Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [58]
Позашкілля [24]
Психологічний супровід [39]
Сімейно-родинного виховання [8]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 04:26

Головна » Статті » 2015 КО: виховання і розвиток » Психологічний супровід

Профілактика негативних явищ в підлітковому середовищі

Профілактика негативних явищ в підлітковому середовищі                                                                                        

 Юрченко Ірина Олександрівна  

практичний психолог, соціальний педагог, І категорія

 Запорізька гімназія № 25 гуманітарного профілю Запорізької міської ради  Запорізької області

  Директор гімназії: Колесник Олег Федорович 

  Адреса гімназії: вул. Патріотична 76, тел.: 220-96-43,

   e-mail: zp25gimn@mail.ru

 

 

Провідна педагогічна ідея досвіду:

Формування відповідальної, свідомої життєвої позиції підлітків, їх толерантного ставлення до оточуючих, навичок рефлексія мотивів та наслідків власної поведінки, а не просто інформування або залякування – запорука ефективності профілактичної роботи з учнями.

Обгрунтування актуальності та перспективності досвіду:
Те, що мета сучасної школи – не лише дати учню комплекс різноманітних знань, а й формувати самоактуалізовану особистість, здатну до свідомого життєвого та професійного вибору  ні в кого не викликає сумнівів. Особливо актуальним це стає в час маргінальної політичної та суспільної ситуації, в ситуації браку батьківської уваги, недостатньої можливості підліткам займатись в спортивних та творчих секціях, моральному викривленні загальнолюдських цінностей. Тому, залучення учнів до різноманітних активних форм діяльності та співпраці, підтримка їх ініціатив на засадах суб’єкт-субьєктної взаємодії, акмеологічного та особстісно-орієнтованого принципів, що сприятимуть кращому розумінню власних рис та особистісних ресурсів учнів, формуванню практичних навичок збереження та зміцнення власного психологічного та соціального здоров’я - є одними з найважливіших напрямків роботи з сучасними підлітками.

Науково-теоретична база досвіду:

Досвід ґрунтується на принципах гуманістичної психології, що розглядає особистість як джерело необмежених здібностей та можливостей та орієнтован на активацію внутрішніх ресурсів саморозвитку молодших школярів та підлітків.

Стисла анотація досвіду:

Система профілактичної роботи в гімназії включає: тренінгові та інтерактивні заняття з підлітками, театралізовані заходи, які проводять старшокласники з молодшими школярами, тематичні виставки творчих робіт, малюнків, соціальної реклами («Ми - проти насилля», «Ми - за здоровий спосіб життя», «Ми - за безпечну роботу у віртуальному просторі»),  співпраця з представниками державних та громадських організацій, соціально-психологічні акції («Живи активно-мисли позитивно»), вікторини, квести, фестивалі, родинні свята, психологічна просвіта педагогів та батьків. Основними принципами профілактики негативних явищ в учнівському середовищі є: системність, послідовність, спрямованість на усіх суб’єктів виховного впливу, врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів, доступність. Основними компонентами профілактичної діяльності  можна назвати: створення мотивації учнів до самопізнання та самовдосконалення, розширення рівня їх  інформованості про психологічні закономірності таких явищ як маніпуляція, залежність, агресивність тощо та  набуття учнями практичних навичок відповідальної поведінки.

Результативність впровадження досвіду: впровадження системи профілактичних заходів сприяє підвищенню  рівня відповідального, свідомого ставлення учнів до власного життя, рівня комунікативної компетентності усіх учасників навчально-виховного процесу.

Репрезентація досвіду:

Матеріали досвіду використовуються в практичній діяльності з учнями, вчителями, батьками. Система роботи представлена на районному засіданні практичних психологів та соціальних педагогів.

Тегі: конфлікт, насилля, психологія реклами, права, обов’язки, відповідальна поведінка, здоров’я, батьківські настанови.

Посилання на матеріал: https://drive.google.com/open?id=0BzPETnk73amPUjFsUDh6TUp2cTA

Категорія: Психологічний супровід | Додав: jenya2016 (17.01.2016)
Переглядів: 1064 | Рейтинг: 1.0/31
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023