Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Українська та російська філологія [83]
Історія і правознавство [27]
Математика [32]
Фізика, астрономія [15]
Географія та економіка [29]
Інформатика [16]
Іноземні мови [62]
Хімія, біологія, екологія [38]
Фізичне виховання та основи здоров'я [20]
Музика, образотворче мистецтво [18]
Трудове навчання [9]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 18.04.2024, 20:08

Головна » Статті » Специфіка навчальних предметів » Іноземні мови

Формування мотивації навчання на уроках англійської мови як способу стимулювання творчих компетентностей учнів з використанням інноваційних
Формування мотивації навчання на уроках англійської мови як способу стимулювання творчих компетентностей учнів з використанням інноваційних форм роботи

Свириденко Олена Миколаївна,
вчитель англійської мови, вища категорія, вчитель-методист

Запорізька гімназія № 6 Запорізької міської ради Запорізької області
Адреса:  м. Запоріжжя, вул. Олімпійська, 2
Телефон: 769-80-33
E-mail: sc_6.zp@mail.ru
Сайт:
gymnasium6.zp.ua


Директор  Бєлік Людмила Володимирівна


Провідна педагогічна ідея досвіду: Мета навчання – не лише бути успішним в школі, але стати успішним в житті. Найважливішим у навчанні іноземних мов є  формування комунікативної компетенції, яка складається з мовної компетенції, комунікативних вмінь та соціокультурних знань.
Під час співпраці з учителем та іншими учнями підвищується мотивація навчання, збільшується віра у свій успіх та досягаються такі результати, як добре засвоєння знань, високий рівень самостійної роботи учнів, уміння співпрацювати, бути відповідальним, приймати рішення, поважати точку зору інших. Особливу увагу необхідно приділяти розвитоку інтелектуальних та творчих здібностей учнів з метою формування їх здатностей до самореалізації, самостійного мислення, готовності приймати важливі для себе рішення.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: Оскільки знання іноземних мов надзвичайно важливе й має широке застосування у сучасному житті, завдання вчителя іноземної мови полягає в тому, щоб надати учням не тільки мовну підготовку, але й зорієнтувати їх на практичне застосування іноземної мови для роботи з технікою (під час  роботи на комп’ютері та з Інтернетом), в бізнесі (ділові папери на іноземній мові), в науковій сфері (робота з науковими статтями та монографіями) та інше.
Володіння англійською мовою надасть учням великі перспективи. А навчання англійської мови за допомогою Інтернету забезпечить розвиток умінь і навичок роботи з комп’ютером, які є життєво необхідні сьогодні

Науково-теоретична база досвіду:

1. Методичне підґрунтя досвіду роботи та його практична реалізація спирається на Національну доктрину розвитку освіти, Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,
2. Підвищення мотивації учнів до вивчення англійської мови за допомогою комп’ютерних технологій (І. Ратушний "Школа майбутнього: Інтернет та вивчення іноземних мов”, Шаманська Р.М. "Підвищення мотивації учнів до вивчення англійської мови за допомогою комп’ютерних технологій”)
3. Використання проектних технологій на уроках англійської мови (Р. П. Мильруд «Компетентність в мовній освіті», Бондаренко С. Н. "Проектні технології на уроках іноземних мов”)
4. Інтерактивні технології як спосіб мотивації у вивченні англійської мови та стимулювання творчих здібностей учнів ( Михайленко Т.А. "Інноваційні технології у вивченні англійської мови.”)

Стисла анотація досвіду:
У досвіді розглядається питання підвищення мотивації учнів шляхом використання комп’ютерних, проектних та інтерактивних технологій. Пропозиції та практичний досвід вчителя з урахуванням методичних рекомендацій американської школи,  отриманних під час стажування у США, сприяє успішному виконанню основних завдань навчання та виховання, допомагає подолати певні труднощі, які виникають у процесі діяльності та дає можливість прискорити розв’язання актуальних проблем педагогічного процесу.
Досвід демонструє творчий підхід вчителя до вирішення завдань. Використання комп’ютерних програм та інтернет ресурсів, створення презентацій, учнівських портфоліо та проектів вносять елементи новизни та оригінальності.
Найбільш суттєвим в досвіді є позитивні зміни в удосконаленні навчально-виховного процесу. Учні стають більш зацікавленими та мотивованими. Такий підхід до навчання створює комфортні умови, а також сприяє всебічному розвитку та самоствердженню учнів. Дякуючи цьому, кожний учень почуває свій успіх та інтерес до предмету. Висока результативність та ефективність досвіду сприяє підвищенню якості навчання та виховання та стійкості показників у часі. Дані, які приводяться у досвіді, є доказом цього. Педагогічний досвід відповідає сучасним досягненням педагогіки та методики, буде сприяти стабільності результату в умовах застосування його іншими.
Досвід може використовуватись для викладання предметів гуманітарного циклу

Результативність впровадження досвіду:

  • Учні – фіналісти програми " Акт у підтримку свободи ” та "FLEX” в період з  2000 по 2013 н.р. (14 учнів)
  • Учні – неодноразові переможці шкільних, районних, обласних та республіканських олімпіад з англійської мови.
  • Якісні показники успішності учнів у ЗНО з 2009 року.
  • Авторська програма з бізнес-курсу для учнів 10 – 11 класів профільного навчання.
  • Успішна позакласна робота з предмету: театральні вистави, пісенні конкурси, організація свят.
Репрезентація досвіду:
  1. Організація та проведення семінарів та відкритих уроків для вчителів Комунарського району та для курсів вдосконалення вчителів.
  2. Учасник конференцій та круглого столу по обміну передовим педагогічним досвідом в рамках спільного проекту Відділу преси, освіти та культури Посольства США та Київського Ресурсного Центру для випускників програми TEA з 2007 року (жовтень 2013 року)
  3. Член комісії району та області з проведення шкільних олімпіад.
Категорія: Іноземні мови | Додав: kommun2 (29.01.2014)
Переглядів: 1137 | Теги: проектна діяльність., інноваційні форми роботи на уроках , інтерактивні форми роботи, мотивація навчання, Комунарський | Рейтинг: 2.9/46
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024