розвитку інтелекту, творчої та емоційно-вольової сфери дошкільників. Розвиток інтелекту, мовлення тісно пов’язані з розвитком дрібної моторики руки. Тому систематичні заняття з дітьми малюванням, аплікацією, конструюванням, художньою працею - це основа всебічного розвитку дитини, формування дошкільної зрілості взагалі.

Стисла анотація методичного посібника: Основною метою даних розробок є оволодіння та закріплення дітьми різноманітних прийомів та способів малювання, вирізування, складання, наклеювання, тощо. В посібнику надані рекомендації щодо організації занять, консультації для батьків, план-конспект заняття, фізмінутки, пальцеві ігри, вірші, загадки за всіма лексичними темами логопедичних груп, зразки творчих робіт та результати проведених занять - фото з виставок дитячих робіт.

Результативність впровадження досвіду: Під час таких занять, ігор розвиваються просторові уявлення, діти знайомляться з різноманітними геометричними фігурами, як еталонами форми, кольору, розміру, проявляють творчу активність. Світ малювання та аплікації поєднує різні сфери нашого життя, науку та культуру, технології та мислення, відпочинок та ремесла, інтелект та натхнення, етика та естетику. А також – це радість взаємодії, котра формує неосяжну творчість, сприяє появі краси, веде до пізнання істини, встановлює гармонію, реалізує мрії. Аналіз результатів обстеження дітей упродовж 2014-2015 років показав, що прослідковується позитивна тенденція в розвитку художньо-естетичної діяльності дітей логопедичної групи.

Посилання на матеріали:  Теоретична частина досвіду розміщена на сайті ДНЗ http://raketa166.at.ua/publ/dosvidi_roboti_pracivnikiv_zakladu/khudozhno_estetichna_dijalnist_v_starshij_grupi_dnz/4-1-0-35

Категорія: Дошкільна освіта | Додав: kommun (21.01.2016)
Переглядів: 1507 | Рейтинг: 1.0/238
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024