Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [95]
Дошкільна освіта [66]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 24.02.2024, 07:02

Головна » Статті » 2015 КО: початкова та дошкільна » Дошкільна освіта

Батьківський клуб - одна з форм взаємодії сучасного дошкільного навчального закладу з сім’єю

Тема: «Батьківський клуб - одна з форм взаємодії сучасного дошкільного навчального закладу з сім’єю»

Інформація про автора досвіду: Жук Вікторія Анатоліївна, вихователь, спеціаліст вищої категорії, вихователь-методист.

Контактна інформація про навчальний заклад: Запорізький навчально-виховний комплекс «Барвінок», дошкільний підрозділ.

Директор : Лисенко Альбіна Борисівна

Заступник директора по дошкільному підрозділу: Пашкульська Ганна Григорівна

Адреса: м. Запоріжжя, вул..Л. Чайкіної, б. 63-а., тел. 35-56-19.

email: barvinok2012a@email.ua

 

Провідна педагогічна ідея досвіду: «Реалізація на практиці особистісно-орієнтовного підходу в організації взаємодії дошкільного навчального закладу та сім ї, перспективності та наступності сімейного та суспільного виховання, що дозволяє встановити довіру між закладом освіти і сім’єю та скоректувати виховальні позиції батьків і педагогів».

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: «Тема досвіду є актуальною на сучасному етапі розвитку дошкільної освіти. Його актуальність обумовлена необхідністю змін щодо організації взаємодії дошкільного навчального закладу з сім’єю в сучасних умовах, а також проблемі інтеграції сімейного і суспільного виховання з метою створення для кожної дитини єдиного виховного простору».

Наукова-теоретична база досвіду: Досвід роботи ґрунтується на психолого-педагогічних дослідженнях таких вчених, як Д.Ельконін, О. Запорожець, Л. Вангер, С. Русової, С.О. Ладивір, К.Д. Ушинського, П.Ф. Лесгафта, Н.Ф. Віноградової, Л.Ф. Островської, А.С. Макаренка, В.О. Сухомлинського.

Стисла анотація досвіду: Автор досвіду пропонує різноманітні ефективні форми роботи, які дозволяють залучати батьків до активної роботи, збуджують їх до роздумів над проблемами виховання. Особлива уваго в досвіді надається такій формі роботи, як батьківський клуб «Турботливі батьки».

Розвиток здібностей дітей-одне з головних завдань дошкільної освіти. Тому саме від дорослих-педагогів і батьків залежить, як вони будуть розвиватись. Нажаль, більшість батьків не помічають, або не достатньо уваги приділяють цьому питанню.

Отже робота батьківського клубу «Турботливі батьки» в нашому дошкільному підрозділі, спрямована на формування у батьків свідомого ставлення до розвитку певних здібностей у дитини. В практичній частині надаються плани роботи клубу, консультації психолога , рекомендації та інші практичні матеріали.

Результативність впровадження досвіду: Даний досвід може бути рекомендований в практиці роботи вихователів дошкільних закладів, які бажають залучати до активної співпраці батьків з метою виявлення та розвитку здібностей дітей. Досвід ефективно сприятиме використанню сучасних форм роботи з сім є, допоможе спланувати засідання батьківського клубу, зборів та інше.

Репрезентація досвіду: Форми роботи з досвіду були заслухані на РМО «Дошколярик» у квітні 2014року та на педраді «Інтерактивні форми роботи з батьками в дошкільному навчальному закладі» в дошкільному підрозділі ЗНВК «Барвінок» у лютому 2015 року.

Теги: Заводський, обдарованість, здібності, обдарована дитина, талант, творчість, круглий стіл, дискусія, усний журнал, батьківська пошта, батьківський клуб.

Посилання: http://pedvistavka-zav-zp.blogspot.com/p/blog-page_31.html

Категорія: Дошкільна освіта | Додав: s0soldatenko (19.01.2016)
Переглядів: 838 | Рейтинг: 1.0/86
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024