Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
дидактичне наповнення [53]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.04.2024, 03:13

Головна » Статті » 2015 КО: : дидактичне наповнення » дидактичне наповнення

Позакласні біологічні заходи екологічного спрямування

Позакласні біологічні заходи екологічного спрямування

Бараненко Тетяна Сергіївна, вчитель біології, спеціаліст І кваліфікаційної категорії 

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №103 Запорізької міської ради Запорізької області

Директор: Ситенко Неля Юріївна

Адреса: 69118, м. Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 18-а.

Телефон: +38 061 2799592

Е-mail: school103zp@ukr.net

Сайт: http://gradum103.zp.ua

Провідна педагогічна ідея досвіду: Сучасні тенденції суспільного розвитку переконують у тому, що система екологічної освіти та виховання має відповідати динамічному розвитку світової цивілізації. Стало очевидним, що вирішення екологічних проблем залежить від екологічно освічених, гуманістично орієнтованих людей. Для формування нового гуманно-морального ставлення до природи потрібно розвивати екологічну свідомість та мислення школярі, практичний досвід раціонального природокористування, вміння приймати екологічно доцільні рішення у майбутній професійній діяльності.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Екологічна освіта і виховання є основою для формування людини з високим почуттям обов’язку перед суспільством, людини, здатної відстояти свою соціальну позицію в умовах, коли стан довкілля катастрофічно погіршується і гостро відчувається дефіцит культури населення. У зв’язку з цим важливого значення надається сьогодні вдосконаленню змісту, форм і методів екологічної освіти в школі, які спрямовані на формування у школярів системи екологічних знань, переконань, навичок, поглядів, моральних почуттів, що ґрунтуються на ставленні до природи як універсальної, унікальної цінності.

Науково-теоретична база досвіду: Екологічна освіта молодого покоління була об’єктом дослідження багатьох учених. Сучасні концепції екологічної освіти в середній школі представлено в наукових роботах С. Н. Глазачова, А. Н. Захлєбного, І. Д. Звєрева, Н. К. Мамедова, І. Н. Пономарьової, І. Т. Суравегіної та ін. Проблему екологічного виховання в позакласній і позаурочній діяльності розглядали А. Н. Захлєбний, В. Д. Іванов, П. Г. Пустовіт та ін. Проблемою формування екологічної культури учнів займалися В. Д. Іванов, О. В. Король, С. Г. Лебідь, О. Л. Пруцакова, Л. В. Шаповал, І. Г. Павленко та інші.

Стисла анотація досвіду: Досвід «Позакласні біологічні заходи екологічного спрямування» за інноваційним потенціалом є модифікаційним, пов’язаним з удосконаленням та раціоналізацією відомих ідей та методик. Наведені автором розробки присвячені як поглибленню знань з окремих розділів шкільного курсу біології, так і актуальним питанням сьогодення. Особливу увагу надано висвітленню екологічної проблематики. У практику роботи вчителя впроваджуються різноманітні форми роботи щодо розвиту екологічної культури учнів (екологічні вікторини, екологічні екскурсії радіо-журнал, урок-гра, урок-подорож). Це сприяє розвитку пізнавальної діяльності учнів, розширенню їхнього світогляду, дозволяє оволодівати новими прийомами мислення, а також придбати дослідницькі та практичні вміння і навички.

Результативність впровадження досвіду: Через ігрові форми позакласних і позаурочних заходів учні залучаються до поглибленого вивчення предмета. Такий вид позакласної роботи націлений на формування пізнавальних інтересів, підвищення загальноосвітнього рівня, розвитку творчої активності учнів, окрема результативній участі учнів в районних та обласних олімпіадах, конкурсах та турнірах. Перевагою проведення таких заходів є створення сприятливої творчої атмосфери та привернення уваги дитячого колективу 5-11 класів до навчального предмета.

Репрезентація досвіду: рівень репрезентації: шкільний, районний, міський; форма репрезентації:

1) Публікації у фахових виданнях:

  • Позакласний захід для учнів 7-8 класів «Моє довкілля – моє майбутнє» // Дивовижне навкруги (методичний збірник для організації навчальної та позакласної роботи з питань екологічної освіти та виховання в навчальних закладах) – Запоріжжя, 2014.
  • Педагогічна розробка «10 кроків енергозбереження в побуті» // Збережемо енергію – збережемо планету!: методичний збірник для організації навчальної та позакласної роботи з питань екологічної освіти та виховання в навчальних закладах / уклад. Т.В.Круть; за ред.О.В.Гусак. – Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2015.

2) Участь у міському проекті «Екологічний вектор»:

  • Розробка позакласного заходу для 8 класів «Цікаві сторінки з життя тварин і птахів»;
  • Розробка позакласного заходу для 7- 8 класів «Моє довкілля – моє майбутнє» (ІІ місце);
  • Педагогічна розробка «10 кроків енергозбереження в побуті» на конкурс «Довкілля і людина» (ІІІ місце).

Посилання на матеріал     http://gradum103.zp.ua/index.php/pedagogicheskaya-vystavka

Категорія: дидактичне наповнення | Додав: kommun (28.01.2016)
Переглядів: 953 | Теги: екологія, екскурсії, вікторини, екологічна культура, біологія, шкільне свято, заходи, методичні розробки, Предметний тиждень, педагогічний досвід | Рейтинг: 1.0/22
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024