Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [71]
Історія і правознавство [37]
Математика [30]
Фізика, астрономія [11]
Географія та економіка [13]
Інформатика [16]
Іноземні мови [94]
Хімія, біологія, екологія [37]
Фізичне виховання та основи здоров’я [19]
Музика, образотворче мистецтво [16]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 19.05.2024, 06:43

Головна » Статті » 2015 КО: специфіка навчальних предметів » Іноземні мови

Проектна технологія як умова розвитку комунікативної компетенції на уроках англійської мови та позашкільній діяльності

Проектна технологія як умова розвитку комунікативної компетенції на уроках англійської мови та позашкільній діяльності в умовах медіаосвітнього простору

Сєнічева Зіта Василівна,
вчитель англійської мови,  спеціаліст I категорії


Запорізький багатопрофільний ліцей № 62 Запорізької міської ради Запорізької області
Директор: Пархоменко Ірина Володимирівна


Адреса школи: 69006, вул. 40 Років Радянської України, 9
Тел.:236-89-70, 283-09-19
Email:zpbpl62@rambler.ru
http://bpl62.zp.ua/index.php

 

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду:

Наданий досвід роботи вчителя висвітлює актуальність використання проектної технології, яка полягає в тому, що, основна мета навчання іноземної мови – комунікативна компетенція, та учні повинні мати сформовані вміння та навички в тому чи іншому виді мовленнєвої діяльності. Саме проектна технологія допомагає школярам не автоматично запам’ятовувати та відтворювати знання, а ще й мати активну усну практику.


Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:

Актуальність та перспективність досвіду визначається тим, що його впровадження сприяє: удосконаленню основних видів діяльності з читання, аудіювання, письма та говоріння розвитку творчої та пізнавальної активності учня; створенню умов для формування досвіду самостійного вирішення пізнавальних, комунікативних, організаційних та моральних завдань; формуванню нових рольових відносин між учнем і вчителем як суб’єктних відносин співпраці; розвитку самоосвіти; розвитку критичного та творчого мислення; формуванню компетентної особистості.


Науково-теоретичною базою досвіду є головні положення щодо розвитку загальної середньої освіти в Україні, викладені в Законах України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державній національній програмі «Освіта» (Україна ХХІ століття), Державному стандарті базової і повної середньої освіти.
Поняття «проективність» заснована Королівським коледжем мистецтв у Великій Британії. Сам метод виник ще на початку століття, коли педагоги та філософи намагалися знайти засоби та шляхи розвитку активного самостійного мислення дитини. Саме тому американські педагоги Дж. Дьюі, Кілпатрик та інші звернулися до активної пізнавальної та творчої сумісної діяльності дітей під час вирішення одного загального завдання. Тому спочатку метод проблеми називався проблемним. Багато вчених приділяють методу проектів достатньої уваги: українська дослідниця О. Пометун, вітчизняний педагог Н. Котелянець, український науковець Є. Полат, німецький дослідник Л. Дітмер, український вчений К. Баханов та багато інших.


Стисла анотація досвіду:

Сучасне суспільство вимагає від школи підготовки молодого покоління, здатного самостійно розв’язувати численні життєво важливі питання, бути соціально активним, осмислювати події,вміти критично мислити, використовувати шкільні знання для розв’язання творчих завдань. Тому виникає необхідність використання методів, характерних для особисто орієнтованого навчання, які дозволяють моделювати та імітувати поведінку школярів у суспільстві. Проектна технологія сприяє навчанню учнів за цих умов На своїх уроках з англійської мови я впроваджую проектну технологію як одну з технологій сучасного навчання. Проекти являються підсумковими після вивчення певного лексичного та граматичного матеріалів.
 Сьогодні телекомунікація являють собою одну з технологій, яка найбільш стрімко розвивається і має неабияке значення для освіти. Глобальний комп’ютерний зв'язок відкриває реальні можливості повсякденного співробітництва педагогів і шкіл в межах країни і з іншими країнами світу, по-новому ставить питання про можливості формування у школярів глобальної свідомості. Вона стимулює введення в практику методів проектної роботи учнів, допомагає виробленню ними навичок продуктивної спільної роботи та досягнення загальної мети, створює передумови інтеграції вивчення засобів інформатики і мови (рідної та іноземної), а також засвоєння змісту загальноосвітніх дисциплін. Стає важливим навчання вмінням самостійно здобувати потрібну інформацію, виділяти завдання та шукати шляхи їх раціонального вирішення, вміти критично аналізувати отримані знання, застосовувати їх для вирішення нових завдань. Все це успішно вирішується в рамках міжнародної програми «ETwinnigPlus»,в якій наш ліцей бере участь з 2014 року. Більш детальний опис ви знайдете на сторінках моєї роботи.


Результативність впровадження досвіду:

Я дійшла висновку що проектна технологія у сучасному медіаосвітньому просторі сприяє створенню  умов, за яких схильність дітей до бажання самостійно вирішувати поставленні завдання дають можливість розвитку у дитини комунікативної компетенції та творчого, критичного мислення. Учні беруть активну участь у навчальних проектах з англійської мови й під час роботи вчаться самостійно здобувати інформацію, аналізувати і робити висновки. Школярі відчувають потребу вдосконалити володіння англійською мовою та приймати участь в міжнародних телекомунікаційних проектах.


Репрезентація досвіду:

Результати творчого пошуку вчителя були представлені на засіданні шкільного методичного об’єднання вчителів іноземних мов, педагогічній раді школи та на шкільному майстер-класі, у виступах, присвячених даній темі. Я посіла перше місце в районному етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Учитель року - 2016»

Посилання на матеріал: http://bpl62.zp.ua

http://language71.blogspot.com

Категорія: Іноземні мови | Додав: LeninRMO (21.01.2016)
Переглядів: 1366 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/88
Всього коментарів: 1
1 zitasenicheva  
Посилання на матеріал також на https://drive.google.com/file/d/0Bwn3TyzZNM0FcU45al9EUnNkWGM/view

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024