Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
дидактичне наповнення [53]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.03.2024, 12:42

Головна » Статті » 2015 КО: : дидактичне наповнення » дидактичне наповнення

Телекомунікаційний навчальний проект з трудового навчання «Творилкина мастерская»

Телекомунікаційний навчальний проект з трудового навчання "Творилкина мастерская"

     

     Топчій Ірина Вікторівна,

     вчитель трудового навчання, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, вчитель-експерт Microsoft

     Запорізька гімназія № 11 Запорізької міської ради Запорізької області 
 
     Директор: Непрядкіна Світлана Юнатівна 

     Адреса: м. Запоріжжя, вул. Горького, б.4

     Тел. 764-14-29

     Е–mail: gimnazium11@radiocom.ua

     Сайт: http://www.gymnasium11.zp.ua/

 

Провідна педагогічна ідея досвіду: 
Ключовою ідеєю розробки телекомунікаційного (мережевого) проекту є поєднання традиційної методики навчання технології в’язання гачком з інформаційно- комунікаційними технологіями, упровадженими в проектну діяльність учнів  під час вивчення предмету «Трудове навчання». Головною метою розробки мережевого проекту є формування технологічно освіченої особистості, яка може набувати  знання самостійно за допомогою можливостей глобальної комп’ютерної мережі Інтернет, вміти користуватися набутими знаннями для розв’язання нових пізнавальних і практичних задач.
Обгрунтування актуальності та перспективності досвіду: 
Сучасний розвиток суспільства і виробництва потребує від вчителів трудового навчання формувати в учнів не тільки техніко-технологічні знання і навички користування інструментами, але й вміння застосовувати ці знання на практиці: через розв’язання творчих завдань (виконання навчальних і творчих проектів), вміння використовувати сучасні технології. У відповідності до цього змінюються традиційні підходи до змісту освіти і, зокрема, в трудовому навчанні учнів. 

У зв’язку з розвитком інформаційних технологій та набуття ними популярності, відбувається впровадження цих технологій у сфері освіти і як результат - появляються нові форми навчання, що засновані на використанні новітніх інформаційних технологій для самостійного навчання учнів на відстані та має інтерактивний простір взаємодії між вчителем і учнями.
Запровадження в навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій є вимогою часу. На сьогодні, без використання інформаційно-комунікаційних засобів не можливо забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів.

Науково-теоретична база досвіду: 
Науковим обґрунтуванням досвіду служать основні положення про метод проектів (Пометун О., Бобрович Г.А., Симоненко В.Д.), концепція особистісної зорієнтованої педагогіки (Белухіна Д.О.), нові педагогічні технології (Полат Є.С., Коберник О.М., Терещук Г.В.), специфіка організації та роботи з телекомунікаційними проектами (Дементієвська Н.П., Морзе Н.В., Гуревич Р.С., Кадемія М.Ю.)

Стисла анотація досвіду:
За інноваційним потенціалом досвід є комбінаторним, що передбачає нові конструктивні поєднання відомих, інноваційних та інтерактивних ідей та методик навчання.
В основу телекомунікаційного (мережевого) проекту «Творилкина мастерская» покладені такі ознаки:
Вид проекту: позаурочний.
Домінуючий в проекті метод: практико – орієнтований. 
В проекті чітко позначений з самого початку результат діяльності учасників проекту – в’язаний гачком виріб, що буде подарований нужденним – дітям-сиротам, самотнім літнім людям, дітям-переселенцям, воїнам АТО. В проекті ретельно продумана структура всієї діяльності учасників проекту, це 5 етапів: організаційний, підготовчий, конструкторський, технологічний, заключний етапи. Проект має 20 завдань, що відрізняються методами та способами виконання, використанням різноманітних сервісів Інтернету. 
Характер координації проекту: безпосередній.
Характер контактів в проекті  - регіональний.
Проект груповий -  в проекті працювало 23 команди - 22 команди учнів із шкіл Жовтневого району м. Запоріжжя та 1 команда Калинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 -  гімназії (Вінницька область), всього приймало участь 68 учнів.

