Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
інтерактивне середовище [43]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 19:58

Головна » Статті » 2015 КО: : інтерактивне середовище » інтерактивне середовище

Персональний сайт вчителя– інтерактивне середовище для роботи з дітьми

Персональний сайт вчителя– інтерактивне середовище для роботи з дітьми​

 

Мандзій Надія Федорівна, вчитель російської мови та літератури, спеціаліст першої категорії
 
Запорізький навчально-виховний комплекс № 19 Запорізької міської ради Запорізької області

Директор: Тандура Ганна Олександрівна
Адреса школи:  69013, м. Запоріжжя, вул. Військбуд, 13 
Телефон: (061)227-05-53, 227-05-54
е-mail:
spr19@yandex.ua
Сайт: http://spes2014.jimdo.com
 

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду 

   У час високих комп'ютерних технологій молодій людині потрібно відчувати себе комфортно в нових соціально-економічних умовах життя, а завдання школи-  підготувати випускника до повноцінного життя і праці. Впровадження у всі ланки освітньої галузі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій забезпечує вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення якості, доступності та ефективності освіти, вироблення у учнів умінь інавичок, необхідних для практичного використання в сучасному інформаційному середовищі.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: 
   Сьогодні перед вчителями постає нове завдання: підготувати випускника до життя в сучасних інформаційних умовах. Для цього потрібні не тільки глибокі знання предмета і методики його викладання, але і загальна соціально-політична грамотність, знання кола інтересів учнів. Учитель повинен знати особливості і можливості засобів масової інформації та вміти їх використовувати в дидактичних цілях.
   Виходячи з аналізу досліджень і публікацій, приходимо до висновку, що сьогодні, як ніколи раніше, життєво важливими стають нові підходи до організації навчального процесу, які будуть спиратися на прогресивні інформаційні технології. Адже сьогоднішні школярі не тільки активно використовують інформаційні технології (ПК, Інтернет, електронні підручники та ін), вони виховані на аудіо-відео продуктах. Саме тому впровадження мультимедійних технологій у структуру сучасного уроку є одним з пріоритетних напрямів. Сьогодні вчитель, як ніхто інший, повинен бути сучасним, повинен використовувати в своїй діяльності нові сучасні методи навчання, вміти знаходити щось спільне між своїм предметом і «зовнішніми» інформаційними потоками, забезпечувати їх поєднання.


Науково-теоретична база  досвіду 
Биков В. Ю. «Теоретико-методологічні засади створення і розвитку сучасних засобів та Е-технології навчання»; 
Державний стандарт базової і повної середньої освіти;Закон України про освіту; 
Постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2003 № 1494 «Про затвердження Програми розвитку системи дистанційного навчання»;
Путій Т.М. «Електронній контент в практиці учителя-словесника»;
Солдатенко М.М. «Самоосвіта і саморозвиток як чинники професійної майстерності»

 

Стисла анотація досвіду 
   Сайт створено, в першу чергу, як платформа для роботи з дітьми, які пропустили урок або не встигли засвоїти матеріал – на сайті зібрані матеріали з російської мови та літератури, які можуть бути використані для самостійної підготовки. Посилання на інші електронні ресурси допоможуть  дітям навчитися шукати потрібну інформацію, а сторінка «відпочинь» - в ігровій формі перевірити свої знання та дізнатися про щось нове для себе.Батьки знайдуть на сайті корисні посилання та рекомендації вчителя,апосилання на сайт класу допоможе батькам бути в центрі подій разом з дітьми.
   Колеги серед зібраних матеріалів знайдуть на сайті щось корисне і нове для себе.Робота з сайтом не потребує додаткової реєстрації, усі матеріали розміщено у вільному доступі.

 

Результативність впровадження досвіду

 В результаті роботи було створено предметний сайт  вчителя російської мови та літератури за адресою: http://spes2014.jimdo.com/
На сайті розміщені матеріли вчителя за різними  напрямками роботи. 
Представлена інформація може бути корисною для учнів, батьків, вчителів - філологів, класних керівників.

  Репрезентація досвіду: 

Досвід роботи був представлений

  • на міському семінарі для директорів шкіл «Розвиток інформаційних та медіаосвітніх  компетенцій учасників навчально-виховного процесу», березень 2014р. ;
  • на  Школі  управлінської компетенції заступників директорів шкіл прямого міського підпорядкування, листопад 2014р.;
  • на  практичному занятті «Зерна педагогічного досвіду»  для заступників директорів та класних керівників  шкіл прямого міського підпорядкування, листопад 2015р.
  • в проекті «Банк веб-ресурсів Запорізької області»  на ЗапоВікі http://zw.ciit.zp.ua/index.php/Авторський_блог/сайт._Банк_веб-ресурсів_Запорізької_області

 Джерело: http://school19.zp.ua/metod-rabota/innovac-deyatelnost-school/8-o-komplekse/910.html
Категорія: інтерактивне середовище | Додав: ShPP (26.01.2016)
Переглядів: 994 | Рейтинг: 1.0/75
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023