Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
Початкова освіта [95]
Дошкільна освіта [66]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.03.2024, 00:30

Головна » Статті » 2015 КО: початкова та дошкільна » Початкова освіта

Формування громадянської компетентності учнів шляхом використання на уроках народознавчого матеріалу

Формування громадянської компетентності учнів шляхом використання на уроках народознавчого матеріалу

Мул Наталія Миколаївна,
вчитель початкових класів, вища категорія, старший вчитель

 

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15
Директор: Кириченко Оксана Анатоліївна
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Грязнова, 68
Телефон: (061) 763-78-44    
е-mail: school15@meta.ua
Сайт:  
https://www.sites.google.com/site/school15zp

 

Провідна педагогічна ідея досвіду. Пізнавай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя… (Г. Сковорода). Головна ціль використання народознавчого матеріалу – поєднання народознавчого та мовного аспекту,аналіз граматичних форм і категорій на текстовому матеріалі з народознавства, подання лексики та фразеології в етнокультурному висвітленні з метою формування громадянської компетенції молодшого школяра.
Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду. Нехтування традиціями свого народу призвело до втрати молоддю національної свідомості, почуття патріотизму. Це спричинило нівелювання значущості національних і загальнолюдських цінностей, культурних надбань українського народу. Тому постала проблема виховати громадянина-патріота. Однією з основних задач реформування початкової освіти є відтворення інтелектуального, духовного потенціалу, національного відродження, становлення державності та демократизації суспільства в Україні. Освіта є національно спрямованою, тому формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля розквіту держави, готовність її захищати є пріоритетним напрямком у навчанні та вихованні молодших школярів. 
Науково-теоретична база досвіду. В основу досвіду роботи покладено дослідження багатьох мислителів різних областей наукового знання минулого і сучасності, як класиків педагогічної думки Я. А. Коменського, Дж. Локка, В.О. Сухомлинського, К.Д. Ушинського, так і сучасних вчених-педагогів та методистів: І.І. Огієнка, В.І. Кононенка, О. Воропая та ін.
Стисла анотація досвіду. Зміст мого досвіду висвітлює тему формування громадянської компетентності учнів шляхом використання на уроках народознавчого матеріалу В роботі подано різноманітні завдання з використанням народознавчого матеріалу на різних етапах уроку української мови та у позакласній роботі, які повинні сприяти відродженню національної школи, народних традицій. Використовую різні форми роботи з народознавчим матеріалом (хвилинки каліграфії, різнорівневі картки, творчу роботу зі словниковими словами, розробки мовних ігор), чим сприяю формуванню громадянської компетенції, національному вихованню молодших школярів. Головна ціль використання мною народознавчого матеріалу – поєднання народного та мовного аспекту, аналіз граматичних форм і категорій на текстовому матеріалі з народознавства, подання лексики та фразеології в етнокультурному висвітленні.
Результативність впровадження досвіду. Використання вправ народознавчого змісту сприяло формуванню громадянської компетентності молодших школярів, національній спрямованості освіти, покращило результативність навчання української мови, стимулювало в учнів інтерес до минулого своєї країни, народних звичаїв та традицій, виховувало патріота своєї країни.
Репрезентація досвіду. Даний педагогічний досвід допоможе вчителям початкових класів у роботі над формуванням громадянської компетентності учнів початкової школи, в проведенні позакласних заходів. Розробки стануть у пригоді молодим спеціалістам, вихователям груп подовженого дня та вихователям дитячих закладів.
Посилання на матеріал: 
https://drive.google.com/file/d/0B5GbRDRZHjNoNEFWaERRNURWdk0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5GbRDRZHjNoTUFoUjBuQUJMUEE/view?pref=2&pli=1

 



