Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [95]
Дошкільна освіта [66]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.04.2024, 01:32

Головна » Статті » 2015 КО: початкова та дошкільна » Дошкільна освіта

Ігри на асфальті - як засіб підвищення рухової активності дітей

Ігри на асфальті - як засіб підвищення рухової активності дітей

Кармаза Марина Петрівна, інструктор з фізичної культури, «спеціалист», педагогічне звання «вихователь-методист»

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 166 «Ракета» Запорізької міської ради Запорізької області, 
 
завідувач Пилипенко Ірина Петрівна
 
адреса:  69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 108 -б,
телефон: 7698023, 
електронна адреса: zav.raketa166@gmail.com

Провідна педагогічна ідея досвіду. Створення додаткових умов для підвищення рухової активності дошкільників під час прогулянки, а саме рухливі ігри на асфальті. Ми сприяємо формуванню у дітей бажання брати активну участь у процесі виконання фізичних рухів, використовуємо елементи змагання в спортивних іграх та вправах, ретельно розучуємо правила та зміст рухливих ігор, активного та поважного спілкування один з одним. Допомога педагогам та батькам у створенні для дітей здоров’язбережувального та здоров’яформувального середовища, яке є підґрунтям фізичного, психологічного, духовного, соціального здоров’я дошкільників.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду. Сучасні діти живуть в умовах постійно мінливої дійсності. Все частіше можна зустріти у дворі нудьгуючих, байдужих до спортивних і рухливих ігор, слабких і невмілих хлопчиків та дівчат. Багато дітей перестали виходити грати у двір, віддаючи переваги малорухливим видам діяльності: комп’ютерні ігри, заняттям з конструктором, перегляду різних передач по телевізору. Це викликає занепокоєння педагогів та лікарів. Для дитини дошкільного віку малорухливий спосіб життя - це втрата здоров'я, порушення фізичного та інтелектуального її розвитку.

Наукова-теоретична база досвіду. Концептуальними засадами технології використання ігор на асфальті як засобу підвищення рухової активності дітей дошкільного віку визначені:

- Державні позиції щодо підвищення обсягу рухової активності дітей дошкільного віку в умовах навчально-виховного процесу сучасного ДНЗ, профілактики захворювань дітей, розробки та впровадження профілактичних заходів щодо адаптації дітей до навчального психоемоційного навантаження/Постанова Кабінету Міністрів Украйни про затвердження комплексної програми «Здоров’я нації» на 2002-2011 роки/.

- Дошкільна освіта і виховання здійснюються у сім'ї, дошкільних навчальних закладах у взаємодії з сім'єю і мають на меті забезпечення фізичного, психічного здоров'я дітей, їх всебічного розвитку, набуття життєвого досвіду, вироблення умінь, навичок необхідних для подальшого навчання дітей. /Закон України «Про дошкільну освіту»/.

- Дитячий заклад, призначений для оздоровлення, відпочинку, розвитку дітей, що має визначене місце розташування, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до державних соціальних стандартів надання послуг з оздоровлення та відпочинку; /Концепція проекту Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей"/.

Стисла анотація досвіду. Організована рухова активність забезпечується виконанням фізичних вправ та рухливих ігор під керівництвом інструктора фізичної культури та вихователя. Руховий режим старших дошкільників, які брали участь в експерименті, включає як організовану так і самостійну рухову активність. Використання засобів експериментальної методики може бути ефективним лише в разі оптимізації фізичних навантажень з урахуванням індивідуальних особливостей дітей. Дозування фізичних навантажень у процесі фізичного виховання дітей було важливим компонентом експериментальної методики.

Під час експерименту вивчались  дані моніторингу стану здоров’я дошкільників, здійснювались спостереження за дітьми та аналізувалась діагностика, використовувались анкетування, результати опитування батьків «Рухова активність дитини», результати опитування дітей «Ваше ставлення до ігор на асфальті»

Результативність впровадження досвіду. 

Позитивний вплив  на  батьків та вихователів щодо підвищення рухової активності дітей через проведення ігор на асфальті; розвивальний вплив на фізичний розвиток дошкільників. Достатня сформованість рухових навичок дітей під час проведенні ігор на асфальті.

Ігри на асфальті сприяють розвитку фізичної сили, моторних умінь, швидкості і точності руху, координації. Тому вимога сьогодення, яка стоїть перед педагогічним колективом ДНЗ, полягає у системній організації роботи з батьками, доведення до їх відома сучасних способів підвищення рухової активності дитини, формуванні позитивної реакції на рух, заняття фізичними вправами.

Репрезентація досвіду.  Районний рівень репрезентації – участь у методичному об’єднанні інструкторів з фізичної культури Комунарського району з майстер-класом щодо презентації досвіду «Ігри на асфальті - як засіб підвищення рухової активності дітей».

Посилання на матеріали: Теоретична частина досвіду розміщена на сайті ДНЗ http://raketa166.at.ua/publ/dosvidi_roboti_pracivnikiv_zakladu/igri_na_asfalti/4-1-0-34

Категорія: Дошкільна освіта | Додав: kommun (21.01.2016)
Переглядів: 1782 | Рейтинг: 1.0/125
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024