Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
інтерактивне середовище [43]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 03.06.2023, 18:44

Головна » Статті » 2015 КО: : інтерактивне середовище » інтерактивне середовище

Блог як ефективний інструмент роботи бібліотекаря при використанні нових інформаційних мережних технологій

Блог як ефективний інструмент роботи бібліотекаря при використанні нових інформаційних мережних технологій

Дубовик Тетяна Вікторівна, 
завідуюча бібліотекою, провідний бібліотекар


Запорізький багатопрофільний ліцей №62 Запорізької міської ради Запорізької області
директор:Пархоменко Ірина Володимирівна


Адреса школи: м.Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 9
тел.: 061 236 89 70
e-mail:zpbpl62@ukr.net
http://bpl62.zp.ua/index.php
 


Провідна педагогічна ідея досвіду
Щоб бібліотека була сучасною, орієнтованою на користувача, вона повинна звернути увагу на соціальні медіа та роботу в них. Адже бібліотека - це не тільки книги, а в першу чергу - це люди. Якщо ми хочемо залучити нових читачів й не загубити старих, то в роботі з ними слід поставити наступну мету: залучення, співпраця, участь.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:
Блог є ефективним інструментом для завоювання Інтернет-аудиторії, що складається з користувачів покоління next, для якого одержання інформації й спілкування в мережі стало невід’ємною частиною соціального життя. Блог є звичним для них засобом спілкування, адже юні користувачі«живуть у мережі». Школярі можуть легко відвідати електронні бібліотеки, сайти з рекомендаційною бібліографією, прочитати новини у бібліотеках, залишити свій коментар до певної теми або прочитати думку інших. Але реально бібліотечний блог націлений на те, щоб формувати та активізувати потенційних читачів бібліотеки, яким, можливо, буде цікава бібліотека як інформаційний заклад, куди вони звернуться пізніше.

Науково-теоретична база досвіду:
Діяльність сучасних бібліотек спрямована на задоволення мінливих інформаційних потреб користувачів. Інновації в них найчастіше стосуються створення та використання інтернет-ресурсів, причому на якісно новому рівні, який отримав назву "Бібліотека 2.0". Ця концепція похідна від узагальнювального поняття "Веб 2.0", важливим ключовим аспектом якого є використання "колективного інтелекту" для створення, вдосконалення і розповсюдження інформаційного контенту. 
Названі концепції та особливості їхнього застосування в бібліотеках розглядаються в працях українських дослідників Д. Соловяненка та Т. Ярошенко. Блог як форму автокомунікації досліджувала І. Артамонова. 

Стисла анотація досвіду:
Цільовою аудиторією блогу є, перш за все, учні ліцею, батьки, вчителі, а також усі, хто цікавиться художньою літературою. Головна мета - розповісти дітям й дорослим про книги. Книги різних жанрів, сучасних, а інколи й несправедливо забутих. Та головна задача - вибрати найкраще, знайти в сонмі видавницької продукції саме ті книги, які принесуть читачам радість і користь. Тобто на блозі представлена література - витвір мистецтва, а не дидактична підробка. 
На сторінках блогу можна знайти корисну інформацію батькам:
- як не загубити унікальність своєї дитини;
- як сформувати характер;
- як навчити любити книгу;
- навіщо читати класику;
- список літератури за віком;
- мудрі казки та ін.
Професійні поради ви знайдете на сторінці для педагогів та бібліотекарів. І, звичайно, багато сторінок присвячено саме учням.
Бібліотечний блог ще представлений і в соціальній мережі «В контакте». Учасники групи «Ум в переплете» мають можливість активно коментувати події, брати участь у заявлених конкурсах, тут же бачити результат своїх дій. У групі можна познайомитися з різноманітною інформацією, а саме:
- новини з літературного світу;
- книги, що найбільше продаються;
- он-лайн бібліотеки;
- найкращі екранізації книг;
- саме цікаве зі світу науки;
- притчі, цитати та ін.
Я впевнена, якщо постаратися, то кожна дитина може стати читачем.

Результативність впровадження досвіду:
Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації 09.11.2015 № 0586 «Про підсумки  обласного фестивалю – огляду авторських веб-ресурсів» блог бібліотекаря «Ум в переплёте» визначено лауреатом в номінації«Бібліотека».
Бібліотеки завжди були пов’язані з питаннями грамотності – не тільки у сенсі надання книг, але також експертної допомоги щодо використання цих ресурсів. Тепер, окрім книг, ми надаємо користувачам доступ до соціальних мереж і також навчаємо їх ефективно використовувати ці ресурси.

Репрезентація досвіду:
Вчителі ліцею ознайомлені з досвідом роботи на педагогічній раді. Блог був представлений на семінарі бібліотекарів Ленінського району, був учасником обласного фестивалю-огляду освітніх веб-ресурсів Запорізької області, 2015. 

Посилання на матеріал: http://bibl62.blogspot.com

 

Категорія: інтерактивне середовище | Додав: LeninRMO (26.01.2016)
Переглядів: 1208 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/110
Всього коментарів: 1
1 nataschaboeva  
Спасибо огромное за интересный блог и за представление настоящей, мудрой литературы!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023