Джерело: https://drive.google.com/file/d/0B5GbRDRZHjNoNEFWaERRNURWdk0/view?usp=sharing
Категорія: Початкова освіта | Додав: Zhovt2 (24.01.2016) | Автор: Мул Наталія Миколаївна E W
Переглядів: 1848 | Коментарі: 14 | Теги: компетентність, початкова освіта, Жовтений | Рейтинг: 1.0/124
Всього коментарів: 141 2 »
14 lumarvalentina53  
Досвід цікавий, система вправ дозволяє організувати навчально- виховний процес так, щоб учні познайомилися з історією українського народу, його звичаями. Робота допоможе вчителям початкових класів в розробці уроків української мови.Матеріал роботи має практичну направленість, актуальний в сучасних умовах, сприяє формуванню національної свідомості, любові до Батьківщини.Бажаю успіхів у нелегкій праці- вихованні молодшого поколіннія.

13 Асютка  
Робота цікава та дуже важлива для патріотичного виховання підростаючого покоління.

12 filip4uck  
Патріотичне виховання - найактуальніша задача сучасної школи. Робота Мул Н.М розширює уявлення про влучність, точність, красу рідного слова.

11 nataliazavada  
Виховання громадянина-патріота - найактуальніша задача сьогодення. Формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу неможливо без знання  мови свого народу. Мул Н.М. у соєму досвіді переконує, що в  початковій школі  українську мову доцільно вивчати  на основі народознавчого матеріалу. Наталя Миколаївна у данному досвіді показала, як дуже вдало на різних етапах уроку української мови, можна  застосовувати народознавчий матеріал. Свої наробки вона виклала у своєму досвіді.  Досвід цікавий, має велику практичну направленість. Дякую вчителеві.

10 kurachansckayavalentina  
Однією з основних задач реформування початкової освіти є відтворення інтелектуального, духовного потенціалу, національного відродження, становлення державності та демократизації суспільства в Україні. Освіта є національно спрямованою, тому формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля розквіту держави, готовність її захищати є пріоритетним напрямком у навчанні та вихованні молодших школярів.

9 uraganihe-68  
Названия старинных профессий Украинцев - супер! Очень познавательно!

8 ogerrabota  
Даний педагогічний досвід має практичне  спрямування , спрямований на  формування  громадянської компетенції молодшого школяра, як особистості, яка має знання про виникнення, розвиток та етнокультурну самобутність рідного народу, знає, любить і поважає історію власної держави, готова до свідомої цілеспрямованої діяльності із збереження та примноження української етнічності. Ця робота допоможе вчителям початкових класів в розробці уроків української мови з використанням народознавчого матеріалу, в проведенні позакласних заходів ,створюватиме атмосферу емоційної єдності з українським народом. Ці розробки стануть у пригоді молодим спеціалістам, вихователям груп подовженого дня та вихователям дитячих закладів.

7 homutovskaya54  
Цікавий,змістовний,актуальний матеріал.Успіху і натхнення .

6 shulga0701  
Робота цікава, змістовна. Ознайомившись з нею, розумієш, що Наталя Миколаївна добре розуміє актуальність національного та громадянського виховання. Система вправ дозволяє організувати навчально-виховний процес так, щоб кожен учень добре знав свій народ, а в ньому пізнав себе. Дякую за цікаві ідеї. Успіху і натхнення у роботі.

5 lenucik  
У сучасній школі ідеї громадянського виховання органічно вписуються у зміст і методику навчальної і позаурочної роботи, в організацію життєдіяльності школярів. Цей напрям виховання в початковій школі має на меті формування у дітей знань і уявлень про українське суспільство, рідний край, розкриття на доступному рівні особливостей взаємодії людей у родині, в колективі, суспільстві, виховання в них позитивного особистісного ставлення до цінностей і символів Української держави; виховання гуманної, соціально активної, відповідальної особистості.Ця компетентність як ключова має міждисциплінарний характер і спрямовується на соціалізацію особистості, набуття громадянських якостей, навичок співжиття і співпраці в суспільстві, дотримання соціальних норм і правил. І є дуже важливою на сучасному етапі.

1-10 11-14
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024