Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
інтерактивне середовище [43]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 19:13

Головна » Статті » 2015 КО: : інтерактивне середовище » інтерактивне середовище

Блог вчителя як новий інструмент для навчання та обміну досвідом

Блог вчителя як новий інструмент для навчання та обміну досвідом

Чернюк Галина Володимирівна, вчитель української мови та літератури, перша кваліфікаційна  категорії

Запорізька гімназія №8 Запорізької міської ради Запорізької області,

Директор Гвозденко Олексій Андрійович

Адреса: 69104, м. Запоріжжя, вул. Малиновського 14а,

Телефон: 7698026, 7698015. 

Електронна адреса: gymnasium8.zp@gmail.com                              

Сайт: http://school8.zp.ua

 

Провідна педагогічна ідея досвіду: Створення оптимальних умов для формування високого рівня самостійної інтелектуальної діяльності учнів, навичок раціонального використання засобів сучасних ІКТ у навчально-пізнавальній діяльності.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:  Останнім часом виникла необхідність у новій моделі навчання, побудованій на основі сучасних ІКТ, що реалізують принципи особистісно орієнтованої освіти. ІКТ не тільки полегшують доступ до інформації, відкривають можливості варіативності навчальної діяльності, її індивідуалізації та диференціації, але і дозволяють по-новому організувати взаємодію всіх суб'єктів навчання, побудувати освітню систему, в якій учень був би активним і рівноправним учасником освітньої діяльності.

Науково-теоретична база досвіду: наукові основи інтерактивного навчання О.Пометун, ідеї сучасної соціалізації навчально-виховного процесу Т.М.Єрмакової, філософія освіти ХХІ століття Гершунського Б.С.

Стисла анотація досвіду: Досвід вчителя представлено у вигляді блогу http://chernyuk.blogspot.com/, на якому розміщено матеріали до уроків української мови та літератури (конспекти уроків, пам’ятки, фото- та відео колекції, добірки корисних посилань на електронні словники, сайти літературних музеїв та сервіси підготовки до ЗНО). Окрему сторінку блогу займають матеріали до уроків, створені за допомогою сучасних сервісів Web 2.0 (інтерактивні вправи, кросворди, закладки Symbaloo та ін..)

На блозі розміщено теоретичний матеріал до предмету  інваріантної частини навчального плану «Технології» у вигляді презентацій до кожної теми й питання для підготовки до контрольних робіт та матеріали спецкурсу «Web-дизайн», розміщені на однойменній вкладці ресурсу. Це теоретичні відомості курсу у вигляді конспекту та практичні роботи, які дають можливість учням використати отримані знання на практиці та спонукають їх до творчої діяльності.  Також блог  є прикладом відкритого дистанційного навчання.

Результативність впровадження досвіду: Систематична робота з учительським блогом  дозволяє підвищити мотивацію учнів до вивчення предмету, зацікавлює учнів та піднімає авторитет вчителя. Як наслідок відбувається підвищення рівня навчальних досягнень учнів

Репрезентація досвіду:  досвід представлено на засіданні ШМО вчителів-філологів Запорізької гімназії № 8, апробовано під час проведення уроків української мови та літератури, уроків технологій в 10-х класах та спецкурсу «Web-дизайн»

Посилання на матеріал: http://chernyuk.blogspot.com/

Категорія: інтерактивне середовище | Додав: kommun2 (25.01.2016)
Переглядів: 1773 | Рейтинг: 1.0/468
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023