Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
інтерактивне середовище [43]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 06.06.2023, 23:59

Головна » Статті » 2015 КО: : інтерактивне середовище » інтерактивне середовище

Авторський блог вчителя математики «Математика для всех»

Авторський блог вчителя математики «Математика для всех»

Фідрік Оксана Іванівна, вчитель математики, вища, старший вчитель

Запорізька гімназія №6 Запорізької міської ради Запорізької області

Директор: Бєлік Людмила Володимирівна

Адреса школи: м.Запоріжжя,

вул. Олімпійська буд.2

тел.: (061) 769-80-33 

email: school6.zp@gmail.com

http: http://gymnasium6.zp.ua

Провідна педагогічна ідея досвіду: блог «Математика для всех» спрямований в умовах стрімкого розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) використовувати в освіті можливості освітніх мережевих ресурсів.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: використання блогу  в освітній діяльності надає низку переваг та відкриває безліч цікавих можливостей. Ведення особистого блогу сприяє підвищенню професійної компетентності, зростанню творчої ініціативи вчителя. Створення інформаційного банку дозволяє вчителю якісно і швидко підготуватися до уроку, та провести його відповідно сучасним вимогам.

Науково-теоретична база досвіду

1. Державний стандарт базової і середньої освіти, затверджений постановою кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1392.

2. Закон України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 - 2015 роки».

3. Наказ Президента від 30.09.2012 року № 926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні».

4. Державна цільова програма впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 494.

5. Наказ МОН України від 01.10.2012 № 1695/22007 «Положення про електронні освітні ресурси».

6. Концепція впровадження медіа - освіти в Україні. Схвалено постановою президії Національної академії педагогічних наук України 20.05.2010 р, протокол № 1-7/6-150.

Стисла анотація досвіду: на сучасному етапі розвитку освіти України пріоритетом є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що вирішують такі завдання як  підготовка учнів до швидкого сприйняття  і опрацювання великих обсягів інформації, озброєння їх сучасними засобами і технологіями роботи, формування в них інформаційної культури, життєвих компетентностей. З огляду на сучасні реалії, вчитель повинен вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації, а це спонукає вчителя до самоосвіти,  викликає необхідність у постійному підвищенні професійного рівня. За словами видатного вченого Алі Апшероні: «Педагоги не можуть успішно когось навчати, якщо в цей же час ретельно не вчаться самі».

Одним із найбільш доцільних у використанні в педагогічній практиці є мережевий щоденник, тобто блог. Термін «блог» походить від англ. blog (webloggin) — мережевий журнал або щоденник подій.   Це невеликий сайт (до десяти сторінок), який створюється довільним користувачем, головний зміст якого короткі записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються і змінюються під власні потреби. Перевага використання блогу в освітній діяльності полягає в тому, що він сприяє розвитку творчого потенціалу вчителя в умовах технологізації освіти. Блог«Математика для всех»створено з метою підвищення   професійної компетентності вчителя;створення освітнього простору для самоосвіти, саморозвитку та взаємодії з колегами та учнями; створення банку навчально-методичного забезпечення; дистанційного навчання та спілкування.

Результативність впровадження досвіду: зростання кількості звернення до матеріалів блогу доводить, що публікації - актуальні, корисні та цікаві цільовій аудиторії блогу.

Репрезентація досвіду:блог було репрезентовано на засіданні науково-методичної ради гімназії №6 (протокол № 2, від 24.11.2015р.)

Посілання на матеріал http://oksanafidrik.tumblr.com

Категорія: інтерактивне середовище | Додав: kommun (26.01.2016)
Переглядів: 973 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/23
Всього коментарів: 1
1 svkochergina  
Цікаво, сучасно, корисно. Бажаю натхнення у подальшій роботі.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023