Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
інтерактивне середовище [43]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.09.2023, 02:36

Головна » Статті » 2015 КО: : інтерактивне середовище » інтерактивне середовище

Створення блогу кафедри з метою формування освітнього простору для саморозвитку та взаємодії вчителів

Створення блогу кафедри з метою формування освітнього простору для саморозвитку та взаємодії вчителів

Власенко Марина Василівна,

вчитель німецької мови, спеціаліст

Запорізький колегіум «Елінт» Запорізької міської ради Запорізької області
директор: Зайковська Олена Анатоліївна
Адреса школи: м.Запоріжжя, вул. Маршала Чуйкова, 29
тел.: 061 283 60 40
email: kelint1@ukr.net
сайт школи: http://elint.com.ua/

 


 

Провідна педагогічна ідея досвіду
    Наданий досвід роботи вчителя висвітлює впровадження таких інноваційних технологій як створення блогу кафедри для формування освітнього простору для саморозвитку та взаємодії вчителів.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду
   Створення і використання персональних блогів кафедри в освітньому процесі надають ряд можливостей: забезпечення зворотного зв'язку; обробка за короткий проміжок часу та архівне зберігання великих обсягів інформації; наочне уявлення досліджуваних об'єктів, процесів і закономірностей; прийом та передача даних по мережі; автоматизація процесів обчислювальної, інформаційно-пошукової діяльності, обробки результатів експериментів; автоматизація процесів інформаційно-методичного забезпечення, організація управління навчальною діяльністю та контролю результатів отриманих знань, а також особистісний і професійний розвиток вчителя.

Науково-теоретична база досвіду
     На теоретико-методологічному рівні найбільш фундаментальна проблема нововведень відображена в роботах Є. Андрєєва і І.Фаліна, А. І. Бочкіна, М. П. Лапчіка, Н. В. Сафронова. На думку провідних вітчизняних і зарубіжних вчених (А. А.Кузнєцова, О.Є.Лебедєва, А.Л. Семенова та ін.) зростає значимість інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів шкіл, що здійснюють свою професійну діяльність в умовах широкого впровадження засобів інформаційних та комунікаційних технологій в освітній простір школи.

Стисла анотація досвіду
   Блог кафедри іноземної філології Запорізького колегіуму «Елінт» – комунікаційний центр, що дозволяє перетворювати, зберігати, транслювати, у тому числі інтерактивно, інформацію, спрямовану на вирішення проблем освітнього характеру в масштабах класу, школи або ж району, області, країни. Блог поєднує у собі як і інформацію про висвітлення роботи кафедри, так і корисні джерела для вчителів. Методична скарбничка кафедри поступово набула електронного вигляду для взаємодії з вчителями та учнями та надає можливість цікавими матеріалами привернути увагу до досліджуваного предмета, на прикладах показати можливість широкого застосування досліджуваних знань у подальшому житті. Кожен бажаючий може почерпнути цікаві ідеї та ознайомитися з наробками інших вчителів. Ще одним важливим фактором є те, що даними роботами можна скористатися у будь-який момент за допомогою комп'ютера та Інтернету. Для підвищення професійної компетентності вчителів створено розділ з анонсами найближчих вебінарів, семінарів або конкурсів. На сторінках web-ресурсу можна знайти інформацію для професійного зростання молодого вчителя – необхідні документи, рекомендації та стандарти. Блог дозволяє показати приклади індивідуального підходу до учнів в ході освітнього процесу, власні педагогічні знахідки і відкриття.

Результативність впровадження досвіду
      Освоєння нових сучасних технологій, методів і форм роботи. 
Підвищення рівня професійної компетентності педагогів, у тому числі 2 вчителя кафедри були нагороджені премією міського голови за досягнення у навчанні та вихованні.
Участь в обласному фестивалі-огляді освітніх веб-ресурсів Запорізької області 2015 р. та Міжнародному відкритому конкурсі інтернет-сайтів "Web-Resurs" в номінації «Лучший школьный сайт 2014».

Репрезентація досвіду
   Досвід заслухано і схвалено 17.04.2014 на практико-орієнтованого семінару обласної творчої групи директорів навчальних закладів Запорізької області «Управління розвитком освітньої системи навчального закладу в умовах єдиного інформаційного простору в контексті акмеологічних ідей»
Вчителі колегіуму ознайомлені з досвідом роботи на засіданні кафедри та педагогічній раді колегіуму.
Здобутки членів кафедри висвітлено на сторінках діючого блогу кафедри іноземної філології Запорізького колегіуму «Елінт».

Посилання на матеріал: https://drive.google.com/folderview?id=0BzslYxBMyf1RdnA1cTZIRVIxY00&usp=sharing

http://kifelint.blogspot.com/

 

Категорія: інтерактивне середовище | Додав: LeninRMO (08.01.2016)
Переглядів: 1045 | Коментарі: 9 | Рейтинг: 1.0/64
Всього коментарів: 9
9 kelint96  
Досвід висвітлює системну роботу кафедри іноземних мов. Так тримати!

8 Mirage  
Блог дійсно є скарбничкою роботи всіх вчителів кафедри, в якій зберігаються досягнення вчителів та їх учнів

7 mamabil  
Блог кафедри  цікавий, а робота з ним дає можливість обмінюватись досвідом з колегами, оцінювати професіоналізм і результативність роботи вчителів кафедри. Молодці!

6 alenochka645  
Цікавий блог! Потрібний у роботі!

5 vitalinka24  
Досвід корисний. Молодець.

4 abdullaevajs81  
Активно користуюсь методичною скарбничкою кафедри, застосовуючи цікаві ідеї та наробки для підготовки до уроків.
Подяка  за корисну інформацію.

3 victoriap240991a  
Сучасний  підхід  до вирішення  коммунікативних  пробем вчителів : обмін  інформацією, пошук та контроль результатів  знань. Дякую за  корисний  досвід

2 Stasijushka  
Дякую за прекрасний блог! Він справді дуже корисний для нашої роботи!

1 днепряночка  
Думаю, що цей матеріал зацікавить вчителів іноземних мов.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2023