Тривалість проекту – довгостроковий, 15 тижнів, з 10 вересня по 21 грудня 2015 року.
Міжпредметний зв’язок: трудове навчання, інформатика, математика, образотворче мистецтво, російська (рідна) мова.
Класи-учасники: 7 клас (або ті класи, в яких вперше вивчається блок/модуль «Технологія виготовлення виробів, зв'язаних гачком»)

Результативність впровадження досвіду:
Діяльність учнів у телекомунікаційному (мережевому) проекті має позитивні результати:

  • самостійна робота та робота в групах;
  • використання елементів дослідно-пошукової діяльності;
  • інтерактивна взаємодія учасників проекту;
  • наявність запланованого кінцевого результату у вигляді об’єкта проектування – в’язаного гачком виробу.

Методи активного навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій підвищують інтерес учнів до здобуття нових знань та їх практичного застосування, сприяють пошуку власних підходів до розв’язання нестандартних завдань, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, навчають орієнтуватись в інформаційному просторі, сприяють формуванню інформаційної культури школярів.
Досвід може бути використаний вчителями трудового навчання (технології) освітніх закладів під час організації проектної роботи.

Репрезентація досвіду:
Проект «Творилкина мастерская» репрезентований на засіданні МО вчителів трудового навчання Жовтневого району під час проведення майстер-класу «Мережевий проект як інтерактивний простір взаємодії педагога і учнів», на засіданні МО вчителів трудового навчання міста Запоріжжя та області; на порталі ЗапоВікі та на порталі «Учительский журнал он-лайн».
Проект має сертифікат про публікацію - серія ТРН № 01094073 від 29.09.2015 р.
Телекомунікаційний навчальний проект «Творилкина мастерская» переможець Конкурсу проектів від GEG Ukraine – грудень 2015 р.
Проект «Творилкина мастерская» учасник XII Всеукраїнського конкурсу Microsoft «Вчитель-новатор», ІХ Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе».

Посилання на матеріал:  проект - http://trudproektzp.blogspot.com/
                                              портал ЗапоВікі - http://bit.ly/1Y70jJU
                                              «Учительский журнал он-лайн» - http://bit.ly/1mijort



Джерело: http://trudproektzp.blogspot.com/
Категорія: дидактичне наповнення | Додав: Zhovt2 (05.01.2016) | Автор: Топчій Ірина Вікторівна E W
Переглядів: 1579 | Коментарі: 19 | Теги: проект, Трудове Навчання, Жовтневий, Творилкина мастерская | Рейтинг: 1.0/152
Всього коментарів: 191 2 »
19 svitlanaliaturynska  
Креативно, професійно, неймовірно!

18 psixolog-karra2013  
такая работа проделана! просто восхищаюсь Вами!!!

16 kte  
Дуже рада такий кількості відгуків. Ти заслуговуєш, Ірино Вікторівна, таку шану. Я лише горджусь, що стояла у джерела його виникнення разом з Вами. Так тримати!

17 Тришка  
Спасибо большое, Татьяна Эдуардовна! Если бы не Вы, не было бы такого проекта! Говорила, говорю и буду говорить: Благодарна Вам за то, что предложили мне поучиться в своей группе и извините, что не закончила обучение! flower

15 revoluciya  
Замечательный человек! Творческий и грамотный Учитель! Отличная идея проекта! ПОБЕДЫ И ДАЛЬНЕЙШИХ ТВОРЧЕСКИХ УСПЕХОВ!!! hands

14 Ирина  
Верю в успех.Удачи и победы!!!!!!!!!!!!!!!1

13 irinasiniak  
Успіху, натхнення, а головне - ПЕРЕМОГИ!

12 valentina-ivanisova  
Ирочка, только победы!!!!!!!!!!!!!!!

11 gunko-larisa  
Даний проект свідчить про високий професіоналізм, творчість, талановитість автора, креативність, сучасність - і людяність. Мені пощастило, що я спілкуюся і працюю з Іриною Вікторівною. Бажаю творчого натхнення, особистого щастя і нових  професійних досягнень і перемог!

10 klara8257  
Мне многому у Вас нужно поучиться!!!Спасибо за вашу прекрасную работу! Она достойна только похвалы.

9 tatiana_s  
Велика подяка за цікавий проект! Створення такого проекту, як "Творилкина мастерская" потребує неабиякої креативності від його автора. Творча розробка Ірини Вікторівни побудована на наданні учням можливості виявити власну особистіть та ініціативу.
Це мистецтво створити вироби, що несуть у собі позитивну енергетику та чудовий настрій.

Автору проекта, Ірині Вікторівні Топчій, від щирого серця бажаю нових звершень та втілення в життя найсміливіших задумів! 

вчитель трудового навчання ЗГ №2 імені Лесі Українки

Суслова Т.А.

1-10 11-18
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024