Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Виховна взаємодія [58]
Позашкілля [24]
Психологічний супровід [39]
Сімейно-родинного виховання [8]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 24.04.2024, 05:39

Головна » Статті » 2015 КО: виховання і розвиток » Позашкілля

Розвиток творчих здібностей вихованців засобами петриківського розпису

Розвиток творчих здібностей вихованців засобами петриківського розпису

Інформація про автора досвіду: Ковальова Ірина Анатоліївна, керівник «Зразкового художнього колективу»  «Петриківські  барви», лауреат обласної  премії за досягнення в розвитку культури Запорізького краю у номінації: «За досягнення в розвитку культурно-народного мистецтва України дозвіллєвої сфери та народної творчості», майстер Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Контактна інформація про навчальний заклад:

Будинок дитячої та юнацької творчості Заводського району м.Запоріжжя, провулок Ракушечний,1, телефон 35-45-33, 35-53-52,

Директор – Пономаренко В.М.

Тема педагогічного досвіду: «Розвиток творчих здібностей вихованців

засобами петриківського розпису».                                                 

Провідна ідея педагогічного досвіду: полягає у створенні системи впровадження народного мистецтва в навчально –виховну  і творчу діяльність гуртка «Петриківські барви» для того, щоб розкрити у кожній дитині потенційно закладені можливості, пробудити в ній віру в  народне  мистецтво  засобами петриківського розпису.

Обгрунтування актуальності та перспективності досвіду: полягає в інноваційному підході до організації занять, що ефективно сприяє ґрунтовному засвоєнню базових спеціальних знань, розкриттю індивідуального творчого потенціалу вихованців,використання керівником гуртка у своїй діяльності поряд зі словесними та наочними традиційними методами навчання , активні методи і прийоми  навчання:

практичні методи:

- проведення нетрадиційних занять:

«заняття – пізнання», «заняття конкурси», «заняття -роздум» ( поезія в петриківському розписі).

Науково-теоретична база досвіду:  ґрунтується на дослідженнях історії розвитку петриківського розпису відомих народних майстрів народного мистецтва  Г.Ф.Губанова, Н.О.Глухенької, М.А.Кириченко, методика програми Анатолія Гіна «Конструктор занять» («Здивуй», «Навчи іншого», «Хто краще»), що дають можливість конструювати проведення занять різних форм. Керівник та вихованці гуртка беруть активну участь у системі роботи з національно-патріотичного виховання. Проводять виставки творчих робіт, відкриті гурткові заняття, майстер класи, виховні заходи, створюють творчі проекти.

Стисла анотація досвіду: розроблено системи творчих завдань різного ступеня складності; інноваційні підходи до впровадження  народного мистецтва в навчально - виховну  і творчу діяльність гуртка «Петриківські барви». Навчально-виховна робота гуртка будується відповідно до одного із принципів  педагогіки: від простих завдань до складних. Робота гуртка націлена на виконання комплексу навчальних, творчих та виховних завдань відповідно до рівнів підготовки за двома напрямами: пізнавально-діяльнісний та художньо-творчий , які спрямовані на формування у гуртківців практичної, пізнавальної, творчої, соціальної компетенцій.

Робота керівника гуртка «Петриківські барви» відрізняється самобутністю, структурною різноманітністю та враховує специфіку та основи народної культури України, традиції Запорізького краю. Система роботи вихованців гуртка формується у різних видах творчої діяльності (І.Глібов,Р.Мілграм, Ю.Ханг). Використання педагогом сучасних і нетрадиційних методів (особливо їх поєднання) сприяє опануванню вихованцями певного соціального досвіду, що є одним із пріоритетних завдань позашкільної освіти.

Прогнозований результат досвіду:

-   створення творчого поля успішної діяльності для вихованців гуртка завдяки  використанню технології петриківського розпису;

- створення власної системи навчання вихованців секретам петриківського розпису.

Результативність впровадження досвіду: практика творчої діяльності керівника гуртка доводить, що цей досвід є актуальним  і продуктивним для використання в системі навчально- виховної роботи інших колективів. З 2008  року гурток «Петриківські барви» є базовим майданчиком для підвищення професійної майстерності  керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва. Керівник гуртка проводить майстер-класи для педагогів позашкілля на міському та обласному рівнях.

Підтвердженням актуальності та цінності досвіду є творчі здобутки колективу на міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалях, конкурсах різних рівнів, оглядах дитячої творчості та присвоєння колективу звання «Зразковий художній колектив».

Даний досвід може бути корисним для педагогів, які займаються з творчо-обдарованими дітьми, в організації гурткової роботи декоративно-ужиткового мистецтва освітніх та позашкільних навчальних закладів,в реабілітаційній роботі із соціально незахищеними дітьми.

Репрезентація досвіду:

1. Виступ на семінарах слухачів обласних курсів підвищення кваліфікації керівників декоративно-ужиткового мистецтва при ЗОІППО.

2. Відкриті заняття для слухачів обласних курсів ЗОІППО за фахом «Керівники гуртків  декоративно-ужиткового мистецтва позашкільних навчальних закладів» області

3. Виступ на занятті школи педагогічної майстерності у позашкільному закладі за темою «Виховання гуртківців у позашкільному закладі  в контексті  сучасних вимог»

4.Успішна презентація перспективного досвіду на VI  міському етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» ( листопад 2014).

Посилання на матеріали досвіду: http://dzherela-tvorchosti.jimdo.com/матеріали-для-презентації-на-vii-міській-пелагогічній-виставці/бдют-заводського-району/



Джерело: http://dzherela-tvorchosti.jimdo.com/матеріали-для-презентації-на-vii-міській-пелагогічній-виставці/бдют-заводського-рай
Категорія: Позашкілля | Додав: irarotko0708 (29.01.2016)
Переглядів: 1165 | Теги: орнамент, спадкоємність традицій, ажурність., Колорит, народне мистецтво | Рейтинг: 1.0/85
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024