Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
дидактичне наповнення [53]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 28.03.2023, 06:39

Головна » Статті » 2015 КО: : дидактичне наповнення » дидактичне наповнення

Електронні тести з інформатики для учнів 6 класу за новим державним стандартом, створені за правилами тестології

Електронні тести з інформатики для учнів 6 класу за новим державним стандартом, створені за правилами тестології

Батаєва Наталія Михайлівна, вчитель інформатики, перша кваліфікаційна  категорія

Запорізька гімназія №8 Запорізької міської ради Запорізької області,

Директор Гвозденко Олексій Андрійович

Адреса: 69104, м. Запоріжжя, вул. Малиновського 14а,

Телефон: 7698026, 7698015. 

Електронна адреса: gymnasium8.zp@gmail.com                              

Сайт: http://school8.zp.ua

 

Провідна педагогічна ідея досвіду: Тестування за допомогою ПК в час глобальної інформатизації набуває значення і стає більш актуальним на відміну від попередніх методів оцінювання знань, умінь та навичок роботи  учнів. Ця ідея не нова: тестування вже давно набуло широкого значення і практично кожен вчитель використовує в своїй практиці різноманітні види тестів, але мало хто з вчителів складає ці тести за правилами тестології: аналіз навчальної програми → матриця тесту → розробка різноманітних тестових завдань → проведення тестування → аналіз результатів → корекція тесту.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Метод тестування із залученням технічних засобів як один із методів педагогічного контролю є найбільш науково обґрунтованим серед засобів перевірки знань, умінь, навичок учнів. Він широко використовується в європейських країнах. Нині технології стандартизованого тестування поширюються і в освітній системі Україні. Досвід проведення ЗНО з різних предметів переконливо засвідчує, що протягом навчального року вчителям слід постійно готувати учнів до такої особливої форми контролю.

Науково-теоретична база досвіду:

1. Чернікова Л.А. Базові поняття тестології [Презентація]

2. Тестування як складова моніторингового дослідження навчальних досягнень учнів [Електронний ресурс] // http://www.kspu.kr.ua/ua/ntmd/konferentsiy/2-mizhnarodna-internet-konferentsiya-2014/section-4-5-6/1289-testuvannya_yak_skladova_monitoringovogo_doslidzhennya_navchalnix_dosyagnen_uchniv

3. Ким В.С. Тестирование учебных достижений [Электронный ресурс] // http://uss.dvfu.ru/static/kim_testing_monograph/index.html

4. Переверзев В.Ю. Технология разработки тестовых заданий: справочное руководство. –М.: Е-Медиа, 2005. -265 с.

Стисла анотація досвіду: Досвід представлено у вигляді системи тестів з інформатики для 6 класу за новою програмою для контролю знань учнів з розділів «Алгоритми та їх виконавці», «Поняття операційної системи», «Мультимедіа», «Текстовий процесор», «Комп'ютерні мережі». Система створення тесту за правилами тестології представлена на прикладі тесту з теми «Поняття операційної системи». Тести надані для тестової оболонки MyTestX. Ця тестова оболонка – це система програм для створення та проведення комп’ютерного тестування, збору та аналізу результатів тестування, виставлення оцінки по вказаній в тесті шкалі. Вона працює з 9 типами завдань, має декілька типів шкали оцінювання, а також можливість створити свою шкалу. Підтримує декілька незалежних один від одного режимів тестування.

Результативність впровадження досвіду: Впровадження даної технології засвідчує підвищення рівня навчальної мотивації та рівня навчальних досягнень учнів з інформатики учнів.

Репрезентація досвіду: Досвід апробовано в Запорізькій гімназії № 8 під час проведення уроків інформатики в 6 класах. Результати впровадження представлено на засіданні ШМО вчителів точних наук

Посилання на матеріал: https://drive.google.com/folderview?id=0B4vXNnMQSuawZ3NjOHczLU4yNk0&usp=sharing

Категорія: дидактичне наповнення | Додав: kommun2 (25.01.2016)
Переглядів: 1840 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 1.0/382
Всього коментарів: 3
3 Lola  
Хороші тести, розроблені відповідно вимог тестології. Беру собі всю наробку. Бажаю перемоги!

2 chernyukpochta  
Цікаві тести. Особлива цінність їх у тому, що вчитель їх склала відповідно правил тестології. Сьогодні в Інтернеті тестів багато, але достойних - обмаль.

1 Svetlana5654  
Полезно и интересно, обязательно возьму себе на заметку. Успехов и побед!!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023