Міська виставка
педагогічних технологій
Запоріжжя, 2016
Каталог статей
Навігація

Номінації виставки
інтерактивне середовище [43]

Форма входу


Погода у місті

Пошук

Статистика

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.04.2024, 23:20

Головна » Статті » 2015 КО: : інтерактивне середовище » інтерактивне середовище

Блог «Лелека» учителя української мови, літератури та дефектолога

Анотація перспективного педагогічного досвіду

Номінація Виставки:  «Компетентісна освіта: інтерактивне середовище»

Тема досвіду: «Блог «Лелека» учителя української мови, літератури та дефектолога»

 

Інформація про автора досвіду:

Купчик Ірина Миколаївна,

методист-координатор ІАМЦ Комунарського району,

спеціаліст вищої категорії,

«Учитель - методист»

 

Контактна інформація про навчальний заклад (освітню установу):  Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Запорізької області, ІАМЦ.

Завідувач ІАМЦ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту

Запорізької міської ради, Запорізької області: Гусак О.В.

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Правди 20

тел.: 222-30-59 (Комунарський район)

email: iamczap@gmail.com

Адреса сайту:  http://znmc.ucoz.ru/

Провідна педагогічна ідея: блог «Лелека» - це віртуальне середовище, створене для самовдосконалення вчителя, спрямований на широкий круг читача, який знайомиться з культурою української мови та літератури, з традиціями та звичаями українського народу. Блог – це інструмент публічного інтерактивного спілкування з учнями, батьками, колегами та пересічними громадянами.

Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:

Входження інформаційно-комунікаційних технологій у різні сфери діяльності людини не оминає і галузь освіти. У зв'язку з цим виникла необхідність у новій моделі навчання, побудованій на основі сучасних ІКТ, що реалізують принципи особистісно орієнтованої освіти. ІКТ не тільки полегшують доступ до інформації, але і дозволяють по-новому організувати взаємодію всіх суб'єктів навчання, побудувати освітню систему, в якій учень був би активним і рівноправним учасником освітньої діяльності. Використання блогу  в освітній діяльності надає низку переваг та відкриває безліч цікавих можливостей.

Науково-теоретична база досвіду

Теоретичним обґрунтуванням досвіду слугують нормативні документи: «Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті», «Концепція загальної середньої освіти», Закон України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки», Закон України «Про освіту».

Аналіз наукових джерел дає можливість констатувати значну увагу науковців та педагогів до питання  методики викладання української мови та літератури із використанням комп’ютерних технологій.

Проблеми розвитку віртуальних спільнот розкрито у працях таких  українських науковців, як:  Биков В.Ю., Голощук Р.О., Жалдак М.І., Задорожна Н.Т., Кухаренко В.М., Осадчий В.В., Раков С.А., Самойленко О.М. тощо.

Стисла анотація:

Необхідність застосування комп’ютера зумовлено інтенсифікацією сучасного процесу вивчення української мови та літератури, адже значно зростає обсяг інформації за умов незначної кількості годин на її засвоєння. Використання ІКТ дозволяє подати учням навчальний матеріал у найбільш компактному і зручному для сприйняття, економному за часом вигляді.

З цією метою, при викладанні української мови та літератури я використовую:

Ø   Мультимедійні презентації вчителя – найбільш важливу інформацію на слайді можна анімувати. Рух окремих частин слайда приверне увагу учня. Презентація дозволяє ілюструвати розповідь, зробити урок більш організованим,  наочним,  цікавим,  мобільним;

Ø   Мультимедійні презентації учнів – організація самостійної роботи, що дозволяє розширювати і поглиблювати знання учнів, проводити величезну дослідницьку роботу, проявляти творчий підхід до досліджуваної теми.

  • Фрагменти фільмів( художніх, документальних, мультиплікаційних).

Ø   Освітні ресурси Інтернету (для пошуку новітніх статистичних даних, газетних і журнальних статей, наукових публікацій, телевізійних передач та ін.). 

В меню блогу є сторінки: уроки мови; уроки літератури; проекти; притчи; статті, публікації; ЗМІ; методичні рекомендації; на допомогу дефектологу. Для зручності в роботі на блозі виставлені гаджети: гостьова книга, найпопулярніші публікації,  Що? Де? Коли?, цікаві сайти, мітки, онлайн – довідники, корисні посилання, гості зі всього світу.  Протягом 5 років блог переглянули 132433 користувачів  із 64 країн світу, серед яких Україна, Америка, Росія, Ісландія, Норвегія, Нідерланди, Іспанія, Австрія, Японія, Австралія тощо. На блозі можна переглянути слайд – шоу.                                                                                                                                                                                                                                                

Результативність впровадження досвіду:

На момент написання анотації блог «Лелека» існує 5 років 10 місяців 24 дні. 

Зростання кількості звернення до матеріалів блогу доводить, що публікації - актуальні, корисні та цікаві цільовій аудиторії блогу.

Найбільша кількість переглядів було із наступних країн: Україна - 17300, Росія - 1259, США - 419, Німеччина – 137 та інші.

Репрезентація досвіду

Блог презентовано на нараді методичного об’єднання  вчителів української мови та літератури Заводського району, на курсах вчителів української мови та літератури при ЗОІППО. У 2013 році блог «Лелека» брав участь у Міжнародному конкурсі сайтів, де отримав визнання. Блог занесен у реєстр (каталог) сайтів у системі Google.  

Посилання на матеріал:

http://movaira47.blogspot.com

 

 

 

 



Джерело: http://movaira47.blogspot.com
Категорія: інтерактивне середовище | Додав: iamc (01.02.2016) | Автор: Купчик Ірина Миколаївна
Переглядів: 1141 | Коментарі: 2 | Теги: логопед, література, мова, дефектологія, Лелека | Рейтинг: 1.0/42
Всього коментарів: 2
2 Olena7051  
Молодець!

1 OksanaGusak  
Сильно!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IAMЦ © 2024